Láska online – Penelope Ward

Autor: Penelope Ward
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2020
Počet stran: 288

„V tyrkysovém sárí se zlatou výšivkou byla nejspíš tou nejkrásnější dívkou v sále a rozhodně mezi ostatními vyčnívala. Navzdory tomu jsem s ní však nijak netoužil mluvit, neměl jsem ani chuť si během pobytu v Indii užít. Připadalo mi, jako bych tím snad Eden podváděl. Nedávalo to smysl, protože není moje.
Kdykoli jindy bych si možná říkal, že Sánvi je ta nejkrásnější žena na světě. Teď jsem však měl tento titul vyhrazený pro jistou tajuplnou dívku, jež bydlí kdesi ve Spojených státech.“

Poznali jsme se na tom nejméně pravděpodobném místě. Začalo to docela nevinně. Pro ni jsem byl „BůhFilmu“ a ji jsem znal jako „Montanu“, což samozřejmě nejsou naše skutečná jména, jen virtuální přezdívky, za něž se schováváme.
Večer se přihlásit a povídat si s ní mi pomáhalo před vším utéct – jen u ní jsem našel klid.
Brzy jsem zjistil, že se ve skutečnosti jmenuje Eden.
O svých skutečných životech jsme toho navzájem moc nevěděli… a ona na tom nechtěla nic měnit. Anonymita však naši vzájemnou a nezastavitelnou přitažlivost nijak neoslabila. Spíš naopak. Díky ní jsme se tomu druhému otevřeli tak, jak bychom to možná za jiných okolností nedokázali.
Eden byla vtipná, inteligentní, nádherná – vše, co jsem od ženy chtěl.
Nemohl jsem ji však mít.
Smířil jsem se s tím, že mezi námi vše zůstane při starém – dokud jsem nenarazil na informaci, která mě dovedla až k ní.
Chopil jsem se šance.
A právě tady náš příběh začíná.

Máte rádi pohádku O Popelce? Kdo ano, ať zvedne ruku. Věřím, že ji teď mají nahoře všichni, co to čtou. Láska online je kniha kde najdeme romantický příběh bohatého a krásného muže, který se zamiluje do chudé dívky, jež nemá na růžích ustláno. Jediné co se tady od Popelky liší je, že jde o moderní svět, vzrušení a sex. Penelope Ward nám opět dodala pár stovek stránek velmi dobrého čtení.

Ryder McNamara je syn slavného hollywoodského producenta, který vlastní jedno z největších filmových studií. Žije v Los Angeles, má velké jmění, slávu a neodolatelný vzhled. Otec z něj chce mít následovníka, ale pokud jde o práci nedostal nic na stříbrném podnose. Začal od píky a to jako vrátný a postupně se vypracoval, tam kde je dnes. Pořád to ale není dost, aby mohl vést firmu.
V soukromém životě už je to jiné, je jedináček, měl vše na co si ukázal. Když mu umřela máma a rozpadl se mu vztah se ženou, o které si myslel, že je láska jeho života, skončil v depresích, které si léčil večírky, pitím a ženami. Jednoho večera, ale klikl na své oblíbené stránce s pornem na ikonu cam girl (žena , která provozuje živý chat) s houslemi, která se jmenovala Montana Lane. Zrovna zpívala píseň, kterou velmi dobře znal. A toto kliknutí mu změnilo život.

Montana Lane vlastním jménem Eden, byla mladá holka, která potřebovala nutně spoustu peněz, aby zaplatila všechny své účty.  Takže přes den pracovala v restauraci a po nocích se svlékala a dělala spoustu jiných věcí na živém chatu pod přezdívkou.
Nikdo v jejím okolí to nevěděl, protože muži ze státu ve kterém žila, neměli přístup k jejímu chatu. A naopak, nikomu mimo své okolí se nesvěřovala, jaké patálie ji v životě potkali a proč potřebuje tolik peněz. Jednoho večera se na její chat připojil nový klient pod přezdívkou BůhFilmu, který nechtěl žádné sexuální služby, ale jen si povídat a to i když si zaplatil soukromý chat. Sice se ji neukázal, ale měl moc příjemný hlas a cítila se s ním velice příjemně a v bezpečí.
Po pár týdnech mu dala svůj soukromý skype a začali si povídat jako kamarádi. Věděla, že s ním nikdy nemůže být, ale dá se lásce poručit?

„Moje pocity mi mnohé odhalily. Vždycky jsem si myslela, že Rydera ztratím, že naše životy se příliš liší, než aby nám to fungovalo. A přesto jsem teď byla úplně semletá, zničená, jako by mě opustila všechna naděje – naděje, o níž jsem ani netušila, že se k ní upínám. Tak jsem si možná přece jenom myslela, že by nám to mohlo vyjít.
Až doteď. Teď jsem se děsila, že ho ztratím, a ruce jsem měla svázané. Zmínit se mu o tom by bylo vzhledem k okolnostem jako rána pod pás.“

Láska online je další kniha, která má příběh, který obsahuje vše co má mít. Krásný muž, láska, sex, vzrušení, vtipná ironie, smutek i smích. Prolíná se zde fantazie s realitou, není to jen o tom, že kroutíte hlavou nad tím, že to není možné, spíše to berete jako svět, který běžně existuje. Díky všem těmto aspektům se autorce povedlo, že vás kniha nepustí a jste smutní, že je epilog tak krátký.

Láska online má příběh, který jsem si užila naplno. Zamilovaný, jenž vás pohltí, protože je napsaný vkusně, bez hluchých míst a ničeho tam není moc nebo málo. Kapitoly na sebe navazují a jsou psány z pohledu obou knižních hrdinů. Na každou společnou situaci znáte názor či postoj obou z nich.

Jako vždy u těchto románů budu doporučovat skupině, která dává tomuto žánru přednost, ale věřím, že pokud se najde nový čtenář, který nemá vyhraněný styl nebo se ještě hledá, tak tenhle příběh je kompromis mezi zamilovanou pohádkou a sexuálním románem, který by ho Láska online mohla zaujmout a tento žánr si oblíbit.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Láska online můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *