Kouzelný náramek – Viola Shipmanová

Autor: Viola Shipmanová
Rok vydání: 2016
Nakladatelství: LEDA
Počet stran: 424
„Tento přívěšek
vždy připomene tvému oku,
že celičkou cestu životem
kráčela jsem po tvém boku.
A každá nová krabička
ukrývat bude památku,
na tebe a na mě
na samém začátku.“
Díky rodinnému šperku si tři ženy jasněji uvědomí, že na rodině velmi záleží. Příběhy ukryté v přívěscích změní jejich pohled na život a ony najdou novou chuť ho žít. Lolly dostávala od své matky ke každým narozeninám jedno kouzlo spolu s připomínkou, jak důležité jsou rodinné vzpomínky. Teď je Lolly sedmdesát let, zhoršuje se jí paměť, a tak si uvědomí, že jí nezbývá moc času na to, aby obnovila vztah se svou dcerou a vnučkou, protože obě byly stále příliš zaměstnané, než aby si našly chvilku na ni a na její rodinné historky.
Když ale Lollyině dceři Arden kdosi nečekaně zavolá a vyjádří obavu o její matku, vypraví se Arden za ní a vezme s sebou i svou dceru (a Lollyinu vnučku) Lauren. Lolly jim pak vypráví příběhy spojené s jednotlivými přívěsky na náramku – a všechny tři si znovu najdou cestu k sobě navzájem a také radost, naději a lásku.
Kouzelný náramek je dárek, který budete žárlivě střežit ještě dlouho poté, co dočtete poslední stránku.
Silný příběh. Vyprávění o třech ženách, třech generacích v jedné rodině, které hledají samy sebe. Opět se snaží naleznout dávno ztracené vzpomínky, lásku k sobě navzájem, pochopení, víru a naději v lepší budoucnost.
Lolly je matka Arden, slavná Dolly ve Scoopsu a hlavní vypravěčka všeho, co se událo.
Arden je matkou Lauren. Redaktorka časopisu Papparrazzi, žijící v Chicagu, která nemá nic jiného na práci, než jen poskakovat kolem vydávání časopisu a na nic jiného nemyslí. Nemá čas. Musí vydělávat peníze a její život ji protéká mezi prsty.
Lauren je studentka obchodní vysoké školy. Nešťastná. Zvolila si obor, který by ji mohl pomoci získat lepší zaměstnání, ale to není to, co chce. Jen nechce být matčinou přítěží a proto potichu, s pokorou se snaží snášet všechny příkoří, které ji škola a nemohoucnost dělat to, co chce, staví do cesty.
Jednou se to možná všechno změní, ale nejdříve jsou důležité vzpomínky, příběhy a přívěsky na náramku, abychom vše pochopili.
Kniha se mi nesmírně líbila. Nejen, že se dobře četla, ale hlavně byla milá, jemná, takové pohlazení pro duši. Nenásilnou formou si vás podmaní a už nepustí. Dokud ji nedočtete a i přesto budete mít menší problém na ni přestat myslet. Minimálně budete toužit po svém vlastním kouzelném náramku. 🙂
I když byly některé pasáže předvídatelné a od začátku jsem některé věci tušila, jak asi dopadnou, tak to každopádně vůbec nic na mém názoru nezměnilo a kniha si zaslouží vaši pozornost.
Je tak akorát romantická, užijí si ji všechny ženy, dívky, dámy, holky… 
„Zmrzlinový kornout = Aby byl tvůj život sladký a plný nadšení pro všechno, co budeš dělat.“
Musím se s vámi podělit o něco, co mě opravdu zaskočilo. Dostalo do kolen. Kniha je psána velice citlivě, z pohledu všech tří žen je vše uvěřitelné a já měla za to, že autorka dokázala své knize vdechnout život. Vůbec jsem nepochybovala, že to napsala žena. A BUM! Napsal to muž! 🙂 Tohle zjištění pro mě bylo jako facka, kýbl ledové vody přímo na hlavu. 
Kdyby mi to někdo řekl a já si to nemohla ověřit, tak bych si poklepala na hlavu a dotyčného odkázala do patřičných mezí. Ovšem takto jsem jen zůstala zírat s otevřenou pusou a musela si jít pro bradu do sklepa. Nevěřila bych tomu. Autor se dokázal skvěle vcítit do života tří bláznivých žen, popsal životy, jejich budoucnost i minulost naprosto úžasně. Klobouk dolů.
Určitě tuto knihu doporučuji. Na takové sychravé a podzimní počasí je to ideální četba! 🙂
A abych nezapomněla….
Už mám svůj vlastní náramek. 🙂 Měla jsem takovou chuť jeden vlastnit v průběhu celého příběhu… A teď mi bude pokaždé, co si jej vezmu, připomínat tuto krásnou a milou knihu.
Děkuji nakladatelství LEDA za poskytnutí recenzního výtisku a pokud si budete chtít knihu koupit, tak můžete tak udělat přímo tady.
Mějte se krásně!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *