Mrazivá krutost – Caz Frearová

Autor: Caz Frearová
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2020
Počet stran: 432

„Flowers nemůže vědět, že jsem včerejší noc strávila u táty. U člověka, kterého jsem téměř dvacet let označovala za monstrum, dokud mi pravda neudělila lekci, že si mám vždy udržovat mírně otevřenou mysl.“

Na detektiva Cat Kinsellovou se v kavárně obrátí Joseph Madden. Jeho žena Rachel ho prý donutí zaplatit, ale nemůže – nebo nechce – prozradit podrobnosti. Protože to vše Cat považuje za pouhou manželskou roztržku, odkáže ho na místní policejní oddělení. Později se setkají znovu – když je Joseph zatčen za vraždu. Ale není to jeho manželka Rachel, kdo je mrtvý… Je Joseph Madden cizoložníkem, vrahem, nebo obětí? Jaké je tajemství, které spojuje členy této rodiny?

Mrazivá krutost je druhým dílem ze série s Cat Kinsellovou od autorky Caz Frearové. Když jsem psala recenzi na první díl, nazvala jsem ji Bryndzou v sukních. Teď už si tím přirovnáním (které se mimo jiné uchytilo mezi čtenáři – haha) tak jistá nejsem.
Protože mi chvíli trvalo, než se do příběhu začtu, nemělo to od začátku takový ten grif, kdy čekáte na něco velkého. Ale bát se nemusíte, pak se to rozjede a rozhodně tato kniha stojí za přečtení a až dojdete na konec, budete chtít ihned další díl.

Jednoho dne, když se Cat vydá pro kafe nejen sobě, ale i svým spolupracovníkům, odchytí si ji Joseph, barista, a zeptá se na pár věcí, které vedou Cat k podezření, že se u něj doma něco děje a není to on, kdo je agresorem. Jenže… pak se objeví tělo mladé, dvaadvacetileté ženy, která byla evidentně před vraždou někde na večírku…
A pak… je Joseph zatčen a Cat začne společně se svým parťákem Parnellem rozplétat složitou rodinnou situaci a za každou cenu se oba snaží přijít na to, co se tu sakra stalo.

„Výraz její tváře mluví za vše a není jediná, kdo bojuje s Parnellovým novým já. Problém je v tom, že i když všichni akceptujeme, že dělá dobrou věc, většina z nás měla jeho staré já ráda. Staré já, které vážilo o deset kilo víc, snídalo slaný koláč plněný vepřovým masem a kupovalo koblihy, protože je úterý. „

V prvním díle jsem byla z Cat na rozpacích. Její osobní příběh zastiňoval její policejní práci, ale tady, v Mrazivé krutosti, to dokázala autorka naprosto perfektně skloubit. To se jí musí nechat. Jak samotný případ mladé, ambiciózní a silné ženy, tak její život.
Líbí se mi Catino spojení s Parnellem. Ze začátku (opět myslím první díl) to nebylo tak viditelné, ale tady si hned všimnete, že se oba skvěle doplňují, za každou cenu – a jakýmkoliv prostředkem se snaží dopídit pravdy, a navíc, ač je Cat tak nějak strohá, Parnell to dokonale vyvažuje svým osobitým humorem, a proto vás tato dvojice musí zaručeně bavit.

Ač jsem se na začátku této recenze přiznala, že jsem se neuměla pořádně začíst, tak po pár kapitolách odezněl můj útlum a já se nechala tak pohltit příběhem, že jsem dočítala o půl páté ráno – a v sedm vstávala. Musím se přiznat, že ten den stál opravdu za to, přeci jen nejsem už nejmladší, ale v tu chvíli, nad knihou, jsem nebyla vůbec připravena přestat číst.
Protože pokaždé, a to myslím vážně, že pokaždé, když jsem si myslela, že vím, kdo je zlý a kdo dobrý, tak mi to bylo autorkou vymluveno a já si musela utvářet další hypotézy. V závěru vás čeká trochu drsný konec, poslední věta vám vezme vítr z plachet a věřím, že se tak jako já nebudete moct dočkat, až bude třetí díl u nás v knihkupectvích.

Mrazivá krutost je dalším, skvělým příběhem, který by si neměli nechat ujít milovníci thrillerů. Víte, hlavní hrdinka Cat je na rozdíl od všech ostatních docela normální ženská, a ač má také své rodinné tajemství, dokáže striktně rozdělit osobní život od pracovního a netahat to dohromady. Proto bude působit trochu chladně, odtažitě, ale to je právě to, co se mi na ní líbí.
Mrazivá krutost je neméně dobrá jako první díl, sice jsem čekala, že tímto dílem se zvýší laťka, ale nestalo se, což může být i dobře. Rozhodně ale tento díl zvýšil mou zvědavost, jak to bude dál pokračovat a co ta poslední věta měla jako znamenat? 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Cosmopolis, kde si knihu Mrazivá krutost můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *