Lucinka a uzdravený sobík – Anne Boothová

Autor: Anne Boothová
Ilustrace: Sophy Williamsová
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2022
Počet stran: 160

„Chtěl bych k Vánocům bicí soupravu,“ prohlásil Oskar později toho večera, když si s Lucinkou v koupelně čistili zuby.
„A napsal jsi dopis Santovi?“ zeptala se Lucinka.
„Vlastně ne…,“ odpověděl. Vtom na ni stříkl vodu z kartáčku a utekl do pokojíčku dříve, než mu to stihla oplatit.

Kouzelný zimní příběh pro vánoční pohodu! Lucinka má jedno velké tajemství – Santa jí nechal v zahradním přístřešku malého soba! Sobík Orion je totiž nemocný, a pokud se včas neuzdraví, Santa nebude moct doručit žádné vánoční dárky. Podaří se Lucince Oriona uzdravit a zachránit všem Vánoce?

Každá kniha, která je o Lucince od autorky Anne Boothové, tak je vánoční. Má v sobě magické kouzlo vánočního času, ale tentokráte, v příběhu Lucinka a uzdravený sobík se spisovatelka překonala a opravdu vymyslela pro děti vánoční příběh s velkým V.

Lucinka je známá tím, že má kouzelnou sněžící kouli, těžítko, s vánočním lesem, které ji vždy pomůže udělat nějaký ten vánoční zázrak. Tentokráte ovšem dojde k tomu, že se Lucinka a nejen ona, ocitne v tom vánočním lese, přímo v té kouli. Jak k tomu dojde, a jestli to bude jejím přičiněním či nikoliv, to už si vaše děti budou muset přečíst.
Ale můžu vám prozradit, že tentokráte bude pečovat nejen o zvířátka v záchranné stanici u babičky, ale také o sobíka, kterého ji svěří samotný Santa. Že se to nemohlo stát? Že to musel být sen si říkáte? Tak víte co? Přečtěte svým dětem vánoční pohádku Lucinka a uzdravený sobík a uvidíte, zda říkám pravdu nebo ne.

„Lucinka musela usnout, protože to další, co ucítila, byl malý mokrý čumáček, který ji šťouchal do studeného obličeje. Otevřela oči a viděla, jak se na ni upírají dvě velká hnědá kukadla. Seděla na zemi v zahradním přístřešku.
Oknem dovnitř proudilo denní světlo prozářené sněhem a v náručí chovala opravdového malého vánočního soba.“

Autorka opět spojila síly s ilustrátorkou, se kterou napsala všechny předchozí knížky spojené s Lucinkou a nemohla udělat lépe. Nejen, že jsem na začátku napsala, že se autorka překonala a vytvořila pravý, vánoční příběh, ale dle mého názoru i ilustrátorka dosáhla „vrcholu“, protože z těch obrázků, které na vás v knížce čekají, dýchají vánoce a vánoční čas každým coulem.
Lucinka a uzdravený sobík je krásný, vánoční příběh, který bude bavit holky, ale věřím, že i kluci si můžou přijít na své. Nejde o to, že ta hlavní postava je holka, jde o skutky a činy, které děti, jejich rodiny a jejich přátelé ve vyprávění dělají. To je to, co dělá tu knížku kouzelnou.

Těší se vaše děti na vánoce? Věřím tomu, že ano. Já neslavím nic, žádné svátky, ale jakmile nadejde první advent, jsem ve svém živlu. Tohle mi díky mé mamince zůstalo, vánoce jsou pro mne jediné a ty nejkrásnější svátky, a vždy se snažím si přečíst něco, co mi ten čas před Štědrým dnem ukrátí, učím to své děti a věřím, že i vy na tom jste stejně. Takže ráda doporučím tuto knížku, Lucinka a uzdravený sobík, děti si zkrátí čekání a navíc, zabaví se, poučí se a prožijí velké dobrodružství s Lucinkou a jejími přáteli.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Lucinka a uzdravený sobík můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *