Lucinka a kouzelný oslík – Anne Boothová

Autor: Anne Boothová
Ilustrace: Sophy Williamsová
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2022
Počet stran: 160

„Když jsem byl mladý, měli jsme tolik zvířat – slepice, kachny, kozy, ovečky i osly. Bylo mi smutno z toho, že moje farma začala tak upadat,“ povzdychl si Růženčin děda. „Moc se mi po ní stýská. Byl to nádherný domov. Ale aspoň se můžu těšit, že tam strávím Vánoce!“

Lucinka tráví Vánoce u své nejlepší kamarádky na farmě. Každou chvíli se tam má narodit oslí miminko a všichni se na něj moc těší. Dokáže Lucinka s pomocí kouzelného sněžítka zachránit malého oslíka a podaří se jí sehnat také peníze na další provoz celé farmy? Dočkáme se kouzelného vánočního překvapení? Roztomilý magický příběh o lásce ke zvířátkům, Vánocích a rodině.

O Lucince, jejích kamarádkách a rodině a hlavně, o zvířátkách, se kterými měla něco společného, už jste u mne na webu četli.
Tentokráte přicházím s novým dílem, Lucinka a kouzelný oslík, kde jde sice o zvířátka, ale také je zde velké téma rodina a splnění jednoho, velmi důležitého přání.

Jsou vánoční prázdniny a Lucinka se chystá strávit několik dní na farmě, u své nejlepší kamarádky. Ale ten její pobyt bude ještě něčím výjimečný, je tam oslík, respektive oslice, která čeká mládě a na to se Lucinka těší nejvíc.
Samozřejmě si doma nesmí zapomenout svou sněhovou, čarovnou kouli. A jedné noci, když všichni tvrdě spí, se Lucince splní sen, zjistí, jak to v lese, který se nachází v kouli vypadá. A nejen to, objeví i zvířátka, která by měla být dávno vyhubená v jejím okolí na místě, o kterém by to neřekla.
Autorka opět do příběhu Lucinka a kouzelný oslík zakomponovala spoustu různých, důležitých momentů a tím obohatila a pozvedla čtení.

„Nemohla se dočkat, až bude ve stájích s oslicí.
Pixie byla mírná a krotká. Došla pomalu ke kamarádkám a dovolila jim, aby ji hladily po krku. Sklonila hlavu a Lucinka si všimla, jak má heboučké uši.
Potom ji dívky vypustily ven na pastvinu, aby mohly z její stáje vyvozit špinavou slámu. Do žlabu nanosily čerstvé seno, do korýtka nasypaly trochu granulí pro oslíky a kbelík naplnily čerstvou vodou.

Lucinka a kouzelný oslík je pro čtenářky od cca 9 let, díky většímu fontu písma se bude dobře číst začínajícím čtenářům a protože větší písmo dělá své a tak stejně i ilustrace, kterých tam pár je, tak se vůbec nelekejte počtu stránek.
To důležité, co je v každém díle o Lucince a nechybí to ani tady, tak je ponaučení, které autorka do vyprávění vkládá.
Vždy jde o něco, co je důležité pro rodinu, pro přátele, pro vaše okolí a také, pro záchranu ohrožených a zraněných zvířátek. Ovšem nic zde není násilnou formou, je to zakomponované přesně tak, aby dětem přišlo tohle chování normální, a osvojili si jej, přitom my, rodiče víme, že tohle je to „jediné“ správné.

Jak já s oblibou píšu, sečteno – podtrženo… Krásné čtení pro holky, které mají rády zvířátka, které touží po vánočních dobrodružstvích nebo zázracích, které si chtějí přečíst milé vyprávění, kde je důležité přátelství a rodina, přesně pro ně je Lucinka a kouzelný oslík ideálním čtením. A nevadí, že nemáte předchozí díly, zaručím vám, že po dočtení je budete dokupovat. 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Lucinka a kouzelný oslík můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *