Kouzelná třída – Zuzana Pospíšilová

Autor: Zuzana Pospíšilová
Ilustrace: Drahomír Trsťan
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2010
Počet stran: 72

„Petřička si to překontrolovala. Opravdu měla výsledky stejné jako Kačka, která seděla vedle ní. Bylo to zvláštní. Věděla, že jako poslední číslo napsala 20. Teď tam je 19.“

Hodný starý pan učitel už na děti nestačí. Potřeboval by do důchodu, ale nechce odejít, dokud nenajde vhodného nástupce. Někoho, kdo by měl děti opravdu rád. Když o tom bude v kabinetě přemýšlet, zaklepe na dveře velmi milá mladá dáma, která se uchází o místo učitelky. Pan učitel jí své prvňáky předá a ona třídu rošťáků promění v nejhodnější a nejchytřejší děti na celé škole. Bude na to mít kouzelné metody… Knížka Kouzelná třída zavede začínající čtenáře do světa na pomezí fantazie a reality a nabídne jim dějově bohaté ilustrace Drahomíra Trsťana.

Kouzelná třída není žádnou novinkou, horkou novinkou, takže věřím, že někteří už ji znáte. Do naší domácnosti se dostala teprve teď a se synem jsme za to oba moc rádi. Ač je to čtení pro prvňáčky, je ideální i pro předčítání a nudit se děti rozhodně nebudou.

Tato pohádková kniha dá čtenářům příběh o jedné třídě dětí, kde se objeví hodné i zlobivé děti, chytré ale i ty, kterým učení moc nejde.
Jenže název Kouzelná třída se nevzalo jen tak odnikud, má to svůj důvod. A to konkrétně ten, že místo starého pana učitele se ve třídě objeví nová učitelka, a společně s jejím příchodem se začnou dít neskutečné věci, které děti pochopí až téměř na konci a stejně tomu nebudou věřit, protože jsou přece jen obyčejnou třídou dětí a ne ničím výjimečným…

„Paní učitelko, Kamilka se nemůže hnout,“ volaly holky o pomoc. Paní učitelka honem přispěchala na pomoc. Jenže jako naschvál se zrovna ve stejné chvíli ve výšce Tadeáš pustil tyče a padal k zemi. Kluci vykřikli a holky taky.“

Kouzelná třída je knihou, která své čtenáře doslova okouzlí. Nechybí zábava, nechybí pořádné dobrodružství, a samozřejmě kouzla, právě proto ten název knihy.
Vyprávění zvládnou i začínající čtenáři, protože písmo je větší, bude se dobře číst, pro předčítání je zase super, že kapitoly jsou kratší (ideální pro unavené rodiče – případně i děti :-)) a navíc jsou v knize, jak jinak než kouzelné ilustrace, které perfektně doplňují děj.

Pokud hledáte knížku, která s prvním příběhem nekončí, podívejte se po této s názvem Kouzelná třída a pokud se vašim dětem zalíbí, budete mít jistotu, že tipy na další dárky se jen pohrnou, protože autorka již napsala několik knih, kde příběhy doprovázejí právě tuto třídu.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Kouzelná třída můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *