Najdi mě! – Lesní dobrodružství s vlkem Bernardem – Agnese Baruzziová

Autor: Agnese Baruzziová
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2020
Počet stran: 48

Už jste někdy potkali vlka v brýlích? Ale  Bernard je opravdu potřebuje. Kamarádka veverka by mu ráda pomohla a zlepšila jeho vidění – proto pro něj chystá různé hledací  hry, které Bernarda baví a ještě mu ostří zrak. Děti si s knihou užijí spoustu legrace a zároveň budou trénovat svůj postřeh, trpělivost a soustředění. 

Jistě si pamatujete, že nedávno jsem vám zde dávala tip na knihu s názvem Najdi mě! Mořské dobrodružství s vlkem Bernardem. Dnes se o žádné moře jednat nebude, protože s vlkem Bernardem se vaše děti podívají do lesa.
Musím říct, že u nás doma je tato verze Najdi mě! mnohem oblíbenější, protože zvířata, stromy, plody lesa jsou pro mého syna bližší.

Jak vás jistě napadlo, tohle není žádná recenze, protože tady se nic recenzovat nedá, ale berte to spíše jako tip na knihu, kterou můžete svým dětem, sourozencům nebo neteřím či synovcům darovat pod vánoční stromek – jménem Ježíška, samozřejmě. 🙂

Autorka Agnese Baruzziová získala vzdělání v oboru grafického designu a od roku pracuje jako ilustrátorka a autorka knih pro děti, pořádá různé workshopy pro děti a dospělé. Je vidět, že ví, co je pro malé čtenáře dobré, protože obě knihy Najdi mě! jsou souborem různých úkolů, které nejmladším zostří nejen zrak, ale také myšlení a navíc, jsou zde ilustrace, které dětem budou známé a budou se jim líbit.

Najdi mě! má i výhodu v tom, jak je velká. Velký formát, vevnitř kvalitní papír, spousta barev. Úkoly s pomocí rodičů zvládnout i ti nejmenší, nemusí mluvit, stačí rozumět slovům a ukazovat. Se synem jsme si užili pár zábavných chvil díky této knize.

Přiznám se, že hned první úkol, kdy ve změti spoustu ježků hledáte jen tři, kteří jsou na klíček, dal zabrat i mi osobně. 🙂 Jsem si myslela, jak to nebude lehké, ale člověk se opravdu musí soustředit, aby viděl všechny drobnosti. Dalšími úkoly jsou hledání určených obrázků, hledání zvířátek, hledání rozdílů, hledání dvojčat, ale třeba také hledání stop a určení, kterému zvířeti patří. Na konci knihy Najdi mě! opět na vás všechny čekají správné odpovědi, takže když si neporadíte, budete mít možnost si otočit pár stránek a podívat se, jak to má být správně.

Pokud máte doma mladšího člena rodiny, který by rád listoval ve velkoformátové knize, který rád hledá rozdíly, který rád kouká na zvířátka, tak se rozhodně po knize Najdi mě! poohlédněte. Věřím, že udělá radost nejednomu dětskému čtenáři.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Najdi mě! můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *