Na vlásku – Lucy Score

Autor: Lucy Score
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2021
Počet stran: 544

„A tohle taky.“ Přiletěl ke mně zlatý splétaný pásek. Prohýbala jsem se pod náručí luxusního značkového oblečení, bombardována člověkem, který evidentně zešílel.     Linus se odvrátil od věšáku a přidržel mi u těla krémový hrubý pletený svetr. „No, to by šlo,“ zamumlal.     
„Na co přesně to všechno je?“ zeptala jsem se a vyplivla zelené hedvábí.     
„Pro vás, Ally z administrativy s šatníkem chudé puberťačky.“     
„Já si nic takového dovolit nemůžu,“ vyjekla jsem, když přihodil na hromadu pár úchvatných purpurových semišových lodiček. Začínala jsem se pod tou vahou hroutit.     „Tyhle věci už jsou pár sezon staré. Nikdo je nepotřebuje. Nikdo než vy, Miss secondhand 1998.“

Dominic Russo. Na pohled odtažitý, zádumčivý, nepřístupný muž, ctižádostivý šéf, kolem kterého podřízení chodí po špičkách. Ally Moralesová. Nezávislá, otevřená, optimistická a kurážná žena, která se umí postavit za sebe i za druhé a nenechá se odradit neúspěchem.
Co se stane, když se tyto dva živly střetnou, navíc na jednom pracovišti, v redakci exkluzivního módního magazínu? Zdá se, že to nemůže dopadnout jinak, než že se začnou vzájemně nenávidět až za hrob. Anebo přesně naopak…

Na vlásku je romance spojená ze dvou oblastí, které autorku zajímaly. Chtěla vědět, jak dopadne kancelářská láska po hnutí MeToo spojená s jejím oblíbeným filmem Ďábel nosí pradu. Než jsem si to přečetla na konci knihy, musím uznat, že jsem si ten film několikrát připomněla. Nejen hlavními hrdiny, ale i Linusem či módním návrhářem. Tenhle příběh je, ale víc zapletený, emoční a krásný.

Tvrdý, nešťastný, zakomplexovaný. Takto bych popsala Dominica Russoa. Abych mu, ale nekřivdila, spoustu křivd si nese už z dětství, které ho nenaučilo ničemu dobrému a laskavému. I přesto, že je jeho matka milá, laskavá, milující, jeho dětství takové nebylo. Jeho otec je grázl a už ve třinácti v něm zasel semínka špatnosti, které postupně rostly s každým malérem jeho otce. Ten poslední v jejich firmě Label byla poslední kapkou, začal pochybovat o sobě a všechny jeho myšlenky končili tím, že je stejně špatný jako jeho otec.
Po nepovedených vztazích, kdy šlo o jeho jméno nebo peníze, ho matka využila a dosadila na otcovo místo, aby uklidil nepořádek. Všichni se ho báli, protože se neusmíval a jeho pohledy zabíjeli. Jednoho dne na obědě s matkou potkal ženu, která se mu postavila jako rovnému a neměla z něj strach. Jeho matka ji zaměstnala ve firmě a on byl na ni alergický, ale zároveň závislý, takže z ní udělal svou asistentku. Když začal pomalu odkrývat její život a tajemství, už jeho hradby kolem srdce neměly pevné základy a začali se hroutit, ale mozek stále opakoval jméno jeho otce.

Ale nezapomínejme, že je to zamilovaný román, takže určitě už víte, že srdce mělo navrch.
Ally Moralesová je v červených číslech, má pět prací, kterými se snaží zaplatit vše, co musí a zrekonstruovat dům svého otce. Žije v zimě, protože nemá na teplo, jí minimum jídla a dluží za pečovatelský dům svého otce. Když její otec onemocněl, musela zanechat svůj skvělý život, vrátit se do rodného domu a začít platit nehorázné účty. Její naděje byla v tom, že když opraví dům a prodá ho, bude mít na několik let vystaráno, zaplatí dopředu pečovatelský dům a může začít znova dělat, co ji baví. Měla plán a ten ji jednoho dne překazil zazobanec v dokonalém obleku, když ji nechal vyhodit z jedné její práce. Jeho partnerka, což nakonec byla jeho matka ji za to nabídla práci ve své firmě. Když vstoupila do Labelu, kde ten zazobanec byl kreativní ředitel, začal její účet stoupat do černých čísel, její plán se přibližoval cíli a ke všemu tomuhle dostala něco navíc, lásku. Ale bohatí lidé si většinou jen hrají a lžou a Dominic ji zlomil srdce a pošlapal její sebeúctu.

„Vyklouzla z auta a oběhla ho. Namačkal jsem všechny knoflíky na dvířkách, než konečně sjelo okénko. „A vezmi taky burgery. Ty malý chuťovky byly nanic,“ zavolal jsem za ní.     
Zamávala přes rameno a já se díval, jak mizí v McDonaldu. Bavil jsem se tím, že jsem si vymýšlel písničky o ní.   
„Ally je tak žhavááá, že se mi z ní točí hlaváááá,“ vyzpěvoval jsem z otevřeného okénka.     Nějaký chlápek ve žluté bundě mi hodil dolar.     
Pracoval jsem na druhé sloce, když se Ally vrátila s mastným pytlíkem a dvěma čokoládovými koktejly. Vypadal v mém kabátě jako utopená.     
„Koukej!“ Vítězně jsem jí ukázal dolar. „Já jsem zpíval a tohle mi dal jeden chlap.“     
„Páni, Dome. Možná ses minul povoláním.“ Hodila mi pytlík, podala kelímek otevřeným okýnkem a zalezla si za volant.“

Na vlásku je román, který má přes 500 stran. Už dlouho se mi nedostal do rukou současný – romantický – román, který by byl takto tlustý, ale nebyl to problém, protože příběh, který se na těchto stránkách odehrává si jich tolik zaslouží.
Jen jednou jsem se přistihla, jak si říkám, že už by to chtělo větší zlom, že už si moc dlouho hrají na kočku a myš a následující kapitola mě vyslyšela, takže můžu říct, že mě nic na této knize nenudilo.

Vše mělo správné načasování, které vás udržuje v napětí a vy jen čekáte, jak velký a tlustý klacek se jednomu nebo druhému dostane pod nohy.
Na vlásku je má prvotina od této autorky, poslední dobou se to stává často a musím přiznat, že mě zatím žádná nová autorka nezklamala.
Opět je ten příběh psán z pohledu obou hrdinů, ostatní postavy mají své důležité místo a doplňují zábavný a emotivní děj. Kromě toho je pestrý a srozumitelný.

Čeká vás chvilka oddechu od pracovní části dne, máte volné večery nebo jedete na dovolenou? V tom případě je kniha Na vlásku ideální společník. Pár večerů nebo volných chvil vám zabere, takže není třeba přemýšlet, kolik knih s sebou vzít. Pokud máte rádi romance, tak dostanete vše, co potřebujete. Přeji skvělý zážitek.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Na vlásku můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *