Nedotknutelný – Amanda Quick

Autor: Amanda Quick
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2019
Počet stran: 328

„Dokud nepřišla Winter. Byla jeho motýlek. Díky ní se proudy bouře v něm změnily.
Nejspíš předpokládala, že tíhl k temnotě, protože žádný z jeho případů neskončil šťastně. To byla pravda, ale ne celá. Nebyl to důvod, proč se ocitl na okraji útesu a zíral do propasti po každém úspěšném vyšetřování.
Ve skutečnosti mu každý uzavřený případ nakonec připomněl jeho jediné ohromné selhání.“

Quinton Zane je zpět.
Jacka Lancastera, konzultanta FBI, vždycky zajímaly ty nejtajemnější odložené případy, které policie buď nedokáže vyřešit, nebo je prohlásí za nehody či sebevraždy. Jelikož v dětství přežil ošklivý požár, přitahují ho nejvíc ze všeho případy žhářství. Jeho téměř nadpřirozená schopnost nahlédnout do vrahovy mysli mu v jistých kruzích zajistila pověst – a komplikuje jeho osobní život. Čím víc případů Jack vyřeší, tím víc sklouzává do temnoty. Jedinou útěchu mu přináší terapeutka Winter Meadowsová. Po obzvlášť příšerných případech je to jedině Winter, která Jacka dokáže upokojit.
Dokud je však Quinton Zane naživu, Jack se klidu nedočká. Poté co Zane upevnil své postavení v hedgeovém fondu, který založila jeho rodina, chce se zbavit nevlastních synů Ansona Salinase a a začne právě s Jackem.

Nedotknutelný je příběh, kde od první stránky do poslední jste udržováni v napětí. Tajuplnost a očekávání jsou základní pilíře tohoto děje a musím říct, že to funguje. Četla jsem s takovým chtíčem, že jsem měla problém knihu odložit.

V tomto románu jsou hlavními postavami dva muži. Jack Lancaster vás provází soukromým hledáním muže, který mu kdysi otočil život o sto osmdesát stupňů.
Quinton Zane je tajuplný muž, který je oficiálně dvaadvacet let mrtvý, ale Jack se svou schopností ví, že to byla jen lest, aby mohl utéct, a že se jednoho dne vrátí, aby se pomstil. Ale on a jeho nevlastní bratři touží po pomstě ještě více, a tak čekají potichu za oponou na návrat žháře, který miluje oheň více než svůj život.

Když potká Winter, hypnotizérku, ke které začne chodit, aby neztratil nadvládu nad svými lucidními sny, zjistí že mu může pomoct mnohem více. I když je Winter součástí celého příběhu, pro mě to byla důležitá vedlejší postava, i přes fakt, že je v příběhu od začátku až dokonce.
Stejně jako Jack v dětství osiřela. Než si našla svou náhradní rodinu, žila pár let na ulici. Se svou schopností, umět zhypnotizovat člověka a něco mu vsugerovat, se moc nechlubí. Což je další společný bod s Jackem, takže si rozumí víc než dobře.

Quinton Zane se v knize jako samostatná postava ukáže jen párkrát a to až ke konci příběhu, ale díky Jackově posedlosti o něm slyšíte skoro na každé stránce. I když o něm mluví tak často, přesto o něm skoro nic nevíte a jeho tajuplná osobnost a cesta k pomstě se odkrývá kousek po kousku. Na obou mužích jde vidět, že když se zakousnou, tak si jdou za svým dokud to nedostanou. A kdo nakonec zvítězí? Vstane Fénix z popela nebo v něm shoří? To už se dozvíte v knize Nedotknutelný.

„Vstala. „Objevil jsi něco?“
„Ještě ne, ale jsem blízko,“ řekl. „Hodně blízko. Zúžil jsem seznam možných případů jen na hrstku. Jeden z nich je důležitý. Vsadím na to svůj život. Ale nedokážu se soustředit. Problém je v tom, že jsem ty případy studoval z příliš mnoha různých úhlů. Teď jsou pro mě prostě jenom změť faktů. Chaos. Potřebuju najít motýlka, který zatřepotal křídly.“

Lehce kriminální román Nedotknutelný je plný napětí. A pro mě to bylo návykové čtení. Příběh je tak zajímavě napsaný, že mě bavila každá stránka a nemohla jsem se dočkat další, jen abych věděla, jak to celé bude pokračovat. Nezajímal mě jen konec, ale i celý děj, který k tomu konci spěl.

Kapitoly jsou označený jednoduše číslem a navádí vás v příběhu postupně pomalým a napínavým tempem k závěru, který je v romantické lince předvídatelný, ale v té kriminální lehce překvapující.
Ze začátku jsem měla pocit, že se trochu ztrácím a něco mi uniká, ale to je podle mě záměr autorky, aby vás donutila číst dále a odhalovat další indicie, které vám pomohou se zorientovat.

Nedotknutelný je velmi osvěžující román s nádechem tajemna. Do kategorie detektivek bych ho zahrnula jen okrajově, ale pokud chcete s tímto žánrem začít, tak je to takový předkrm na navození chuti. Takže vám přeji krásný kulinářský zážitek a nezapomeňte, že okusovat nehty je špatný zlozvyk.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Nedotknutelný můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *