Morgavsa & Morgana: Duchovládnice – Petr Kopl

Autor: Petr Kopl
Ilustrace: Petr Kopl
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2022
Počet stran: 80

Oblíbené příhody malé Morganky, které znáte ze Čtyřlístku, vycházejí poprvé v knižní podobě! Naše Čarodějky jsou na cestě za záchranou své kočky, neustále se však potýkají s problémy, které musí řešit, a s nebezpečnými situacemi, kterým musí čelit.
Dlouhá je cesta do Egypta, a lidí, kterým musí pomoct, je mnoho. Morgavsa dělá, co může, a Morganka naplno využívá svou novou schopnost proměnit se v ducha. Potkají se s podvodným léčitelem, s krákavou epidemií, potkají se s kráskou a zvířetem a objeví tajemství perníkové chaloupky. Cestou narazí na podivné sudičky a vyřeší jantarové prokletí.

Duchovládnice je již pátou knihou s Morgavsou a Morgankou, a přiznávám, že tohle je má srdeční záležitost. Ne mého syna, ale moje. S napětím očekávám každý další díl, je to závislost. Tak jako jsem byla závislá na Čtyřlístku, když jsem byla malá, teď jsem závislá na Morgavse s Morgankou, tak pojďme se podívat na to, co vás čeká a nemine v tomto díle.

Kniha Duchovládnice začíná desátou kapitolou. Proč to? Protože se jedná o druhý díl ze ságy Egyptika, kdy Morgavsa s Morgankou podnikají nebezpečnou do Egypta, aby zachránily svého milovaného kocoura Mikeše.
A už díky této informaci je vám jasné, že příběhy Morgavsy a Morganky se nedají číst na přeskáčku a musíte se do jejich dobrodružství pustit od prvního dílu.

Morgavsa a Morganka nikdy nemůžou mít nic lehkého a jednoduchého a proto jejich cesta je plná nástrah a zdržení, které nelibě nesou. Hned tím prvním zdržením je, že se musí 20x vracet na jedno místo, protože vždy na to zapomněly, že tam byly. Jak je to možné? To se dozvíte až se pustíte do čtení Duchovládnice.
Ovšem to není to jediné, co vás čeká. Můžete se těšit na Krákavou epidemii, podíváte se na Jantarovou kletbu a nebo se pustíte do Karkulení.

Ten výčet zdaleka není úplný, autor si pro vás toho připravil mnohem více, a já vám k tomu můžu slíbit jedno. Nechybí tu nic. Humor, vtip, ironie, ale také napětí a nedorozumění, které kolikrát z příběhu udělají opravdu srandovní záležitost. A někdy také mnohem napínavější, než se na první pohled bude zdát. Duchovládnice je komiksem, který má u mne pevné místo v mé dospělácké knihovně a to nejen díky ostrovtipu, který je v ději použitý. 🙂

Autor opět zazářil. Duchovládnice je stejně bezvadná jako předchozí díly a mi nezbývá nic jiného, než ji s radostí doporučit dál. A to nejen malým, ale klidně i velkým čtenářům. Je tam totiž pár vtípků, které pochopí už ti odrostlejší, ale příběh jako takový si užijí všechny generace. Vzhůru do Egypta za Mikešem! 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Duchovládnice můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *