Na výletě v raketě – Dagmar Medzvecová

Autor: Dagmar Medzvecová
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2021
Počet stran: 72

„S Venuší se již loučíme,
na planetu Zemi se vracíme,
když budeme na vás vzpomínat,
za uši se musíme zatahat.“

Čeká vás čtení plné napětí i legrace.
Vše začalo obyčejným přáním tří nerozlučných kamarádů, skřítků Zkoumala, Svítila a Čmárala, kteří milují vesmír a rádi by se do něj vypravili. Pak jim jednou padající hvězda daruje kouzelnou raketu a jejich přání splní. Vydejte se s malými výletníčky na dobrodružné výpravy, prozkoumejte s nimi všechny planety Sluneční soustavy a poznejte i jejich obyvatele Jupiteránky, Marsíky, Saturníky, Neptuňáky nebo Venušáky.
Připoutejte se, letíme do vesmíru!

Knížka pro kluky i holky, dobrodružná, napínavá, plná kouzelných okamžiků. Nejen, že děti společně se skřítky objeví téměř všechny planety naší sluneční soustavy, ale také se pobaví a možná i něčemu přiučí. Na výletě v raketě je pro všechny čtenáře, cca od sedmi, osmi let.

Hlavní hrdinové pohádky Na výletě v raketě jsou tři kluci – ehm, tedy tři skřítci. Sházejí se pravidelně na paloučku s jinými skřítky, kteří můžou cestovat a jak se tak jednou vracejí spolu domů, zastesknou si, jak rádi by taky měli raketu, se kterou by mohli podnikat výlety do vesmíru a objevovat nová místa a hledat nové přátele.
Co se nestane. Zrovna padá hvězda, a tak Čmáral, Zkoumal a Svítil si rozhodnou přát jednu raketu. Dojdou domů, lehnou si do postýlek, ráno se probudí a co nevidí na zahrádce před svým domečkem? Vážně se to děje??

„Výletníčci se pomalu blížili ke svému domku. Dnešní den pro ně byl hodně náročný. Dozvěděli se spoustu nových věcí a cesta pěšky domů byla docela dlouhá. Byli velmi unavení a těšili se, až usnou ve svých postelích.“

Musím říct, že kniha Na výletě v raketě je opravdu krásně zpracovaná. Je bohatě ilustrovaná, na každé dvoustraně objeví čtenáři nějaký obrázek, tudíž je to perfektní zpestření a potěší nejen jejich oči, ale také se mi líbí, že pozadí papíru, na kterém je text, není čistě bílý, ale barevný. Ve chvílích, kdy se skřítci objeví na nějaké planetě, dodává to tomu přízračný nádech.
I když je písmo menší, je hezky rozděleno odstavci, kterých je opravdu dost, psaní je jednoduché, takže si myslím, že i začínající čtenáři se s příběhem poperou.
Pro předčítání – o tom ani nemusím mluvit, na to je tato knížka ideální. 🙂

Jestli máte doma malé vědce, malé badatele, které láká vesmír nebo malé hledače dobrodružství a napínavých chvilek, tak se po knížce Na výletě v raketě poohlédněte. Nejen, že dostanou moc příjemnou pohádku o třech kamarádech, kteří zažívají něco neobvyklého, ale také se můžou něčemu přiučit a dozvědět se pár zajímavostí, se kterýma se můžou mezi svými kamarády blýsknout. 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Na výletě v raketě můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *