Krátké ohlédnutí za rokem 2018

Ahoj přátelé, čtenáři a příznivci knih! 🙂

Doufám, že vstup do nového roku u vás proběhl přesně podle představ, jak jste si vše naplánovali. U nás to tak bylo. Malý si schrupnul od tří do šesti a poté s námi vydržel do jedné ráno, hezky u televize, s ohňostroji za oknem.
Byl to poklidný večer, ale uvědomila jsem si jednu věc. Čím jsem starší, tím víc na mne doléhá pocit, že všechno utíká strašně rychle. Další rok, potom další, další… Ač vypadám na dvacet (haha), tak si přijdu každým rokem fakt starší – a to jako že dost! Záda mě bolí, oči mě bolí, i mrkání mě bolí! Do starého železa se mnou 😀 Nedokážu si představit, že bych Silvestrovskou noc propařila, bych asi prvního ledna už nevstala 😀 Přitom, před pár lety, bych zvládla párty i na prvního ledna!! 😀

Ale tento článek není o mém skuhrání, je o knihách, které se mi v roce 2018 dostaly do rukou, a že jich teda bylo!

Celkově jsem přečetla 218 knih, a jednu rozečetla – Chlapec za dveřmi, jsem v půlce a zatím fakt dobrý! Jenže chlebíčky a jednohubky mi zabraly tolik času, že jsem včera tu knihu ani neotevřela – absťák! 😀

Když jsem přemýšlela, které knihy zařadím mezi své top, je to pro mne těžké. Díky báječným spolupracím, které mám, a kde si můžu vybírat přesně ty knihy, které chci číst, tak je každá opravdu dobrá a málokdy se stane, že bych byla zklamaná, i když taková se taky našla…

Největší změnou je u mě přesunutí se z blogspotu sem na WP, navíc s vlastní doménou, za což vděčím své kamarádce Iwíkovi, která se mnou měla trpělivost a hlavně mi ve všem vyšla vstříc. Iwiku, děkuji ti!

A teď tedy samotné knihy:

Největší překvapení
Tak ty jsou dvě. Tou první je kniha Ukradené dětství Kamily od české autorky Danky Šárkové. Nečekala bych, že mě česká kniha tak uhrane.
Nikdyuš, druhá kniha, která mne překvapila. Díky srovnávání s tím, že mě kniha okouzlí jako Harry Potter, jsem byla velmi skeptická a teď jen tleskám, tleskám, tleskám a těším se na další díl!

Největší propadák
Jak jsem psala výše, vybírám si knihy, které si myslím, že budou čtivé a zajímavé, ale sem tam se samozřejmě stane, že sáhnu vedle. Ale je to málokdy a navíc se v roce 2018 nejednalo o žádnou knihu, která by byla totální propadák, bez nároku na aspoň jednu hvězdičku. I když jedna by se tu našla….
Rod: Nebezpečné stvůry jsou všude... od Martina Láníčka. Nevím, co vám k ní napsat, možná jen, vyhněte se ji obloukem. Tohle se autorovi vůbec nepovedlo.

Nejvíc můj knižní milenec
Tuhle kategorii jsem vybrala záměrně, protože si přijdu strašně přelétavá. Pomalu co jedna kniha, jedna knižní láska.
Rozhodně vám říkám, abyste si přečetli sérii Stříbrné labutě, ale nesahejte mi na Bishopa!!!
Pak si přečtěte detektivky s Lucem Callanachem, tohohle vyšetřovatele budete milovat. Francouz, žijící v Irsku, bývalý model spodního prádla – uáááááááááá 🙂
Ale samozřejmě mou největší láskou knižního života za rok 2018 zůstává Rhys… Rhysand… s ním to byla láska na první pohled a tou to zůstane, i když už má jinou a já to nejsem. 😀

Nejlepší kniha roku 2018
Ha! Jestli jste čekali, že vám tady vypíšu nějakou knihu, jednu knihu, tak to jste si mysleli špatně. Z toho množství nemám šanci vybrat jen tu jednu, jedinou, kterou bych postavila na pomyslný piedestal. Navíc, pokud mě sledujete pravidelně, víte, že se ta nejlepší kniha každým dalším kouskem mění.
Takže tady se hodnocení a názoru zdržím, snad mi to odpustíte. 🙂

Přemýšlím, co vám tady ještě napsat, ale myslím si, že už nic není potřeba. Co jsem chtěla, měla na srdci, to jsem napsala. Nechci taky aby tento článek byl dloooouhý a nudný, proto to utnu teď, abych zůstala pouze u toho, že je článek zajímavý (aspoň teda doufám). 🙂

Přátelé, děkuji za vaši přízeň v loňském roce a doufám, že na můj web budete docházet i v roce následujícím. Bez vás, kteří tyto články čtete, by to nemělo smysl. Za to, že mi věnujete vždy pár minut vašeho cenného života – za to vám VELMI DĚKUJI a vážím si toho!

Přeji krásný, šťastný nový rok! Přeji vám pevné zdraví, spoustu krásných příběhů jak těch v knihách, tak osobním životě.

A tradičně – díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

2 odpovědi na “Krátké ohlédnutí za rokem 2018”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *