Lucinka a zachráněná vydřička – Anne Boothová

Autor: Anne Boothová
Ilustrace: Sophy Williamsová
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2022
Počet stran: 160

„Musíme být opatrní, protože vody je trochu víc než obvykle, ale přesto tu není žádná velká hloubka. Když budou v nejhlubší vodě stát dospělí a všichni budeme mít pořádné holínky, můžeme uklízet všichni na jednom místě a potom se posunout zase dál,“ vykládala cestou babička. „Vzala jsem nějaké rukavice pro všechny a několik sběračů na odpadky. Stačí zmáčknout rukojeť a kleště na druhém konci smetí uchopí.“

Jednoho dne najdou Lucinka s kamarádkou Stelou u břehu řeky poraněné vydří miminko. Zamotalo se do odpadků a málem se utopilo. Naštěstí má Lucinčina babička záchrannou stanici a dokáže nebohému zvířátku pomoct.
Zachráněná vydřička se však musí co nejdřív vrátit mezi ostatní vydry. Najde jí Lucinka nový domov? Roztomilý magický příběh o lásce ke zvířátkům, Vánocích a kamarádech.

Ač kniha Lucinka a zachráněná vydřička vyšla na konci dubna, přenese vás opět do období vánočního, do času, kdy se může stát něco magického, kouzelného. A o to právě jde. Lucinka má těžítko, sněhovou kouli, která dokáže téměř zázraky a Lucinka zařídí, aby se tyto zázraky týkaly ne ji, ale ji nejbližších lidí – a zvířat.
Další příhoda z pera Anne Boothové, tentokráte o malé vydře, o přátelství, o podpoře a s ponaučením. Děti od sedmi let se můžou směle pustit do čtení.

Lucinka a zachráněná vydřička je příběh, kde hlavní roli hraje Lucinka a její skleněná koule, která ji splní nějaké to důležité přání.
Když se jednoho dne vypraví s kamarádkou k řece, zaslechnou podivné kníkavé zvuky, a rozhodnou se to prozkoumat. Najdou mládě vydry, už téměř na pokraji sil, jak je zamotané v odpadcích na břehu řeky. Zachrání ho a Lucinka jej vezme na záchrannou stanici své babičky pro divoká zvířata a v tu chvíli se vše začne točit kolem toho, jak vydry žijí, co jim škodí, co se s nimi má udělat, když najdete nějakou opuštěnou a tak dále.
Nesmím ovšem zapomenout, že Lucinka je i správná kamarádka a tak pomůže své nejlepší kamarádce Růžence. A jak? To už si budou muset vaše děti přečíst, nemůžu prozradit všechno. 🙂

„Cestou domů myslela na svou magickou sněžící kouli. Přemýšlela, jestli by bylo moc špatné přát si, aby si mládě vydry mohla ponechat. Ale v hloubi duše věděla, že to špatné je a že babička má pravdu. Bylo jí z toho smutno.“

Vůbec se nebojte dát knížku Lucinka a zachráněná vydřička číst vašem dětem třeba uprostřed léta, ač se příběh odehrává v době vánočních prázdnin. Je to jen pro to, že Lucinka vlastní sněžítko, které je důležitou součástí vyprávění, ale jinak jde o příběh, který v sobě nese spoustu milých okamžiků, některých také trochu napínavých a hlavně, poučných chvílí. Děti se dozví nové informace o vydrách a hlavně o tom, jak se chovat k přírodě, což se mi líbilo – zde to bylo konkrétně čištění řeky.

Ač jsou ilustrace v knížce Lucinka a zachráněná vydřička černobílé, vůbec to nevadí. I tak na vás dýchnou tou správnou atmosférou a věřím, že se nejen vám, ale i dětem, budou líbit. Krásně doplňují děj, jsou milé, a tak nějak i vánoční a zimní. 🙂
Knížka je určena dětem – čtenářům od sedmi let, je dobrou volbou pro kluky i holky, protože v příběhu dojde i na fotbal a pro ty mladší je skvělou na předčítání, protože unavení rodiče určitě ocení větší font písma. 🙂
Pokud máte doma dítě, které má rádo zvířátka, tak se po této knížce poohlédněte. Věřím, že nejen vám, ale i těm vašim ratolestem vykouzlí úsměv na rtech.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Lucinka a zachráněná vydřička můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *