Naivní manželka – Amy Lloyd

Autor: Amy Lloyd
Nakladatelství: Knihy Dobrovský/edice Omega
Rok vydání: 2019
Počet stran: 392

„Dívenka byla nalezena sedmdesát šest hodin poté, co byla prohlášena za nezvěstnou. Konečky prstů měla uštípané kleštěmi na kabely, aby nebylo možné vypátrat útočníka podle DNA z částeček kůže, které jí zůstaly za nehty.“

Dennis Danson byl před dvaceti lety v Red River Country na Floridě zatčen za brutální vraždu jedenáctileté Holly Michaelsové. Teď je hlavním hrdinou natáčení jednoho dílu populárního dokumentárního seriálu, jenž pojednává o trestných činech podle skutečných událostí. Jeho tvůrci se snaží odhalovat pravdu a osvobozovat oběti justičních omylů.
Jedenatřicetiletá učitelka Sam žije tisíce kilometrů daleko v Anglii, ale byla to ona, která do případu jako jedna z Dennisových fanynek investovala nejvíce času. A tak neváhá a přijíždí Dennise podpořit, protože byla vždy přesvědčena o jeho nevinně.
Nové důkazy jsou skutečně nalezeny a Dennis je osvobozen. Jenže záhy vyplouvají na světlo nová fakta a zdá se, že Dennis až tak nevinný být nemusí. Kolik dívek zmizelo v Red River a co o tom všem Dennis opravdu ví?

Ammy Lloyd vystudovala angličtinu a krativní psaní na Cardiff Metropolitan University. Ve svých dílech spojuje zájem o skutečné zločiny s vášní pro beletrii. Za tento thriller získala v roce 2016 cenu Daily Mail Bestseller Competition. Žije v Cardiffu se svým partnerem, který je také uznávaným spisovatelem.

Když jsem se rozhodovala, že se do této knihy začtu, měla jsem díky obálce a hlavně názvu, jisté tušení, co se bude dít. Ale mé předpovídání se pomalu, v průběhu čtení rozpadalo, a já díky knize Naivní manželka, dostala nečekaný, nepředvídatelný a velmi čtivý příběh, který se mi líbil.

Dvě nejdůležitější postavy v příběhu jsou Dennis a Sam. Dennis od svých osmnácti let sedí ve vězení za vraždu malé holčičky. Sam je jeho fanynkou, která věří, že v případě jeho odsouzení došlo k velkému justičnímu omylu. Začne Dennisovi psát do vězení a po nějaké době zajde ještě dále, když odjede do Ameriky, aby ho nejen navštívila, ale pomáhala lidem kolem něj hledat důkazy, které očistí jeho osobu nejen před soudem, ale také před lidmi.
Dennis jako hlavní postava mi absolutně nesedl. Byl sice někdy vtipný, ale s tím jeho postojem ke všem lidem jsem mu nevěřila ani co by se za nehet vešlo. Jeho změny nálady mě vytáčely a jeho přístup k Sam… uáá.. Někdy to bylo náročné.
Sam byla taky hrdinkou, se kterou bych si v osobním životě moc nerozuměla. Působila na mě nejen naivně, ale také jako bytost, která se neumí pořádně rozhodnout, a když učiní nějaké rozhodnutí, potřebuje někoho, kdo ji ještě pomůže jej zrealizovat a nedej bože, aby bylo její rozhodnutí nalomeno. To by byla zase na startovací čáře.

Ale oba dohromady vytvořili naprosto perfektní dvojici, která utváří příběh tím, čím je. Je pravdou, že se nejedná o knihu, kterou byl nedokázala odložit, ale s jistotou můžu říct, že ve chvíli, kdy jsem si našla čas a začetla se, byla to jízda, kdy jsem neměla čas se nudit.

„Jím proto, abych žil, nežiji proto, abych jedl.“

Naivní manželku považuji za velmi zdařilý thriller, který má čtenářům co nabídnout. Ač mám, co se týče thrillerů, dost načteno, tady jsem nedokázala hlavního hrdinu odhadnout, když mne autorka nenaváděla, netušila jsem, co se bude dít, a to se mi líbilo. Nebylo pro mě lehce předvídatelné co nastane, a samotný závěr mě překvapil, něco i šokovalo.
Nespornou výhodou je i čtivost celého příběhu. V průběhu čtení jsem nenarazila na žádná nudná místa, za to úseků, u kterých jsem si v duchu říkala: „No to snad nemyslí vážně“, „To jako vážně?“, bylo požehnaně. 🙂

Naivní manželka je jeden z těch thrillerů, u kterých si sice nebudete kousat nehty napětím, ale určitě si jeho čtení užijete. Všechny drobné nuance v chování hlavních hrdinů, vám můžou napovědět, co vše se bude dít, ale i tak si troufám tvrdit, že na konci budete překvapeni, jak to dopadlo.

Nemůžu říct, a ani vám to neřeknu, že je to top thriller, ale pokud zrovna nemáte co číst a hledáte inspiraci, tak zrovna tato kniha může být tou pravou. A navíc, každá kniha, kde se objeví nějaká ta záhada či tajemství z minulosti, nemůže být špatná, že? 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji Knihy Dobrovský, kde si knihu Naivní manželka můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *