Morgavsa & Morgana: Princezna čarodějka – Petr Kopl

Autor: Petr Kopl
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2020
Počet stran: 80

„Magie má barvy, které se projevují zbytkovým světlem, obklopujícím kouzla čarodějů a čarodějek. Toto světlo je pro obyčejné lidi neviditelné. Spatří ho pouze lidé s magickým nadáním za velkého úsilí.“

Pokračování oblíbených příhod dvou čarodějnic, Morgavsy malé Morganky, které znáte ze Čtyřlístku!
Obě čarodějky doputují na sever Islandu, kam vyrazily s jediným cílem – vrátit zachráněného draka do jeho rodiště. Na severu Islandu žije Agáta, která shromažďuje draky z celého světa, zmrazuje je a pak z nich odsává magii. K dovršení jejího úsilí už jí schází poslední drak. Drak, kterého Morgavsa a Morgana vezou přímo do jámy lvové!

Princezna čarodějka je třetím dílem ze série komiksů Morgavsy a Morgany. Přiznám se, že na tuto sérii se víc třepu já osobně, než můj syn.
Třetí díl je ze všech zatím nejlepší. Je nejvtipnější, plný ironie a skrytých vtípků, samozřejmě ani nechybí poučení a možná i prozrazení tajemství, o kterém nevěděl nikdo, ani Morganka.

V tomto díle se Morgana a Morgavsa ocitnou společně se svými přáteli v mnoha nebezpečích, tak jako obvykle, ale tentokráte jim půjde o život, protože se setkají s tím největším zlem, které je mohlo potkat – s chutí mít moc a ovládat celou zem, celý svět. Proti tomu se špatně bojuje, ale čarodějky svým důvtipem a svým postojem možná dojdou k nějakému vítězství, třeba i malému.

„Lidskost? Najednou by se ti hodila! Co to tvoje mraveniště, nepostaví se za tebe? Povyšuješ se nad lidi, ale zapomínáš, že i když můžeš být mravenčí královna, stále zůstáváš mravencem!“

Autor v příběhu Princezna čarodějka použil nejen spoustu fórků, ironických a kousavých vtípků, ale také dost poučných „myšlenek“. Líbí se mi, že v těchto komiksech si to své najdou velcí i malí čtenáři. Podle mě nezáleží na tom, kolik vám je let, jestli jste muž nebo žena, kluk nebo holka, budete se bavit tak i tak. A až Merlin stvoří meč, tak se možná zasmějete i nahlas.

Pokud máte doma malé čtenáře, kteří mají rádi komiksy, rozhodně doporučuju Morgavsu a Morganku. Pokud jste sami milovníci čtyřlístku a rádi byste se vrátili, aspoň na chvilku, do dětských let, podívejte se po této sérii. Nejen, že je báječně provedená, od papíru, rozměru knih, ale ty ilustrace a ty příběhy vám zaručeně zvednou náladu o 100 procent. 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Princezna čarodějka můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *