Láska mého života – Penelope Ward

Autor: Penelope Ward
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2020
Počet stran: 320

„Matka konečně odložila příbor. „Ještě jedna věc.“ Ukázala na mě dokonale pěstěným prstem. „Možná si neuvědomuješ, jak snadno ti může jedno špatné rozhodnutí zničit celý život, Gavine. V jednadvaceti nevíš, co je pro tebe dobré. Myslíš něčím jiným než hlavou. Taky jsem kdysi byla mladá. Ale dnes už chápu, jak hloupí jsou lidé v tomhle věku. Jestli něco provedeš a pošlapeš to, co jsem s tvým otcem pro vás vybudovali, ujišťuju tě, že včas zasáhnu. Postarám se o to, abys nic nedostal. Budeš si muset najít vlastní způsob, jak zaplatit studia práv. Rozumíš?“

Bylo to nejkrásnější léto mého života. Tehdy jsem potkala kluka svých snů… Jenže všechno hezké jednou skončí, i to nejkrásnější léto.
Za těch deset let, které uplynuly, jsem na něj často myslela… a bylo mi líto, že jsem ho už nikdy nepotkala. Ale osud má s lidskými životy své plány a my musíme jeho hříčkám čelit. Když jsem se znovu vrátila do míst, kde jsem strávila své nejkrásnější chvíle, věděla jsem, že je jen otázkou času, kdy se s ním znovu setkám. Ale jsem na tohle setkání připravená? Co když mě bude nenávidět? Co když bude milovat nějakou jinou?

Láska mého života je dalším románem, který vás přesvědčí, že pravá láska existuje. Anotace sama o sobě tentokrát prozrazuje až moc, takže nevím jak bych vás měla nalákat na tento příběh, abych zachovala pocit tajemna.
Nakonec si říkám, že to není třeba, protože tento příběh je mnohem záživnější, než se zdá. Nejde ani tak o děj, který je moc hezký, ale o způsob psaní této autorky, dokáže z mála udělat velký emoční příběh, který vás v tu chvíli zasáhne v každém nervu vašeho těla.

Jak se nejlépe odlišit od bohatých holek z Palm Beach? Teď nemám na mysli všechno to, co se dá koupit za peníze, ale osobnost. Většinou si totiž představíme blonďatou namyšlenou a povýšenou slečnu, která všechen svůj volný čas tráví s kamarádkami na nákupech. Takto nám ji totiž vykreslují knihy, filmy a seriály.
Nemyslím, že to tak opravdu bude, ale pro tento případ je to vhodné přirovnání, protože Raven je z opačné strany mostu a je to jako závan čerstvého vzduchu v tomto parném prostředí. Její tmavé havraní vlasy a prořízlá pusa, která říká, vše co si myslí, a navíc to má hlavu a patu, vyčuhuje z davu, i když by jako výpomoc služebnictva měla být nenápadná.
Když ji její matka na léto domluví brigádu v domě, kde je hlavní služebnou už roky a pán domu si ji váží a drží nad ní ochranou ruku, je jasné, že to neskončí dobře. Ví, že paní domu je čarodějnice, ale nečeká, že je tak zlá a může ovlivnit během několika minut její život a to na celých následujících deset let.

Rodina Mastersonových žije v přepychovém domě v Palm Beach. Hlava rodiny má úspěšnou právní firmu, jeho manželka nepracuje a řídí rodinu tak, aby vypadali stále na úrovni a dva synové, kteří mají nalinkovaný život svou matkou, aby nepohoršili společnost a dobré jméno rodiny.
Gavin a  Weldon se vrátí na léto domů ze studií v Londýně, kde Gavin ukončil přípravku na práva a na konci léta začne studovat práva v Americe. Weldon je na internátní škole a miláček své matky, takže cokoliv, co by mohlo jeho bratrovi přitížit si užívá plnými doušky. A díky této bratrské lásce se Gavin stane ostře sledovaným svou matkou Ruth, protože právě tento bratr si všimne, že v jejich domě toto léto fouká čerstvý vzduch s havraními vlasy.
Když se Gavin po několika tajných schůzkách do Raven zamiluje a ona mu nakonec zlomí srdce, netuší že jeho největším nepřítelem je jeho vlastní matka a Weldon bude ten, kdo mu nakonec otevře oči. Jak to bude pokračovat? To se dozvíte v příběhu Láska mého života.

„Zastavil se uprostřed schodiště. „Víš, brácho, občas v mládí lidi dělají blbosti ze strachu a tak. Já jich taky pár udělal… a vlastně je dělám pořád. Ale až se ta tvoje holka vrátí do Londýna, možná by sis měl promluvit s Raven. Abys věděl, jaká teď je. Neříkám, že bys měl tu svoji Paige podvést nebo tak něco. Jen se ujisti, že víš, co děláš, než se vrhneš po hlavě do něčeho, z čeho se jen tak nedostaneš. Všechno, co se až doteď stalo, mělo možná nějaký důvod. A proto taky jsi tam, kde dneska jsi. A ta holka, kterou jsi kdysi chtěl víc než co jinýho, ta je pořád tady.“

Letos nás od Penelope Ward čeká (čekalo) 6 knih, ať už napsané jako single nebo v duu s V. Keeland.
Někdy je to slabší příběh, někdy silnější, ale nikdy nás zatím nezklamala. Její tvorba patří k těm lepším v tomto žánru. Zatím jsem pro vás žádnou nevynechala a musím uznat, že Láska mého života se dostala na první místo.
Tento příběh mě něčím učaroval, věřila jsem ji každé slovo a nechala se celým příběhem obejmout a vtáhnout do děje. Prožívala s hlavními hrdiny každou emoci, a i když jsem věděla, jaký to bude mít konec, tak jsem s napětím očekávala, co se jim postaví ještě do cesty, a co budou muset překonat, aby se jejich pevná láska naplnila.

Kniha Láska mého života je rozdělena na dvě části, v první se dozvíte, jak to celé začalo a v druhé, jak to po deseti letech pokračovalo.
Pro mě velké plus, že neskáčete z minulosti do současnosti a pořad dokola. Tím je za mě děj přehlednější a můžete si ho více užít. Je to i dobrá mezera na pauzu, když nemáte čas zhltnout příběh najednou, protože máte běžné povinnosti, jinak věřím, že by to byla kniha na jeden zátah.

A jak naložit s doporučením. Protože mě kniha Láska mého života velice překvapila, tak už určitě víte a chápete, že ji doporučím všem čtenářkám tohoto žánru a také bych ji zařadila na seznam pro začátečníky tohoto žánru. Má to vše, co má taková kniha mít a obsahovat, je to vyvážené a perfektní. Emoce, napětí, sex, vtip, záporáky a lásku jako trám.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Láska mého života můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *