Morgavsa & Morgana: Kočkonautky – Petr Kopl

Autor: Petr Kopl
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2021
Počet stran: 80

„Zeus, vládce řeckých bohů, jednoho dne stvořil okřídleného koně z čiré rozmařilosti a pýchy. Tím neříkám, že byl Zeus rozmařily a pyšný, ale že rozmařilost a pýcha byl materiál na stvoření tohoto koně.“

Oblíbené příhody malé Morganky, které znáte ze Čtyřlístku, vycházejí poprvé v knižní podobě! Jasnozřivá čarodějka Morgavsa a její neposlušná učednice Morganka se zase musí vydat na cestu. Někdo totiž unesl jejich kočku Mikeš. Začíná nová veliká výprava za neznámým nebezpečím do dalekého Egypta. Morganka získá další kouzelnou schopnost a Krákal se možná dozví, co jsou fidlifouně.

Kočkonautky jsou čtvrtým dílem ze série o Morgavse a Morganě a můžu vás ujistit, že autor je pořád skvělý – vtipný, ironický, zábavný a teď i napínavý, protože se v tomto díle nedozvíte, jak všechno dopadne a musíme čekat společně na další.

V díle s názvem Kočkonautky se hned ze startu dozvíte, že zmizela kočka Mikeš a čarodějky nemůžou bez své kočky existovat. A proto se ji vydají hledat. Jejich cesta je plná dobrodružství, protože musí dělat na své pouti spoustu zastávek, tudíž se setkají s velkým množstvím nesnází. Všechno se jim, jak jinak, podaří zdárně vyřešit – někdy rychle a jednoduše, někdy pomaleji a složitěji, ale na jejich shledání s Mikešem si budou muset ještě počkat, minimálně do dalšího dílu.

Kočkonautky si jako všechny předchozí díly drží svůj standart. Autor je vtipný, dokáže upoutat i dospělého čtenáře a hlavně, co hodně oceňuji já (mé dítě ještě ne, protože tomu úplně nerozumí), tak je ironie Krákala. Ten pták je snad nejlepší ze všech postav, které v tomto díle vystupují – a to nejen v tomto. Musíte si to přečíst, abyste pochopili, jak se v jeho chování rochním a bavím se jím.

„Někteří lidé se nudí a tolik touží po senzaci, že si ani neuvědomí, když lžou jen proto, aby se něco dělo. Takoví lidé jsou moc nebezpeční.“

Pokud se chcete vrátit do dětství, pokud jste měli rádi Čtyřlístek (Morganka je od tam), tak se po této sérii podívejte. Věřím, že budete rádi, že jste se k těmto knihám dostali a že si jejich čtením zpříjemníte pár okamžiků.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Kočkonautky můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *