Láska a kerosin – Winter Renshaw

Autor: Winter Renshaw
Nakladatelství: Beta
Rok vydání: 2023
Počet stran: 320

„Sám pro sebe se uchechtnu při představě, jak Donovanova holka leží vedle mě na ulici a myslí si, že je snad rytíř na bílém koni, vyslaný k mojí záchraně. Očividně má mesiášský komplex… zachraňuje cizí lidi, zachraňuje starý, polorozpadlý dům a nejspíš si myslela, že zachraňuje mého bratra před životem v osamění.
Pod vší tou dobrotou se ale skrývá ostří, jako když se zakousnete do něčeho sladkého a ucítíte nečekaně pikantní příchuť.“

Moje rodina pro mě byla prokletím. Otec a bratr mi dělali ze života peklo. Předčasná mámina smrt mi pořád nedá spát. Teď, když můj bratr Donovan zahynul při nehodě, můžu konečně na minulost zapomenout. Posledním, co mě s ní spojuje, je dům, který jsem zdědil – a který hodlám vypálit do základů. Je tu ale jedna překážka – Anneliese Nielsenová, Donovanova snoubenka. Bratr ji zanechal bez prostředků a prodej zchátralého domu je jediná šance, jak může získat zpátky to, o co ve vztahu s ním přišla. Nemělo by mě to zajímat, ale… je něco v jejích očích, když se na mě dívá. Jsem totiž bratrovi hodně podobný, a ona ho, navzdory všemu, milovala. Uzavřeli jsme tedy dohodu. Dům společně zrenovujeme, ale ona ho pak musí prodat – jinak skončí v plamenech.
Čím víc času ale v domě trávíme, tím víc hrozí, že vyjde najevo jeho strašlivá historie.
A ještě nebezpečnější je to, že jsem se do Anneliese nejspíš zamiloval…

Winter Renshaw už je známou autorkou a její romány pro ženy, jsou čtené a samozřejmě také čtivé. Láska a kerosin není výjimkou. V tomto příběhu se opět dostanete ke staré známé honičce, kdy si hlavní hrdinové hrají na kočku a myš. Ale tak dobře, že vás to bude bavit.

V příběhu Láska a kerosin se ve vyprávění střídají dva hlavní hrdinové. První je Anneliese, žena, která přišla tragickým způsobem o snoubence a po něm ji zbyl jen polorozpadlý dům, který se rozhodla dát dohromady a začít v něm svůj život bez něj.
Druhým vypravěčem je Lachlan, muž, který znal snoubence Anneliese, ještě více, než ona sama. Jenže to je ten problém, protože Anneliese o něm neměla ani tušení a nakonec se Lachlan s ní ocitne v polorozpadlém domě, kde na něm nejen začnou pracovat, ale také začnou zjišťovat o sobě samých různé informace, jenž jim otevírají nevídané možnosti…

„Může se stát ještě něco horšího?
Myslím, že nemůže.
Projdete-li se peklem, všechno ostatní vám už připadá jako Disneyland.“

Láska a kerosin je ten příběh, u kterého víte, jak to dopadne a jen na stránkách čtete o tom, jak se hlavní hrdinové dopracují ke „konci“. Je to předvídatelné čtení, ale autorce se opět podařilo napsat knihu, která je čtivá, úsměvná a samozřejmě romantická, ovšem tím správným způsobem. Nezůstane vám ta sladká pachuť po dočtení, kdy máte pocit, že se rozpustíte jak nanukový dort na slunci, ale té romantiky je zde tak akorát, přesně namícháno z počátku s nenávistí, s nedůvěrou, takže miska vah je vyrovnaná přesně.

Takže milé dámy, pokud chcete romantiku, s příjemnými hlavními hrdiny, kteří kolem sebe krouží jako zápasníci sumo, pokud chcete čtení, které bude ubíhat samo a zpříjemní vám třeba zrovna chvíle u vody, nebudete muset přemýšlet a jen se necháte unášet na vlnách romantiky, tak Láska a kerosin bude tou správnou volbou.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Beta, kde si knihu Láska a kerosin můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *