Láska z Manhattanu – Lauren Layneová

Autor: Lauren Layneová
Nakladatelství: Metafora
Rok vydání: 2022
Počet stran: 263

„Kde máš nábytek?“ podivila se Violet.
„V New Orleans.“
Netrpělivě na něj pohlédla.
„A pokud  se ptáš na Adamův nábytek, tak ten jsem prodal.“
„Všechen? I nábytek v patře? Kde budeš spát?“
„V tomhle době nebudu ani o minutu déle, než bude nutné.“
Violet se sevřel žaludek lítostí, ale na hlase to nedala znát. 
„Házíš ručník do ringu? Bereš nohy na ramena a vracíš se do New Orleans?“

Violet Townsendová vždy vycházela lidem vstříc a snažila se jim zavděčit. Vyrostla na manhattanské Upper East Side v bohaté rodině, kde měla vždy ty správné věci, nosila to správné oblečení a nikdy nevybočovala z řady. Pro lidi kolem sebe by udělala cokoliv, obzvláště pro svou milovanou přítelkyni Edith. A proto, když ji právě ona požádá, aby si vzala pod křídla jejího nenadále objeveného vnuka, který se musí během pár měsíců naučit veškeré finesy života newyorské smetánky, Violet souhlasí. Její cíl? Připravit Kaina Stonea na to, že převezme rodinný podnik. Kain ale není zrovna nadšený a poslušný student…
Pochází z New Orleans, svět korporátu se mu příčí a opravdu nepociťuje touhu stát se manekýnem z New Yorku. Alespoň tedy zpočátku – dokud s Violet někde mezi nesnesitelnými večírky a mučením ve formě zkoušení nových obleků nenajdou společnou řeč.
Upjatá Violet navíc postupně zjišťuje, že Kain není jediný, kdo se učí nové věci. A jak k sobě nacházejí cestu, pochopí, že slepé následování společenských pravidel nemusí vždycky vést ke štěstí.

Láska z Manhattanu má podtitul Jak vyrobit gentlemana. Tato knížka v sobě ukrývá hezký, milý příběh, který je sice předvídatelný, ale cestičky, které vedou ke konci příběhu už tak předvídatelné nejsou.
Je to romantika, možná lehce romantická komedie, která potěší každou ženu. Takže se, dámy, pohodlně usaďte a pojďte se podívat, jestli tohle čtení je pro vás to pravé ořechové…

Kain Stone se objeví v životě Violet neobvyklým a nečekaným způsobem. Jeho babička, která o něm neměla ani páru, chce po Violet, pro kterou je taktéž tak trochu babičkou, aby jej přetransformovala z muže, který nosí culík a sláma mu čouhá z bot na zbohatlíka z Manhattanu. Violet by tohle zvládla levou zadní, protože je empatická, komunikativní a hlavně znalá všem poměrů, jenže Kain se staví na zadní – ruku na srdce, která z vás, dámy, zná muže, jenž by byl snadno předělatelný? Jenže my ženy máme zbraně, a kolikrát se nám podaří i zdánlivě nemožné… A ač to nejde přesně podle Violetina plánu, něco se přeci jen začíná dít, jenže to není až tak ku prospěchu věci. No, přečtěte si to raději sami, protože Láska z Manhattanu je příjemným čtením.

„Včera jsem s ním byl na poradě,“ řekl jeden z mladíků vychloubačným tónem. „Ten chlap ze sebe celou dobu nevypravil jediné slovo a jen upřeně zíral na každého, kdo mluvil. Vypadal přitom jako pes, co se za každou cenu snaží pochopit, co mu říká jeho pán, ale vůbec na to nemá, protože je úplně blbej.“

Láska z Manhattanu mne mile překvapila. Hlavní hrdinka, Violet, byla skvělá. Očekávala jsem nějakou fiflenu, ale její povahu autorka vymyslela skvěle. A to, jak se popsala s Keithem a nedělala ze sebe chudinku, to bylo úžasný a vůbec jsem to nečekala.
Ono celkově je v příběhu několik okamžiků, které se právě vymykají těm předvídatelným osnovám, které v sobě vyprávění má. Tudíž jsem sice věděla, jak tohle asi skončí, ale ta cesta byla trnitá, s několika klackama, které ale byly vždy elegantně odstraněny z cesty, bez zbytečných hysterických výlevů. Což opravdu kvituji! 🙂

Láska z Manhattanu se mi líbila. Ač má nějaké své mouchy, v době, kdy jsem ji vzala do rukou, sedla mé náladě naprosto skvěle a nebyl důvod ji odkládat a ani není důvod ji nijak hanit.
Někdy po všech těch thrillerech, detektivkách nebo historických románech je potřeba se začít do romantiky a pokud se k tomu přidají vtipní a milí hrdinové, není co řešit. Je potřeba si jen ty písmenka užívat. 🙂 Ještě mě od autorky čeká jedna knížka, Láska naslepo, tak jsem zvědavá. A vám, kteří se rozhodnou „navštívit“ Manhattan aspoň takto, přeji příjemné čtení.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora, kde si knihu Láska z Manhattanu můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *