Maddox – Melanie Moreland

Autor: Melanie Moreland
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2020
Počet stran: 328

„A to bylo všechno, co jsem potřebovala. Uvolnila jsem se a vyklopila jí všechno. Jak se Emmy seznámila s Bentleym, jak se Cami provdala za Aidena, o svém pocitu ztráty. O Maddoxovi. O svém zmatku. Své vině. O strachu z toho, že ho miluju, ale přitom nemůžu riskovat, že se zachovám stejně jako má matka a ztratím samu sebe. Mluvila jsem víc než čtyřicet minut, ale ona mě ani jednou nepřerušila ani nic neřekla. Jenom mi podávala kapesníky, ale jinak poslouchala. Když jsem konečně domluvila, naklonila se vpřed, zkřížila nohy, opřela se o lokty a zadívala se na mě. „A do prdele!“

Tři mladí muži se seznámí na univerzitě, kde také začne jejich celoživotní přátelství.
Minulost diktuje to, jací muži to jsou, současnost však formuje jejich budoucnost.
Co se stane, když se každý z těchto mužů setká s tou jedinou osobu, která je mu předurčena? Dokážou se svými city bojovat a odejít? Nebo jeden po druhém podlehnou a poznají sladkou bolest lásky?
Maddox, který byl vychován v chaosu a ve strachu, teď v běžném životě vyžaduje pořádek a kontrolu.
Má svou kariéru a dva nejbližší přátele. To je všechno, co potřebuje.
Dokud do jeho života nevstoupí Dee.
Přináší s sebou city, které si celý život sám odpíral – a ohrožuje jeho kontrolu.
Chce jí odolat.
Protože i Dee je sama poznamenaná vlastní minulostí, nedokáže mu přiznat své city a bojuje s ním o každou píď.
Je dost silný na to, aby jí dokázal, že láska jim oběma za to riziko stojí?

Na trh nám přišel třetí díl série Vested Interest s názvem Maddox. Jméno muže, který je třetím a posledním článkem tria mužů, kteří vlastní prosperující firmu a nešťastnou minulost.
Každý z nich zápasí s minulostí a Maddox je ten poslední, kterého jeho minulost ovlivnila stejně jako jeho přátelé a také si myslí, že není hoden lásky a podobných citů. Čeká nás opět příběh plný emocí a vzrušení.

Maddox Duncan Riley je třetí společník firmy BAM. Díky prosperující firmě má zajištěnou budoucnost a po majetkové stránce mu nic nechybí. Má rád pořádek a řád. Je to skoro obsese, ale udržuje ho to v klidu a chodu. Jeho dětství mělo za následek to, že nevěří na žádnou lásku a city.
Když se jeho dva přátelé zamilovali, byl za ně šťastný, ale zároveň smutný, že on tohle nikdy nezažije a že částečně přichází o svůj dosavadní život se svými přáteli. Jejich pánské sedánky vystřídali schůzky v 6, protože tou třetí a pro Maddoxe nakonec zásadní ženou je Dee, starší sestra Cami.
Velmi dobře si rozumí, protože oba mají na lásku stejný názor a tak se věnují jen tomu, co neubližuje, čistému a nezávaznému sexu. Dokáží tihle dva společně strhnou zeď, kterou si oba postavili před láskou?

Deirdre Anne Wilsonová známá už od prvního dílu jako Dee, starší sestra Cami, pracuje v právní firmě. O svou mladší sestru se stará odmalička a před pár lety se stala oporou i pro Emmy.
Když se holky zakoukaly do svých partnerů, byli to kamarádi a dohromady byli tři, takže když se konala nějaká akce, tak Dee dělal garde jejich třetí kamarád Maddox. Už od prvního okamžiku ji něčím uhranul, byl tak smyslný a sexy. Nakonec skončili v posteli a protože Dee zastává názor, že láska je špatná a nikdy ji nechce prožít, tak se domluví na nezávazném sexu.
Vše běží jak má, ale nikdy nic nezůstane stejné, vše se vyvíjí a to i vztah nevztah. Kam až dokáže Dee dojít, než ztratí samu sebe? Má láska opravdu takovou sílu, aby změnila přesvědčení dvou lidí a oni na ni začali věřit a prožívat ji?

„Deeino tiché klepání jsem slyšel, ale ignoroval. Přesně tak jako esemesky a hovory od Aidena a Bentleyho. Předtím jsem rozeslal stručnou SMS s tím, že mi do toho něco přišlo, takže se k nim na tacos přidat nemůžu. Neměl jsem tušení, co jiného bych mohl říct. Když jsem odešel z toho baru, přijel jsem domů taxíkem, zničeně jsem se došoural nahoru a popadl nebližší láhev whisky. Bylo mi jedno, jak drahá byla, nebo i to, že jsme si ji chtěli vychutnávat. Potřeboval jsem zastavit ten příval myšlenek a vzpomínek v hlavě. Dal jsem si horkou sprchu, při níž  jsem láhev držel v ruce, a nechával vodu smýt ze mě její doteky a pach v nose. Přál jsem si, abych tak mohl spláchnout i všechno ostatní.Klepání se ozvalo znovu, ale já jsem se ani nepohnul. Nebyl jsem si jistý, jestli to dokážu. Hodně jsem toho vypil a nechtěl jsem nikoho vidět. Před sebou jsem viděl ty fotografie, rozložené na dřevěné podlaze jako špatná reklamní grafika.“ 

Při sérii Kontrakt jsem si styl spisovatelky oblíbila, takže z prvních dvou dílů této série jsem byla uspokojená. Bohužel třetí díl Maddox mě trochu zklamal, prvních třetina knihy je jen sex a jeho popis. Musím říct, že jsem se hodně přemlouvala, abych vydržela a prokousala se dál, protože jsem věřila, že musí přijít ten příběh, který Moreland umí. Nakonec přišel, užila jsem si ho, ale jen chvíli. Tím, že je jejich vztah postaven na sexu, tak opravdu 80% knihy je jen sex, až úplně na konci se dostaneme ke kapitolám, kde ho nenajdeme.

Děj celé knihy je velmi jednoduchý a svižný, žádný zádrhel, žádné hluché místo. Každá kapitola ukazuje část života Maddoxe i Dee a jak je jejich společné aktivity posouvají jinam.
Najdete zde vše co tento příběh potřebuje. Vzrušení, napětí, ironii, vtip i lásku. Velmi mile mě překvapilo, že se znova potkáte s Richardem VanRyanem z Kontraktu. Tohle prolnutí je osvěžující a spisovatelce se povedlo. Zároveň ale vůbec nevadí, pokud jste Kontrakt nečetli, protože vám to nezkazí vnímání této postavy.

Každopádně zde platí stejné pravidlo jako u předešlé série, pokud nemáte přečtené předešlé díly, tak si tento neužijete. Je to ta pravá série, kde se odehrávají a prolínají informace z předešlých dílů. Takže doporučuji všem ženám nad 18 let, které mají první dva díly za sebou nebo čekají v knihovně až bude kolekce celá, aby se mohly pustit do čtení. Doporučuji si připravit něco sladkého, slaného a láhev něčeho dobrého, uvolnit se a nechat se vtáhnout do světa mužů z BAM.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Maddox můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *