Kouzelná třída v zoo – Zuzana Pospíšilová

Autor: Zuzana Pospíšilová
Ilustrace: Drahomír Trsťan
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2019
Počet stran: 80

„O velké přestávce se děti nasvačily a pak s napětím čekaly, co se bude dít. Když zazvonilo na další hodinu, jejich kouzelná víla se objevila ve dveřích třídy. Všichni byli tiše. Nikdo nevydal ani hlásku, aby si to paní učitelka s výletem nerozmyslela.“

Kam se tentokrát kouzelná třída vypraví? Z hodiny prvouky rovnou do zoo! Když poznávat zvířátka, tak naživo. Vílí učitelka se přece nebude spoléhat jenom na učebnice, a tak se neposední prvňáci sami zaletí přesvědčit, že chobotnice nemá chobot a že slon má sílu… no jako slon. Tajný výlet za zvířátky bude trochu dobrodružný, trochu poučný, ale hlavně veselý a kouzelný.

Věřím, že kouzelnou třídu již nemusím představovat. Ale kdyby nááhodou… tak vězte, že je jedna třída, která má svou osobní vílí – kouzelnou učitelku. A díky jsou děti celé žhavé do toho se učit, poslouchají, nedělají neplechu, protože ví, že se vždy dočkají nějaké perfektní odměny za slušné chování. Jako třeba v dalším díle, kdy bude Kouzelná třída v zoo.

Nebudu sáhodlouze vyprávět, jak se děti do zoo dostanou, co tam všechno uvidí a co se jim stane. To si ostatně vaše děti, a případně i vy, přečtete v knížce Kouzelná třída v zoo.
Já se chci zmínit o příběhu jako takovém, který je rychlý, svižný, napínavý, poučný, ale také zábavný a legrační. Autorka se drží svého standardu, takže umí čtenáře zaujmout každým dílem, dokáže příběh napsat tak, aby upoutal od první stránky a překvapoval od druhé. Ani tady tomu nebylo jinak. Vy, kteří už máte kouzelnou třídu načtenou, si určitě začínáte říkat, jak se do zoo děti dostaly, co jim udělala Jasmína, aby porozuměly všemu, co chtěly a zaručeně vás napadá i dalších několik otázek.

„A jak ten chobot ovládají?“ divil se Lukáš. Vypozoroval, že někdy chobot jen tak plandá, jindy se dá zvednout nebo srolovat.
Paní učitelka se rozhodla, že dětem umožní zažít něco, co se žádnému člověku zatím nepodařilo. Rozhodla se, že děti promění v malá slůňata.“

Font písma je větší, takže knížka se bude dobře číst všem, i těm začínajícím čtenářům a velké plus jsou opět ilustrace od pana Drahomíra Trsťana, protože ty jeho obrázky někdo opravdu stojí za to.
Musím říct, že u nás doma je kouzelná třída velmi oblíbená a tímto dílem se autorka strefila přímo do středu zájmu, protože oblíbení hrdinové a k tomu v zoo? Zvířátka, jako třeba slon, želva nebo opice? To si můj syn nemůže vynachválit. Tudíž Kouzelná třída v zoo u nás byla čtena i v průběhu dne, kdykoliv byla chvilička, jen aby o něco nepřišel… 🙂

Myslím si, že z recenze na knížku Kouzelná třída v zoo je jasně vidět, že tihle žáci s vílou učitelkou jsou u nás oblíbení a bude tomu i nadále. Ještě nás pár dílů čeká, navíc bude vycházet úplná novinka, takže vám můžu slíbit, že o kouzelné třídě u mě ještě uslyšíte. 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Kouzelná třída v zoo můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *