Malum – část druhá – Amo Jones

Autor: Amo Jones
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2019
Počet stran: 296

„Vydechnu, párkrát zatnu pěsti a ztracený ve svém vzteku se odpoutám od všeho, o čem se teď sakra mluví. Musím se uklidnit. Dokud jsem nepoznal Tillie, nikdy v životě jsem takovou zlost necítil. Ona jediná dokáže dosáhnout na tu strunu a zahrát na každou proklatou emoci, kterou v sobě mám.
Nesnáším to.
Je to moje podělaná slabina.“

Když bylo Tillie osmnáct, zamilovala se. Okamžitě mu propadla. Narazila na skalnaté dno rychlostí světla. Ten náraz ji rozerval na kusy. Ale dovolila jeho slovům, aby ji pomalu zahojila. To, jak se na ni Nate Riverside-Malum díval, zašilo všechny rány. To, jak ji líbal, vymazalo všechny modřiny. To, jak se v jeho náruči cítila v bezpečí, vyhladilo všechny jizvy. Stejné ruce, které ji zlomily, ji vyléčily. Ty ruce nad ní mají moc a je to její vina. Měla s ním dítě a obětovala by pro něj život. Už nemusí, protože ji o něj asi připraví.
Když jí bylo osmnáct, zamilovala se. Jenže pak přišel pád. A kam že spadla, ptáte se? Dva metry pod zem.

Amo Jones se narodila roku 1988 na Novém Zélandu, v současnosti žije s partnerem a čtyřmi dětmi v Airlie Beach v Austrálii. Kromě psaní knih studuje kriminální právo. Má ráda dlouhé romantické procházky do vinného sklípku. Píše stejně tak, jako žije, na hranici šílenství se sklenicí vína v jedné ruce a svou morálkou – nebo jejím nedostatkem – ve druhé.
Je autorkou temných romantických sérií pro dospělé The Devil’s OwnSinful Souls MC, Crowned a romance z hudebního prostředí WestbeachStříbrná labuť je prvním dílem temné „new adult“ série Elitní klub králů.

Malum – část druhá je, jak všichni víme, druhá část příběhu o Nateovi a Tillie. Není o nic méně strašidelnější, napínavější či strhující. Elitní klub králů je po dlouhé době série, která dílem co dílem neztrácí svůj šmrnc.

Z minulé recenze už víme kdo je Tillie Stuprum, v knize Malum – část druhá se odhaluje díky okolnostem, které prožívá, její horší stránka, takže je ještě nebezpečnější, ale zároveň chytřejší. Díky emocím, které neumí vypnout, je z ní pořád člověk a nestává se z ní stroj či monstrum, což mě těší, protože to dělá Tillie zajímavou. Problém ale je , že jede na emočním tobogánu a někdy ji to pomáhá a někdy ji to ničí a tlačí ke dnu. Jak to zvládne, a zda se stane vládkyní na Perditě se dozvíte na konci knihy Malum – část druhá.

Nate Malum se taky v průběhu příběhu mění a nevím zda mám napsat, že k lepšímu nebo horšímu. Jeho strašidelnější část je ještě strašidelnější a nebezpečnější, někdy bych řekla, že už to hraničí se šílenstvím. Ta hodná a citlivá je hodně v pozadí, a sem tam vykoukne a ukáže se ostatním a je čím dál laskavější. Podle mého názoru ho tato část ovládá celého, a každý jeho krok je ovlivněn emotivním chováním, jen je to chlap, který hraje svou roli drsňáka.

„Budu tady, dokud nedostanu křeč do ruky, Peyton. Cítíš, jak ti vypovídají orgány v těle? Jak ti zpomaluje srdce, jak odbíjí poslední údery? Jak ti krev zoufale proudí žilami, honí se za životem, který si nezasloužíš?“

Pokud jde o formální stránku, tak je vše tak jak má být, ale myslím si, že i kdyby nebylo, tak tento strhující a poutavý příběh by zastínil jakoukoliv chybu. 

Když teď shrnu celý příběh Nate a Tillie, tak to byl i pro mě tobogán emocí, prolila jsem mnohem více slz než u Bishopa a Madison, moc jsem se nenasmála, a pokud jde o vzrušení tak si mohou podat ruce.
To nejdůležitější a podle mého názoru hlavní gro této série – tajuplnost či záhada – každý si to můžeme pojmenovat po svém, je stále intenzivnější. Napětí se zde dá krájet, ale protože je taková tma, tak se bojíte udělat krok, ať nestoupnete vedle, protože to má nebezpečné následky.
Čtete stránku za stránkou a hltáte informace a přemýšlíte, kdo, kde, jak a proč. Tohle spisovatelka umí dokonale a proto se těším na další díly této série, protože příběh králů ještě nekončí.

Jako poslední ve své recenzi vždy píšu doporučení, ale popravdě už nevím, co zde mám k této sérii psát a komu ji doporučovat. Kdo nečetl dělá velkou chybu a kdo ano, tak je mi naprosto jasné, že si nenechá ujít další knihu s vražedným přebalem. Protože už jen pro ty obrázky by Vás to mělo přemluvit ke čtení. Přeji pevné nervy a hezké čtení.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Malum – část druhá můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *