Královna šťastných katastrof – Dylan Newtonová

Autor: Dylan Newtonová
Nakladatelství: Metafora
Rok vydání: 2022
Počet stran: 352

„Jak, prosím?“ Kate odtáhla telefon od ucha, přesvědčená, že kvůli špatnému spojení špatně rozuměla, ale na displeji se skvěly všechny čárky. Přiložila si mobil zpátky k uchu. „Chcete se se mnou setkat…kde?“
„Jsem na Hřbitově Svatého srdce na konci South Main Street,“ řekl Drake a jeho hlas zněl tlumeně, jako by s telefonem neustále někdo hýbal.“

Kate Sweetová se proslavila organizací perfektních svatebních obřadů. Teď má ale plnou hlavu jiných věcí – konkrétně toho, že její nejlepší kamarádka ji nějakým způsobem dokázala uvrtat do přípravy křtu nového románu oblíbeného autora hororů. A co teprve, když se s Drakem Matthewsem konečně potká a zjistí, jak je pohledný, přičemž se jí ho povede nechtěně zmrzačit! Její uspořádaný život se rychle mění v noční můru jako z jeho knih.
A samotný Drake? Ten je sice ze slávy a pověsti „krále hrůzy“ zpruzený, ale jinak je to opravdu příjemný společník. Jenže na Kate – neohroženou vládkyni chaosu vyzbrojenou zabijáckými podpatky – ani na sílu jejích půvabů není připraven a jeho tvorbu to vyhodí z kursu směrem, který nikdo nečeká.
Ať už vědomě nebo ne, společně mění pravidla hry.
A vývoj téhle zápletky nejspíš překvapí každého… i je samotné.
Vychází v překladu Radky Klimičkové.

Kníže nočních můr a Královna šťastných konců se setkají v romantické komedii, kdy se oba diví, jakým směrem se ubírá jejich spolupráce. Nejen, že se diví, oni se tím i baví a bavit se budete i vy, milé dámy. Velmi příjemně napsaný román, který vám vykouzlí úsměv na rtech, to je Královna šťastných katastrof.

Drake Matthews je slavný spisovatel hororů. Hned na začátku knihy Královna šťastných katastrof píše autorka věnování její mámě, která ji poprvé ukázala senzační vzrušení z románů Stephena Kinga, tudíž odtud vítr vane.
Ale to je tak jediné, co má příběh s hororem společného.
Drake vydává svou desátou knihu a jeho manažerka najme Kate, která je majitelkou firmy, jež zajišťuje eventy – večírky na přání, ale má své speciální gesto, díky kterému je dost dobrá a žádaná.
Již první setkání Drakea a Kate vám dá tušit, jaká jejich spolupráce bude. Spousta kompromisů, ústupků a úkolů nadstandard, jen proto, aby se vše podařilo. Jenže když s někým trávíte několik hodin denně, nemůže zůstat vůči němu imunní, obzvlášť, když jste žena a on je muž s pekáčem buchet na břiše. Jenže jste také žena profesionálka a pak se to ve vás bude prát… Jak tohle může dopadnout? Buď to bude mít šťastný konec nebo to bude katastrofa.

„Ehm… Omlouvám se za ty skořápky. Doufala jsem, že jsem je všechny scedila.“
„Mně to nevadí,“ pokrčil rameny. „Trocha vápníku navíc, to je všechno. Ta nejlepší věc na mariňáckém výcvikovém táboře a potom na víkendových cvičeních pro zálohu je, že si naprosto nevšímáte chuti, textury nebo teploty jídla, které konzumujete. Jedl jsem doslova i žrádlo pro psy, takže křupavá míchaná vejce mi vůbec nevadí.“
„No paráda. Moje snídaně je lepší než Pedigree Pal. Dobré vědět.“

V příběhu Královna šťastných katastrof se mi líbilo vše. Od námětu, přes hrdiny, až po autorčin styl psaní. Je to velmi milá oddechovka, která vás pobaví, nesednete si z ní na zadek, ale také nebudete litovat času, který jste čtením strávili.
Kniha u nás vyšla v červnu a je opravdu tím správným čtením na léto, k vodě, kde si chcete odpočinout, nad ničím nepřemýšlet a jen si užívat pohodu a čtení něčeho nenáročného, vtipného, milého.

A pokud nechcete čekat na příští léto, tak se do čtení knihy Královna šťastných katastrof pusťte klidně hned. Nic tím nezkazíte, stejně se děj odehrává na podzim, takže se vám po létě stýskat nebude. Poznáte fajn hrdiny a zjistíte, že další kniha autorky bude o dvou z nich, se kterými se setkáte už teď a budete se určitě společně se mnou těšit na to, co si pro nás Imani a Zan připraví. 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora, kde si knihu Královna šťastných katastrof můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *