Můj tajný život – Lucie Hříšná

Autor: Lucie Hříšná
Nakladatelství: Fortuna Libri
Rok vydání: 2020
Počet stran: 240

„Aneta se totiž zná s Bárou už z předloňska, byť každá studuje jiný obor, náramně si rozumí. Aneta má na rozdíl od Báry přítele, takového jelimana vesnického, nějakého automechanika. Láska největší, alespoň dle jejich slov, která musíme poměrně často poslouchat. Jaroušek je eso, Jaroušek toto, Jarda tamto… Nevidět ho na fotce a neslyšet ho párkrát mluvit na Skypu, než si Aneta připojila sluchátka, vypadal by milý Jaroslav skutečně jako partie snů… Realita je taková, že je to ušmudlaný autoopravář s omezenou slovní zásobou, jehož jediným zájmem je návštěva hospody a vylepšování starého auta izolepou, což nazývá tuningem.“

Holky jako já nemají na čele napsáno prostitutka a rozhodně tak ani nevypadáme
Luxusní společnici na první pohled nepoznáte, dost možná to nezjistíte, ani když to bude vaše kamarádka, možná i ta nejlepší. A co teprve vaše dcera nebo třeba jenom spolužačka, sestřenice.
Jestli jsem se něco naučila za těch 5 let, kdy jsem procestovala svět kvůli uspokojování gentlemanů, tak především, že „pravda je pružná“…
Jmenuji se Lucie, jsem vzorná studentka, co nevidět doktorandka, dcera, vnučka, kamarádka, vášnivá golfistka, milovnice vína, překrásného spodního prádla, nadšená cestovatelka a excelentní lhářka, o které nikdo neví, že za její společnost muži platí.
A tohle je příběh o mém druhém, tajném životě…

Můj tajný život je upřímná zpověď luxusní společnice. Nejde o romantický příběh, ale vyprávění faktů, jak žije dívka, která tajně dělá tuto profesi. Jak to před svým okolím skrýt a jak se dostat mezi smetánku a ne pracovat jen ve „vykřičeném domě“.

Lucie je holka z vesnice, která už odmalička touží žít v Praze a mít lepší finanční zázemí než její rodina. V dětství viděla slečnu v krásném krajkovém prádla s plným dekoltem a od té doby to chtěla také. Když se dostala na školu v Praze, tak si začala hledat agenturu, pro kterou by mohla pracovat jako luxusní společnice, která chodí do lepších hotelů nebo jezdí do zahraničí. Podařilo se ji to celkem brzo a začala vydělávat spoustu peněz. Vždy byla učenlivá a vše chtěla umět co nejlépe. Tohle platilo i v tomto. Takže se snažila věci odkoukat, načíst a nacvičit. Díky penězům začala pracovat i na svém vzhledu, prodloužení vlasů, zvětšení prsou, luxusní prádlo, hezké oblečení. 

Popravdě jsem se s hlavní hrdinkou moc neskamarádila. Jak jsem psala, je to holka z vesnice, která touží po velkoměstě a bohatství. Svůj původ stále negativně popisuje. Všechny lidi z vesnice ponižuje, jejich chování, myšlení, postoje a názory, přitom je jednou z nich. Kdo nechce žít v luxusu a bohatství je špatný, přitom si neuvědomuje, čím si na to ona vydělává a ne každá žena chce být placená za sex. Je zde krásně vidět, že každý kdo začne vydělávat víc a víc peněz, chce stále víc a víc a mění se mu povaha. Více se už dozvíte ale v knize Můj tajný život.

„Vždycky jsem chtěla vypadnout z domu, nikdo mi tam sice neubližoval, ale kam mi paměť sahá, nemohla jsem se dočkat, až se odstěhuju a vypadnu od nich všech. Od té prostoty, která se nedá ani nazývat maloměšťáctvím, protože to je prostě vesnickost nejhrubšího kalibru… Ale svým věrným kořenům, a především rodině neuniknete nikdy, ať už jste kdekoliv na světě.“

Pokud se k příběhu Můj tajný život postavím jako k návodu, tak si myslím, že je to hodně poučné a najdete zde spoustu zajímavostí o této profesi. Bohužel vám to ale nevyvrátí názor, že jsou tyto ženy namyšlené a arogantní a v běžném životě moc nepoužitelné, pokud u toho nezůstanou jenom jako u přivýdělku u studia. Pokud vás téma zaujme, tak se určitě začtete a kniha vás obklopí luxusem.

Písmo je trochu větší, takže se kniha čte dobře. Kapitoly jsou pojmenovány podle klientů nebo osob s kým se vždy setká. Vždy se tam dozvíte kdo to byl, jaký byl, co měl rád a co si z toho odnesla, tím pádem, jak se vyvíjí její povaha. Některé věci se opakují. Příběh je opravdu „bez omáčky“.  Ze začátku je to trochu chaotické, ale pak se dostane do rytmu a vše jde jako po másle. Žádné detailní popisování sexuálních praktik nečekejte, jde spíše o fakta.

Můj tajný život doporučuji lidem co nejsou puritáni a nevadí jim spíše laicky napsaná biografie. Pokud vás toto téma zajímá, tak se začtete a brzo zjistíte, že najednou je konec. Čtivost se této knize určitě upřít nemůže. Jak už zmiňuji výše, zařadila bych to i pro holky, které se zajímají o tuto profesi, pod naučnou literaturu, protože některé postřehy jim určitě mohou pomoci.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Fortuna Libri, kde si knihu Můj tajný život můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *