Muž mých snů – Penelope Ward

Autor: Penelope Ward
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2022
Počet stran: 320

„Slíbil jsem si, že se následující týden budu držet z domu dál, co jen to půjde. Pracoval jsem na autě Farrah a znovu ho zprovoznil, ale snažil jsem se jí vyhýbat. Vzhledem k tomu, kolik hranic jsem s ní tuhle v noci překročil, nehodlal jsem riskovat, že je s ní zase udělám nebo jí řeknu něco lehkomyslného. Jako kdyby nebylo dost hrozné, že jsem šel do Iguany, abych ji zkontroloval, ale taky jsem jí v podstatě vyklopil, že bych ji klidně ojel, kdyby nebyla Nathanova sestra. Oklepal jsem se. Nikdy jsem se k tomu, že mě přitahuje, neměl přiznávat.“

Je přirozené, že chcete někoho, koho nemůžete mít. A kam až moje paměť sahá, já tajně chtěla Jace, nejlepšího bratrova kamaráda.
Byl o šest let starší a vždycky se ke mně choval jako k sestře, kterou neměl.
Uběhlo deset let.
Všem nám bylo něco přes dvacet. Jace se nastěhoval ke mně a mému bratrovu, abychom to po smrti našich rodičů finančně utáhli.
Byli jsme jen my tři – taková zvláštní rodinná dynamika.
Když Jace žil pod naší střechou, byl stejně ochranitelský a panovačný jako vždycky.
Ale rozhodně už se na mě nedíval jako na svou sestru, což věci zkomplikovalo.
Byla jsem neustále pod tlakem a plná úzkosti.
A on nevěděl, co dělat.
Nejprve to byly pouze letmé náznaky. Když jsme si třeba pouštěli filmy, jen mimochodem jsem si opřela nohu o tu jeho, on se však neodtáhl.
Stejně jsem ale předpokládala, že by… tohle neudělal.
Nathan by nás zabil.
Sice jsme to věděli, ovšem ani to nestačilo, aby nás to zastavilo.
Nakonec se naše doutnající touha rozhořela.
Nebyla to však jen fyzická přitažlivost, vybudovali jsme si silné napojení.
Přece nás nechytí, že ne?
Znělo to jednoduše.
Jenže jednoduché to rozhodně nebylo.
Tohle je příběh o zakázané lásce, porušení důvěry a nečekané druhé šanci.

Příběh, který se odehrává v knize Muž mých snů je starý jako Metuzalém. Přiznejme si, kolik z nás bylo zamilovaných do kámošestaršího bratra nebo staršího spolužáka… V čem se ale tento příběh liší je to, že hlavní hrdinka z toho nevyroste.

Farrah přijde v mládí o rodiče, zůstane se starším bráchou sama a společně se učí žít dál. Její rodiče byli zastřeleni lupičem a jediný, kdo tenkrát přežil, byl nejlepší kamarád jejího bratra Jace. Byl totiž u toho, když se to stalo. Jace je úžasný, krásný a Farrah je do něj zamilovaná až po uši. On ji ale bere jako mladší sestru. Tahle láska měla ale skončit jeho odchodem na vysokou na druhém konci státu, to se bohužel nestalo. Když se po pár letech vrací zpátky, její bratr je zrovna bez práce a tak u nich začne bydlet, aby jim pomohl s hypotékou. Jak asi tušíte, v této době se odehraje něco zásadního, co jim oběma změní život. Jace znova odjíždí a Farrah se zatvrzuje a slibuje si, že už ji žádný muž nezlomí srdce. Jak to ale celé dopadne, je zatím záhadou, protože to hlavní se odehrává o další tři roky později.

Když se stanete přeživším při střelném útoku, kde umřou rodiče vašeho nejlepšího kamaráda, změní vám to život. Jace si s sebou nese už několik let velké břemeno. Tajemství, které ukrývá, ho pomalu a jistě žere zaživa. Proto utekl na druhý konec státu a myslel si, že zapomene. Když se ale musí vrátit domů, protože otec onemocní a on se musí ujmout vedení jeho podniku, vše se mu vrátí jako bumerang. A aby toho nebylo málo, tak malá ségra od jeho nejlepšího kámoše, už není malá. Vyrostla z ní sexy holka a on má problém udržet své ruce, mysl a to, co má v kalhotách, na uzdě. Netrvá to dlouho a je znova nucen odjet, ale tentokrát ví, že už se nemůže vrátit, protože to hlavní, co neudržel na uzdě, je jeho srdce. Po třech letech je ale zpátky na místě činu a doufá, že Farrah nepotká.

„Za celý svůj život jsem nepocítil touhu oplývat schopností zmizet, tedy až doteď. Odešel bych, kdybych jen tušil, že k tomuhle dojde. Vstal jsem z pohovky a připravil se. Když se otevřely dveře, srdce mi v hrudníku vyvádělo, jako kdyby chtělo vyskočit.
Farrah vstoupila dovnitř jako první. Když mě uviděla, celá zkoprněla.
Zabodla pohled do Nathana, ale hovořila ke mně. „Co tu děláš?“

I když se jedná o tuctový příběh, tak kniha Muž mých snů má svůj náboj. Možná je to tím, že vás první kapitola zavede na poslední setkání hlavních hrdinů a vy pak pomalu zpětně odhalujete celou zápletku a až pak se dozvíte, jak to celé dopadne.

Muž mých snů se čte velmi dobře. Příběh odsýpá, a přesto má dostatečnou dávku tajemna, aby vás udržel ve střehu až do epilogu. O pár humorných scén se postará otec od Jace, jinak se příběh nese spíše ve vážném tónu.

Musím přiznat, že mi tentokrát kniha od Penelope Ward opravdu sedla. Když chcete odpočinkovou četbu, nikdy neuděláte s touto spisovatelkou chybu, možná to bylo náladou nebo samotným příběhem, ale Muž mých snů mě opravdu bavil a naplno jsem si ho užila.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Muž mých snů můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *