Lucinka a ztracené štěňátko – Anne Boothová

Autor: Anne Boothová
Ilustrace: Sophy Williamsová
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2022
Počet stran: 160

„Tvoje babička už se ptala mých rodičů, jestli bychom si ho nemohli nechat. Kéž bychom mohli! Jenže tady by na něj nikdo neměl čas – všichni mají plné ruce práce s opravováním plotů a farmou a kavárnou, a taky tu máme tu novou zachráněnou oslici, která se všeho hrozně bojí. Včera k sobě nepustila ani veterinářku Naďu – dnes musí přijít a zkusit to znovu.“

Od té doby, co Lucince do života přihopsalo štěňátko Ťapík, má o zábavu postaráno. Snaží se malému pejskovi najít domov u nějakého hodného páníčka a také mu chce nachystat úžasné Vánoce. Jednoho dne se jí však Ťapík vyvlékne z vodítka a uteče. Je tma, sněží a Lucinka s pomocí všech svých kamarádů štěňátko zoufale hledá. Najde malý Ťapík cestu domů?
Roztomilý magický příběh o lásce ke zvířátkům, Vánocích a novém přátelství.

Další dětská knížka, která na první pohled působí jako holčičí záležitost, ale bude se líbit všem dětem, které mají rády zvířátka a hlavně pejsky, a nebude záležet na pohlaví čtenáře, protože jsou tam hrdinové z řad holek i kluků.
Lucinka a ztracené štěňátko je velmi milým příběhem, který mne překvapil a ač mě ilustrace nikterak neoslovily, tak vyprávění mi vše vynahradilo.

Jedná se už o třetí knihu ze série s Lucinkou, ale vůbec se nebojte, že tuto knížku vaše děti nemůžou číst samostatně. Je to ucelený příběh, děj, ve kterém vám autorka, nebo tedy spíše vašim dětem, nastíní, kdo je kdo a proto se čtenář neztratí. Navíc štěňátko, které hraje tu nejdůležitější roli, je nové, proto je i vyprávění nové a samozřejmě i ukončeno tak, aby dětské dušičky spokojeně usínaly s úsměvem na rtech, ač název Lucinka a ztracené štěňátko slibuje pěkný nervák. 🙂

„Lucinka vzala Ťapíka vyvenčit na zahradu, potom ho zvedla do náruče a opatrně vkročila do místnosti. Už u babičky nasbírala spoustu zkušeností, a tak věděla, jak obtížné je ošetřovat veverku, ale zároveň i jak je důležité, aby dostala správné léky. Ale když se vrátila na stanici, veverka byla ještě v kleci.“

Tak teď už trochu k tomu, co čtenáře v příběhu Lucinka a ztracené štěňátko čeká. Samozřejmě už podle názvu tušíte, že se ztratí štěňátko a spousta lidí jej bude hledat. Jenže všude padá sníh, blíží se vánoce, a proto jejich hledání je velmi složité. Všechny stopy jsou během chvilky zaváté a tím pádem pohasíná i naděje, že se v chumelenici štěňátko najde.
A k tomu všemu se ve městě objevil nový kluk, spolužák Lucinky, Adam, který skoro vůbec nemluví, je stydlivý, ale má jeden neskutečný dar, který vyrazí dech každému, kdo se o něm dozví. Podaří se Lucince a jejím přátelům najít ztracené štěně? Najde Adam kamarády? Najde spokojený a klidný domov?

To vše se dozvíte v kouzelném vyprávění, které je sice vánočně laděno, protože se v příběhu objevuje vánoční čas, ale i přesto je Lucinka a ztracené štěňátko knížkou, kterou s radostí doporučím dětem, ať už v létě nebo v zimě, nebo také na jaře či na podzim. 🙂
Nejdůležitější ve vyprávění není čas, kdy se děj odehrává, ale přátelství, kamarádi, naděje a víra. A to jsou věci, které jsou důležité v jakékoliv roční době.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Lucinka a ztracené štěňátko můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *