Lov – Elle Kennedy

Autor: Elle Kennedy
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2019
Počet stran: 390

„Nečekala jsem, že to bude tak něžné. Před všemi těmi lidmi. Ale je to tak. Palcem mě pohladí po tváři, zatímco pomalu pohybuje rty na mých. Má ty nejhebčí rty, jaké jsem kdy na sobě cítila, a umí je používat. Zachvěju se, když polibek zesílí a rty přitiskne těsně k mým. A Pak mi spodní ret olízne špičkou jazyka a já nadskočím, jako bych strčila prst do zástrčky.“

Říká se, že protiklady se přitahují.
A nejspíš to je pravda, protože neexistuje logický důvod, proč by mě měl přitahovat právě Colin Fitzgerald. Obvykle totiž neletím na potetované hokejisty, kteří si libují ve videohrách a jsou přesvědčení, že jsem povrchní a přelétavá.
Jeho názor na mě mu vynesl první černý puntík.
Nepomáhá ani fakt, že se kamarádí s mým bratrem.
A jeho nejlepší kamarád se do mě zamiloval.
Jo, a zmínila jsem se, že jsme spolubydlící?
Na tom ovšem nejspíš nezáleží. Fitzy dal jasně najevo, že o mě nemá zájem, přestože to mezi námi jiskří tak, že by z toho náš dům lehl popelem. Nejsem holka, která by kluky lovila, a nehodlám s tím začít. Mám dost práce s novou školou a úlisným profesorem a před sebou nejistou budoucnost. Takže až si můj sexy mlčenlivý spolubydlící uvědomí, o co přichází, ví, kde mě najde.

Elle Kennedy, autorka nejprodávanějších románů podle žebříčků New York Times, USA Today a Wall Street Journal, vyrostla na předměstí Toronta v Ontariu. Na Yorské univerzitě studovala angličtinu a získala titul bakaláře.
Už od raného věku věděla, že se chce stát spisovatelkou, a v době dospívání se za svým snem vydala. Miluje silné hrdiny a sexy alfa hrdiny a jen tak akorát žáru a nebezpečí, aby byl příběh zajímavý.

Pamatujete si na Garreta Grahama, Johna Logana, Johna Tuckera a hlavně Deana Sebastiana Kendrick Heyward-Di Laurentise? Ano, správně, tohle jsou hokejisti ze série Off-Campus. Nová série Briar U nás vrací ke starým známým, ale pořád neokoukaným a jedinečným hokejistům z Briaru. V první knize s názvem Lov se setkáme s „příšerou“, tedy praštěnou sestrou Deana. Kdo četl Off-Campus a vzpomíná si, začíná pomalu tušit, že to bude jedna velká jízda. Kdo nečetl, tak se netrapte, i tak pochopíte hned v prvních kapitolách, co a jak, a zakousnete se stejně, protože tahle kniha naváže na jedinečný styl Elle Kennedy, který neztrácí na svém lesku.

Pojďme si tedy představit nezkrotnou a problémovou slečnu z bohaté rodiny. Každá z nás ví, že všeobecně se díváme na děti bohatých rodičů jako na rozmazlené a povrchní lidi, kterým vše projde. Ne vždy je to pravda a Summer Heyward-Di Laurentisová vám v tomto příběhu ukáže, že existují výjimky, tak jako to dokázal její bratr. I přesto, že je opravdu živel a nikdy neodchází bez stržené pozornosti na její maličkost, je to velice citlivá, zranitelná a chytrá dívka.
Když ji vyhodí z univerzity Brown, přejde na Briar a začne bydlet v domě, kde žil její bratr s kamarády, začíná jedna velká jízda. Někomu teď dochází, s kým vlastně bude bydlet a komu ne, tak vám napovím. Jsou svalnatí, neodolatelní, je s nimi zábava a umí to skvěle s hokejkou a pukem. Kromě problému ve škole se dostává do citového trojúhelníku se dvěma svými spolubydlícími a to Hunterem a Fitzem (oba taky známe ze série Off-Campus). S jedním je to jistota a bezpečí a s druhým jízda na citovém tobogánu, co u Summer vyhraje, rozum nebo srdce?

Hunter Davenport je společenský, je s ním sranda, má rád večírky, ženy a sex. Ale je to zároveň citlivý muž, který když se zamiluje, tak je věrný, bojuje a umí být i zklamaný a zlomený. Když políbí Summer na silvestra a zjistí, že to nebyl jen polibek a chtěl by více, snaží se s ní trávit více času a všem klukům v domě sdělí, ať dají ruce pryč, že si Summer zamlouvá. Ale jak to tak bývá, člověk míní, život mění a v domě se za jeho zády odehrává mnohem větší a vášnivější vzplanutí, které má mnohem delší trvání než od silvestra.

„Drtím stoličky. Brzo z nich zbyde jen prach, tak moc jsem naštvaná.
„Mám o víkendu rande s Hunterem,“ prozradím mu.
Konečně zareaguje. Sval v čelisti mu zacuká a pak se tiše zeptá: „Kdy jste se domluvili?“ „Navrhl mi to minulý týden.“
Stisknu tlačítko na klíčích, abych si odemkla auto.
„A chceš vědět, proč jsem souhlasila? Protože je fakt fajn, když tě pozve na rande někdo, kdo se, hm, já nevím, za mě nestydí.“
Fitz pomalu vydechne, než promluví: „Já se za tebe nestydím,“ zašeptá. „Jenom…“

Už někdy před rokem, na jednom z večírků potkal Colin Fitzgerald sestru svého tehdejšího spoluhráče Deana. Byla to ztřeštěná, hlasitá a drama vyvolávající blondýna. Vůbec ne jeho typ, ale něčím co nedokázal popsat, na něj zapůsobila. Když ji na silvestrovské párty potká znovu, začne se v něm odehrávat něco, co se mu nelíbí.
Její přítomnost, povaha, letmé doteky, to vše mu dělá dobře a uvědomí si, že je v její společnosti moc rád. Když ji ale o půlnoci vidí líbat se s Hunterem, zabolí to, ale on si do své hlavy natlačí, že je to tak správně, vždyť jsou to úplné protiklady. On je introvertní nerd, má rád soukromí, ticho a videohry. Ona je hlasitá, miluje módu a večírky a je z bohaté rodiny. To by nikdy nemohlo fungovat.

Za mě se spisovatelce volné pokračování série Off-Campus velmi povedlo.
Lov je jednoduchý příběh zamilovaných lidí, kteří překonávají nástrahy života, někdy s vtipem, sarkasmem, se slzami, ale vše vás bude bavit. Předešlou sérii není třeba číst, ale určitě ji také doporučuji.
Příběh je plynulý, kapitoly akorát dlouhé a dobře na sebe navazují. Jediné co mi tam chybělo, byl epilog. Jsem u této spisovatelky zvyklá, že to vždy nějak zakončila, jak dopadli po škole, zda se dostali v hokeji dál, jestli si našli práci apod. V této knize je to na čtenářích, aby si epilog napsali sami.

Lov doporučuji všem, kteří mají Elle Kennedy rádi, protože se opět dobře pobaví u čtení této její nové knihy. Ať už jste četli sérii nebo knihu bez pokračování, spisovatelka umí vtáhnout do děje a v žádném příběhu ji nic nechybí. A pokud by to měla být pro Vás prvotina od této spisovatelky, tak se nebojte otevřít a začíst se, jestli máte rádi tento typ literatury, tak Vám zaručuji skvělý zážitek ve společnosti zábavné oddychovky.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Lov můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *