Můj nejmilejší suvenýř – Vi Keeland, Penelope Ward

Autor: Vi Keelnad, Penelope Ward
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2021
Počet stran: 328

„Víš, když jsme se poznali, byla jsem bezstarostná duše svolná ke každý legraci – jeho naprostý protiklad. Ale protiklady se přitahují, že ano? I když on byl daleko upjatější, líbil se mi. Jenže po letech jsem se ztratila. Začala jsem být… jako on. A řekla bych, že i když si jeden druhýho vážíme, asi se jednoho dne probudil a uvědomil si, že se musí zařadit zpátečku, než slíbí celoživotní věrnost někomu, kdo už není tím, kým býval.“

Moje plánovaná dovolená pro dva se nečekaně proměnila v osamělý výlet. Než abych se tím trápila, sbalila jsem kufry s pocitem, že týden v luxusním hotelu je přesně to, co potřebuju.
Ovšem jako by jedna katastrofa nestačila, ocitla jsem se bez střechy nad hlavou, stejně jako stovky dalších lidí. Už to vypadalo, že místo vysněné dovolené budu spát na zemi v hotelové hale. Jenže pak jsem zaslechla, jak se jeden krasavec vydává za hosta, který dosud nedorazil, aby mohl využít jeho rezervaci. Když jsem zjistila, že se jedná o dva pokoje, držela jsem s ním basu a předstírala, že jsem jeho sestra. Tak začal příběh „Mila a Maddie“.
Z bezvýchodné situace se náhle stalo dobrodružství. Můj falešný bratr mě několik dní prováděl okolím svého rodného města. Když nastal čas odjezdu, ani jednomu z nás se nechtělo ještě rozloučit.
A tak místo toho, abychom se vrátili domů, vydali jsme se spolu na cestu autem. Z každé zastávky jsme si odvezli suvenýr na památku.
Přestože to mezi námi jiskřilo, nikdy k ničemu nedošlo. Milo věděl, že se zrovna vzpamatovávám z rozchodu, a nechtěl toho zneužít. Proto jsme se na konci výletu dohodli, že se sejdeme znovu za tři měsíce.
Chtěla jsem se s ním znovu setkat. Ale když jsem se vrátila domů, realita na mě dopadla plnou vahou. A začala jsem se bát, že svého krásného neznámého ztratím navždy.
Bude pro něj v mém životě místo? Nebo se vzpomínka na něj stane jen mým nejmilejším suvenýrem?

Právě jsem dočetla americký slaďák, který mi vykouzlil úsměv na rtech. I když je to klišé, které je v každém druhém románu, jde o vtipný a romantický příběh s uvěřitelnou zápletkou. Teda pokud máte dobrodružného ducha a jste pro každou špatnost. Jsem sice trochu bláznivá, ale sama vím, že vydat se do neznáma s neznámým cizincem, je riskantní, takže by hodně záleželo na mé aktuální náladě, ale asi bych jela stejně jako hlavní hrdinka. Můj nejmilejší suvenýr je romantický příběh, ale suvenýrem není krásný muž, nýbrž něco mnohem lepšího.

Když vás chlap opustí pár dní před svatbou, je to lepší než zůstat sama před oltářem, ale i tak je to emoční katastrofa. Navíc vysvětlení, proč se tak Brady rozhodl, je prostě chabé. Přesto Hazel jede na svatební cestu sama, když ale zjistí, že tohle ji v tom, aby se dala dokupy nezabírá a chce se vrátit, jsou zrušeny všechny lety a ona nemá kde složit hlavu, protože všechny hotely jsou plné.
Naskytne se poslední možnost, zapsat na seznam, pokud někteří hosté nedorazí, ale je volných jen pár pokojů a seznam je několik stránek dlouhý. Hazel byla velmi dobrodružná dívka, fotografovala koncerty a tak byla každou chvíli někde jinde a s jinými lidmi, když potkala Bradyho, který byl pravý opak. Usedlý chlap s přehnanou starostí o svůj zevnějšek. Protiklady se ovšem přitahují a tak se zamilovala.
Když čekala v hotelu s dalšími lidmi, znovu se přikradla její stará povaha a velmi záludným způsobem získá pokoj, ale k tomu i hezkého cizince. Když spolu začnou jedno velké dobrodružství s cizími jmény, začíná si, pro tu chvíli Maddie, uvědomovat, že s Bradym zakrsla, že ji nebaví její práce ani život, který žije. A tak, když se loučí se svým cizincem, rozhodne se, že svůj život musí změnit, ale netuší, že Mila uvidí dříve než za tři měsíce, jak si slíbili. A jde opravdu o Můj nejmilejší suvenýr?

Matteo je učitel hudby. Žije, tedy vlastně přežívá. Svůj největší talent potlačil a nemá rád zimu, i když v ní vyrostl a jeho rodiče stále bydlí v ráji lyžařů. Stalo se tak, když při nehodě přišel o milovanou ženu, přesto teď je zpátky ve městě. Měl tady být kvůli svému kamarádovi, co tady měl trávit svatební cestu, svatba ale byla zrušena, a tak se rozhodl, že navštíví rodiče a pak pojede svého kamaráda podpořit.
Když se chystal domů, začala bouře a tak skončil v hotelu, kde nebyly volné pokoje. Aby se k nějakému dostal, zalhal a převzal totožnost někoho jiného, kdo zde měl rezervován pokoj a nedorazil.
Ve chvíli, kdy už si myslel, že to má v kapse, najednou se vedle něj objevila krásná žena a recepční tvrdila, že je jeho sestra a že měla objednaný ten druhý pokoj. Málem se nedokázal znova nadechnout, hodně ho naštvala, ale když s ní nastoupil do výtahu, něco v něm se tetelilo, a proto svou novou sestru pozval na drink.
Z jednoho drinku byl druhý, zjistil, že ji snoubenec opustil a tak jsem se rozhodl tuhle ženu rozveselit. Navrhl dobrodružství na které nemohla říct ne, protože někde vzadu v jejím pohledu viděl, že touží být zase tou starou verzí sama sebe. A každý chce ještě něco – třeba mít Můj nejmilejší suvenýr.
Po pár týdnech si bez Maddie nedokázal představit svůj budoucí život, jako Milo se do ní zamiloval, naučila jeho srdce znova bít, ale návštěva New Yorku ho ujistila, že tahle žena je nedosažitelná. A tak zjistil, že ztratit milovanou osobu, která zemřela není tak zlé, jako ztratit někoho, kdo stále dýchá stejný vzduch jako on.

„Náhle mě bodl osten viny. Jak by se to opakovalo ve vlnách.     
Pak jsem si vzpomněl, co jsem věděl o Bradyho nevěře, a to mi pomohlo vinu překonat. Pořád jsem přemýšlel, jestli ji to mám říct. Ale na druhou stranu jsem věděl, proč jsem to neudělal. Bylo třeba, aby se rozhodla podle toho, co cítí její srdce, aniž by ji cokoli ovlivňovalo. Pokud by šla se mnou jenom kvůli Bradyho nevěře, jak bych se dozvěděl, že jsem ten pravý? Nejistota by mě ubíjela.     
Pokud by se nakonec rozhodla pro něj, asi bych přišel na způsob, jak ji to říct – protože jednou nevěrný, pořád nevěrný. Vypořádal bych se s tím, až by nadešel správný čas.“

Musím říct, že Hookerovi byly hodně vtipní sourozenci a z každého místa si vezli suvenýr, který byl ztřeštěnější než druhý. Každopádně Můj nemilejší suvenýr dostal jméno až po tom posledním, který oba společně získají v Seattlu. Byl to hezký příběh s vtipem, milostnými pletkami a nalezením svého šťastného života.

Další kniha v pořadí dua Ward a Keeland je za mnou. Slíbila jsem vám letos všechny a tak plním plán. Žádné zklamání se nekonalo, opět mě holky potěšily a už se těším, až Můj nejmilejší suvenýr uložím do knihovny. Vše je stejné jako vždy, dostanete srozumitelný příběh s nábojem, který vás drží v napětí až do epilogu, jenž je vyprávěn Hazel, jelikož holky mají polední slovo, ale nemyslím si, že pohled Mattea byl zanedbaný.

Svolávám všechny nadšence těchto autorek, ale také i další nepolíbené, tahle romanťárna je skvělým společníkem na lehátku či dece při opalování, při sezení na terase u zapadajícího slunce nebo doma na křesle, když venku probíhá letní deštík. Prostě při každé příležitosti, která vás láká vzít knihu do rukou. Můj nejmilejší suvenýr vás na chvíli vypne od všedních starostí a nahodí vám veselou náladu. Věřím, že se vám dostane stejně dobrého nebo ještě lepšího zážitku jako mně.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Můj nejmilejší suvenýr můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *