Kouzelné vánoční sny – Zuzana Pospíšilová

Autor: Zuzana Pospíšilová
Ilustrace: Drahomír Trsťan
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2015
Počet stran: 72

„A kterou koledu jste se učili?“ byla zvědavá Nora.
„Potvoru,“ odpověděla bez váhání Cecilka.
„Cože?“ zeptala se udiveně maminka.
„Tu s tou potvorou,“ řekla Cecilka s vážnou tváří.
„Tak nám ji zazpívej,“ nabádala ji maminka s nadějí, že pak to pochopí.
Cecilka se pustila do zpívání: „Tiše a ochotně potvora na plotně zvoní…“

Také už se nemůžete dočkat Vánoc? Úžasně ilustrovaná vánoční knížka je tu pro všechny děti, které netrpělivě čekají na Ježíška. Malí čtenáři se dozvědí, čím voní purpura, kdy uvidí zlaté prasátko, jak vznikají sněhové vločky, jak to dělá Ježíšek s dárky, a hlavně odhalí jedno velké vánoční tajemství.
Váša, Nora a Cecilka jsou sourozenci, kteří se, jako všechny ostatní děti, těší na Štědrý den. Před Vánocemi ale zažijí něco velmi neobvyklého. Všem třem se zdají naprosto stejné sny, které mají kouzelnou moc. Díky nim děti zažijí zajímavá dobrodružství. Dokonce se dostanou i na místo, kde se připravují vánoční dárky. Když Vánoce skončí, kouzelné sny se rozplynou. Co způsobilo jejich čarovnou moc a vrátí se kouzelné vánoční sny s příštími Vánocemi?

Těší se vaše děti na Vánoce a hlavně na příchod Ježíška? Asi blbá otázka, co? 🙂 Jestli jsou z poloviny takoví, jako můj syn, musíte být vděční za každé zpestření těchto dnů, které jim čas ukrátí.
A právě proto tu pro vás mám recenzi na knihu Kouzelné vánoční sny, která je jednou z ideální výplní toho čekání.

Byla jednou jedna rodinka, tatínek, maminka a tři děti. Nejstarší Váša, mladší Nora a nejmladší Cecilka. A právě děti se nejvíce těšily na Štědrý den, na to, co objeví pod stromečkem. A aby jim čas ubíhal rychleji, začaly se děti objevovat v jednom snu společně a pokaždé se dozvěděly něco nového.
Ale nejen to, krom toho, že měly Kouzelné vánoční sny, plnily i klasické tradice s rodiči, jako například pekli cukroví, pálili purpuru nebo se koulovali a stavěli sněhuláka. S těmito dětmi si vaše děti užijí pár krásných večerů, zasní se a budou se o to víc těšit, až nastane den D.

„Jako první se probudila Cecilka. Sotva otevřela oči, hned ji napadlo, že se musí podívat z okna ven. Roztáhla závěsy a údivem vykřikla: „Venku je sníh! Hurá!“
Cecilčin křik probudil i ostatní sourozence. Nora vyskočila z postele ataky hned běžela k oknu. Vášovi chvíli trvalo, než se probral.
„Mně se zdálo, že jsem ten sníh sám z nebe vyhazoval. Byly ho celé závěje,“ vzpomněl si Váša a při té vzpomínce se konečně probral.
„Já jsem byla ve vločkárně,“ oznámila hrdě Cecilka.“

Kouzelné vánoční sny nejsou jen příběhy pro prvňáčky, ale klidně to může být pro starší děti, nebo i ty mladší. Jsou vhodné pro předčítání, protože kapitoly jsou krátké a každý večer tak akorát jedna až dvě kapitoly a malý spinkal jako beránek. Ale i ty větší děti si to užijí, protože z pohádky doslova tryská vánoční atmosféra, pohoda, klid.

Kouzelné vánoční sny jsou krásnou pohádkovou knížkou i z důvodů ilustrací, které se zde objeví. Má je na svědomí, nám už známý ilustrátor, Drahomír Trsťan, a ač zde najdete některé velké, jiné menší, pokaždé budou lahodit dětskému oku. Jsou veselé, barevné. Písmo je většího fontu, takže ve čtení nikomu opravdu nic nebrání.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Kouzelné vánoční sny můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *