Můj život u sousedů – Huntley Fitzpatrick

Autor: Huntley Fitzpatrick
Rok vydání: 2014
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 372
Překlad: Magdaléna Stárková

Oficiální anotace z databazeknih.cz
Garrettovi jsou všechno to, co Reedovi nejsou – hlasití, chaotičtí a láskyplní. A Samantha Reedová nemůže odolat a každý večer tuto úžasnou rodinu pozoruje ze svého střešního okna a touží být jednou z nich – vymanit se z područí dominantní matky a nepodřizovat svůj život jejím přáním. Avšak zdá se, že je to pouze krásný sen… až do jednoho letního večera, kdy za ní vyšplhá Jase Garrett. A všechno se změní! 
Oba se potýkají s trapnostmi i krásami první lásky, Jaseova rodina Samanthu okamžitě přijme do svého středu, i když ona ho před tou svou drží v tajnosti. Vše je téměř dokonale až do okamžiku, kdy se stane něco, co změní celý její svět. A Samantha se náhle musí rozhodnout a zvolit si, kterou z obou rodin zachrání.Fantastický debut o rodině, přátelství, první lásce a nemožnosti být věrný jediné osobě, kterou milujete, aniž byste zároveň zradili další.

Můj názor:

“ Užovka Valdemort s fetišem na boty.“

Já se musím vyjádřit nejdříve k obálce.. V knížce je totiž jednoznačně napsáno, že Samantha nejčastěji nosí vietnamky. Proč má baleríny na obálce? 😀 Tak to je tak, trochu na odlehčení situace. 🙂 Jinak mi je naprosto šumák, co má na nohou. A vám asi taky. 🙂

Samantha je obyčejná holka, která má tu smůlu, že její matka je senátorkou. Tím pádem je chtě, nechtě, odsouzena k předurčení dcerunky bohatých rodičů, která má všechno. Peníze, vyšlapanou cestičku a žádné problémy. Ovšem hups.. Jak už to tak bývá u YA literatury, problém se vyskytne. A ne jeden!

Když jednoho večera za ní vyleze na střechu Jase, tak si můžete být jistí, že to nebude pouze jednorázová návštěva. 🙂
Krásně je zde popsáno přátelství mezi Samathou a Nan a také Timem. O tom, jakou sílu může mít přátelství a podpora se dozvíte ponejvíc od Tima.
A také o tom, jak je důležité být poctivý a upřímný – potom se vám otevírají dveře do všemožných koutů – i třeba do bazénu hodinu před otvíračkou – Samantha totiž závodně plavala a chtěla by se k tomu vrátit.

Když přistoupím přímo k samotnému ději, tak první polovina knihy byla totálně odpočinková, oddechová, protože Vám dala přesně to, co od takové knihy čekáte. Pohodu, klid, vše dobře pokračuje, nic se neřeší.. Ovšem od druhé poloviny už to bylo trochu jinak. Dojde tam k opravdu nepěkné události a následky na sebe nenechají dlouho čekat. V tu chvíli vám stránky budou protékat pod rukama, jelikož se budete chtít co nejrychleji dozvědět, jak to dopadne.

A konec? Jedním slovem řečeno, překvapivý,musím ale říct, že se mi rozuzlení nelíbilo, a nejsem ani nadšená, čekala jsem větší kompenzaci. I když to, co hlavní hrdinka udělala chtělo asi dost odvahy, na druhou stranu měla oporu, a né jednu a v té situaci… No, já se zeptám takto: Co Vy, kteří jste již toto dílo četli? Co na to říkáte?

Každopádně, kniha neurazí, ale ani nenadchne. Je to průměrná YA literatura, ale já si koupím i druhý díl, který má u nás vyjít 1.8.20015 pod názvem Čemu jsem věřila. 🙂

A hvězdičky? 3 z 5 ..

Daramegan


Do článku byly použity fotky z těchto stránek:
Fotka 1: http://markykovr.blog.cz/1501/prvni-laska-posledni-laska
Fotka 2: http://www.trutnovmestosportu.cz/novinky/106-vikendovy-kurz-zdokonalovaciho-plavani-pro-dospele

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *