Ne tak úplně soukromé e-maily Coco Pinchardové – Robert Bryndza

Autor: Robert Bryndza
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2021
Počet stran: 321

„Radši jsem sešla projít po pláži. Opřela jsem se zády o mohutnou palmu a zapálila si cigaretu. Bylo příjemné teplo… Cítila jsem se fajn. Vtom začaly houkat sirény a blížily se ke mně. Na jedné z těch moderních čtyřkolek seděl policajt. Zaparkoval u mě. Začala jsem se rozhlížet, za kým přišel. K mému překvapení za mnou.
„Dobré ráno, paní.“
„I vám,“ vyfoukla jsem kouř z cigarety.
Zíral na mě a oznámil mi: „Víte, že porušuje zákon číslo 4631, který zakazuje kouřit na státní pláži?“
„Do háje. Promiňte, chtěla jsem říct…“ dramaticky jsem uhasila cigaretu v písku.
„Dávejte si pozor na jazyk, paní. Víte, že uhašením cigarety v písku jste porušila zákon číslo 4521, který zakazuje odhazovat odpadky na státní pláži?“

Seznamte se s Coco Pinchardovou, představitelkou nové rom-com série od Roberta Bryndzy! Jaké to je, když po čtyřicítce začínáte úplně znovu? Je to sranda…
Coco Pinchardová byla až do vánočních svátků šťastná manželka a matka (před chvílí) dospělého syna, která si splnila svůj největší sen – vyšla jí první kniha.
U vánočního stromečku se měla sejít celá velká šťastná rodina a Coco se těšila, jaké skvělé věci jí další rok přinese.
A pak to šlo všechno do háje. Namísto vysněného šperku dostala Coco od manžela iPhone a za pár dnů je právě telefon skoro to jediné, co jí ze starého života zbylo. Z něj teď píše svým přátelům e-maily o tom, co se všechno v jejím „novém“ životě děje. A o tom, jaké to je, když si musíte život poskládat úplně jinak. Ještě že zbyl Coco nadhled a smysl pro humor…

Robert Bryndza je znám u nás, čtenářů, díky velmi populární sérii s Erikou Fosterovou, na kterou ani já nedám dopustit. A protože jej považuji za svého oblíbeného autora, nemohla jsem si nechat ujít ani první díl z jeho nové série romanticko-komediálních příběhů.
Ne tak úplně soukromé e-maily Coco Pinchardové je vtipné čtení, které mi místy vykouzlilo úsměv na rtech, dalším pokračováním nepohrdnu, protože mne to na pár hodin vyvedlo z reality, ale i po přečtení budu nadále zastávat názor, že na jeho detektivky to zdaleka nemá.

Coco Pinchardová je ženou, která má vše. Krásný dům, šikovného manžela, dospělého syna a první knihu, která se dostala na pulty knihkupectví.
Jenže její prosinec, měsíc plný klidu a míru odstartuje rok plný překážek, klacků pod nohy a změní její život od základů.
Manžel odejde, kniha nemá úspěch, syn má problémy, na krku má ex-tchyni a Coco nezůstane nikdo, kdo by ji chápal, jen dva největší přátelé, na které se obrací se může kdykoliv obrátit.
A tady autor krásně ukázal, že pravé přátelství je někdy více než láska, že ustojí všechno.

Coco se s pomocí svých dvou kamarádů opět dostává do hry, začíná se se všemi problémy prát a zda to bude úspěšné, zda se ji podaří získat zpátky manžela, získat skvělé recenze na knihu, aby se prodávala nebo napravit nezbedného syna, to vše se dozvíte v knize Ne tak úplně soukromé e-maily Coco Pinchardové.

„To je síla. Nikdy mě nenapadlo, že budu psát sérii knih.“
„To je holt osud. Já jsem si zase nikdy nemyslela, že se rozvedu, na krku mi zůstanou tři děcka a vytahaná vagína, ale stalo se. Člověk míní, pánbůh mění.“

Co se mi na vyprávění Ne tak úplně soukromé e-maily Coco Pinchardové líbilo nejvíce, tak byly charaktery postav. Byly totiž uvěřitelné. Takoví lidé opravdu existují, nebyly to žádné postavičky, které by existovaly jen v naší fantazii. Dokážu si představit, že přesně tato partička někde je, ať už v Anglii nebo Americe nebo kdekoliv jinde, řeší přesně tyto „obyčejné“ problémy a trampoty.
Také je docela příjemné se nenuceně zasmát, ať už nějakým vtipům nebo cizímu neštěstí, takže i tímto způsobem kniha u mne prošla.

Nic jsem od čtení neočekávala, takže jsem s příběhem spokojená. Věděla jsem už dopředu, že autor svými detektivními knihami nasadil laťku příliš vysoko a proto jsem od čtení Ne tak úplně soukromé e-maily Coco Pinchardové neočekávala nic víc než jen zábavu, útěk z reality, odpočinkovou knihu, která nebude žádným boomem, ale ani ztrátou času. To všechno jsem od ní dostala.

A ještě jedno plus tato kniha má. A tím je způsob psaní. Všechno je formou emailů, některé jsou kratší, jiné delší, ale i tak díky tomu vše odsýpá velkou rychlostí. Já knihu Ne tak úplně soukromé e-maily Coco Pinchardové přečetla doslova za pár hodin a věřím, že nejeden z vás, čtenářů, to bude mít stejně.
Pokud hledáte ideální knihu na dovolenou, na ještě teplé letní večery, na jedny z posledních dnů, které se letos dají strávit u vody, vyberte si tuto.
Odpočinete si u obyčejných lidí, obyčejných příběhů, a možná se vám dostane i nějakého toho happyendu. 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Cosmopolis, kde si knihu Ne tak úplně soukromé e-maily Coco Pinchardové můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *