Neandrtálka našla člověka – Penny Reid

Autor: Penny Reid
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2019
Počet stran: 416

„Mluvila o tom, jak neumí plést, o původu pletení, o vláknech coby umění, o pěstování mrkve, původu velikonočního králíčka, o různých druzích králíků, o zavrženíhodném chování vůči irským imigrantům ve Spojených státech během průmyslové evoluce, o největších hlodavcích, moru a moderních virech.“

O Quinnu Sullivanovi byste měli vědět tři věci:
1) Je k zbláznění zamilovaný do Janie Morrisové.
2) Klidně bude hrát pod pás, jenom aby získal, co (nebo koho) chce.
3) Neumí plést.
Po pěti měsících vztahu chce Quinn požádat Janii o ruku. Kdyby to bylo na něm, požádal by ji o ruku, vzal si ji a ještě jí udělal dítě, to vše v tentýž den, jenom aby se vyhnul utrpení a dramatu, které doprovázejí čtyři stadia předsvatebních příprav – zasnoubení, seznámení s rodiči, rozlučku se svobodou a zbytečné svatební tradice.
Janie mu však jeho plán překazí. Chce po něm, aby svou oddanost dokázal tím, že projde všemi výše zmíněnými kroky bez ohledu na to, jak všední a zbytečné mu připadají.
Vydrží Quinn až do svatby? Nebo si postaví hlavu?
Jedna věc je jistá. Quinn Sullivan se bude muset naučit očekávat španělskou inkvizici (jinými slovy vše neočekávané), pokud chce Janii Morrisovou za manželku.

Penny Reid je úspěšnou autorkou série Knitting in the City, Winston Brothers, Rugby a Hypothesis, její romány se umisťují na žebříčcích nejprodávanějších titulů podle New York Times, Wall Street Journal a USA Today.
Kdysi, ještě jako výzkumná pracovnice v oblasti biomedicíny, psávala jen žádosti o granty, nyní píše knihy. Také je mámou na plný úvazek třem drobným človíčkům, manželkou, dcerou, věnuje se pletení, háčkování, šití a v duchu je i ninjou.

Druhý díl Neandrtálky, celým názvem Neandrtálka našla člověka, je stejně zábavný a zvláštní jako první. Opět Vám to rozšíří znalosti, ale tentokrát to bude mnohem více, protože se Janie přestala držet při zemi a rozbalí to v plné parádě, nebo možná k ní se více hodí v plné rozsahu mozku.

Janie Morrisová je zamilovaná, šťastná a spokojená. Osobnostně se nijak od prvního dílu nezměnila. Když ji ale jeji McFešák požádá o ruku, podle jejich statistik a informací co má, je to moc brzo, takže se brání rychlému svazku. Protože je ale velmi chytrá a vynalézavá, najde řešení, které si dokáže před Quinnem obhájit, takže s ním souhlasí. Zde se nabízí otázka, zda to opravdu bylo moudré, protože jak určitě tušíte, něco musí být tou zápletkou v příběhu a tady je to Janie a svatba. I když bych jsem zase někdy na ni křičela ať si poskočí, aby ji některé věci došly, nebo některé věci moc analyzuje a bere spíše vědecky, tak už mi přijde více chápavější, dospělejší v tom partnerském vztahu.

Quinn Sullivan má svatou trpělivost. Tohle má spousta chlapů v knihách tohoto žánru. Když se zamilují, tak z nich spisovatelky udělají trpělivé muže, někdy až moc a tohle je podle mě ten případ. Odkývá a odsouhlasí ji všechno. Někdy už předem vy i Quinn víte, že to bude jinak, že je Janie natolik chytrá, že k tomu dříve nebo později dojde sama, ale i tak si myslím, že to, že organizuje jejich život, nevyváží to, že souhlasí s chodem jejich partnerského života podle Janie.

„Nakonec, jakmile jsme se shodli na tom, že se pohádáme nazí, jsme se domluvili, že mi přestane objednávat jídlo, stejně jako že mi občas otevře dveře a já si občas otevřu sama. Debatu ohledně přitahování židle ke stolu však vyhrál, když jsme došli do slepé uličky a museli si hodit mincí.“

Druhý díl jsem si užila stejně jako první, nezklamal mě a jsem ráda, že jsem měla možnost si tyto knihy přečíst. Tak jako v prvním díle poukazuji na to, že je Janie někdy až moc natvrdlá, tak v tomto díle si myslím, že to až moc přehání se statistikami a studiemi. Někdy jsem měla pocit, že svůj život žije v grafu či tabulce, a to v prvním díle nedělala, spíš měla zvláštní poznatky k některým neobvyklým věcem, a tím pádem se příběh stával vtipnějším.

Přesto byl příběh hezký, vtipný a vtahující.
Po formální stránce je vše v pořádku, kapitoly jsou řazeny v pohodlném rozpětí za sebou, nadepsány jménem, ať víte z kterého pohledu se právě děj odehrává, a taky to má šest větších dělení, takže víte v jaké fázi se nacházíte, např. zásnuby, svatba atd. Na konci Vás čeká překvapení mimo hlavní kapitoly.

Pokud se Vám první díl líbil, tak si nenechte ujít Neandrtálka našla člověka a pokud jsem na Vás moc rychlá a první jste ještě nestihli přečíst, tak nikam nespěchejte a užijte si čtení, protože následující příběh nikam neuteče a přivítá Vás se stejně dobrým obsahem.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Neandrtálka našla člověka můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *