Most duší – Victoria Schwabová

Autor: Victoria Schwabová
Nakladatelství: Booklab/Slovart
Rok vydání: 2022
Počet stran: 328

„Najdeme si tě,“ zašeptá to a kostěné prsty sevřou opěradlo židle.
Vyskočím na nohy a najednou jsem na podzemním nástupišti v Paříži.
Metro se rozjede a já uvidím cizince v tmavém obleku, jak naklání klobouk na pozdrav. Zdá se, jako by se lebka pod kloboukem zašklebila, pak se usměje, znovu se zašklebí a zvedne ruku v rukavici k masce, sundá si ji a pod ní není nic, nic než temnota a síla, která mě vtahuje dovnitř.“

Kdekoli se objeví duchové, tam se vydá i Cassidy… anebo je to naopak?
Cass má pocit, že už lovení duchů celkem zvládá. Přece jen, ona i její nejlepší kamarád, duch Jacob, úspěšně překonali nástrahy dvou strašidelných měst, která navštívili během natáčení pořadu Cassiných rodičů. Nic ji však nemohlo připravit na New Orleans, které svá strašidelná místa vystavuje přímo na odiv. Ve městě plném staré magie, duchařských atrakcí, tajuplných kobek a nespoutané hudby se Cass propadá do děsivých příběhů doslova na každém kroku. A za tím vším číhá protivník, o kterém nikdy netušila, že mu bude muset čelit: služebník samotné Smrti.
Před Cassidy stojí zatím její nejnebezpečnější výzva… a před jejím přátelstvím s Jacobem také.

Most duší je třetím dílem s Cassidy Blakeovou, která není tak úplně obyčejnou dívkou. Už od prvního dílu jsem si vyprávění užívala a autorka mě přesvědčila, že umí napsat skvělý příběh, který bude zajímavý, někdy napínavý, někdy trochu strašidelný, ale nakonec velmi milý a sem tam i úsměvný.

Společně s Cassidy, jejími rodiči a duchem Jacobem, se dostanete na různá místa, která jsou už od nepaměti známa jako strašidelná. Její rodiče jsou totiž duchologové, kteří natáčí svůj pořad.
Most duší je příběhem, který vás zavede do New Orleans, do města, které je jako fénix – slova Cassidyiny matky – několikrát vstalo z popela a právě proto v sobě má spoustu utrpení a bolesti.
Jenže pro Cassidy je tato výprava tou nejdůležitější ze všech. Protože jednou utekla smrti, tentokráte se sama Smrt rozhodla, že musí napravit rovnováhu a Cassidy bude bojovat nejen o svůj život, ale také o životy svých nejbližších.

„Lara se po něm ostře podívá, ale vyprávět nepřestane. „Přede dveřmi visel takový závěs, a když jsem ho odhrnula, slyšela jsem ten zpěv mnohem zřetelněji. Tak jsem šla za hlasem. A pak jsem ji našla, na konci chodby za rohem, jak se dívá z okna a zpívá. V náručí držela dítě a oknem zrovna proudil měsíční svit, takový ten jasný jako reflektor, a já jsem viděla přímo skrz ně oba.“

Autorka umí psát. Skvělé příběhy pro mladší čtenáře a tato série je toho důkazem. Nejen Most duší, ale i předchozí dva díly vás přesvědčí a utvrdí v tom, že ví, jak upoutat své čtenáře, jak si je zaháčkovat a nepustit, dokud nenastane konec vyprávění.
Velkou výhodou je určitě i téma celé série, což jsou duchové. Ti v dnešní době táhnou, ale počítejte s tím, že dospělí se bát nebudou, ale mladší čtenáři můžou cítit lehké mrazení, protože nikdy nebudete vědět, jak setkání s duchem dopadne, protože ne každý duch je kamarádský a přátelský, jak se určitě v průběhu vyprávění přesvědčíte.

Mám ráda, když první díl série u mne dostane plný počet hvězd a třetí díl s tímto pokračuje a jeho úroveň žádným způsobem neupadá. Most duší má být posledním dílem z této série, ale já si stejně myslím, že posledním nebude. Protože je tam spousta otazníků, které ještě autorka může rozvinout a rozmotat a napsat minimálně ještě jeden díl, věřím, že je spousta míst, kde Cassidy s rodiči ještě nebyla a která v sobě mají spoustu strašidelných míst. Takže si jdu držet pěsti, ať to ještě dopadne… 🙂 A vám tuto sérii doporučuji. S radostí. 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Slovart/Booklab, kde si knihu Most duší můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *