Nesnáším tě – Vi Keeland, Penelope Ward

Autor: Vi Keeland, Penelope Ward
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2019
Počet stran: 328

„Když už mluvím o chlapech, proč jsou ty hezký vždycky takoví kreténi?“
Rozhodně jsem nečekala odpověď, a přesto jsem se jí dočkala.
Z jiné části toalet se ozval ženský hlas.
„Když dělal Bůh formu pro dobře vypadající muže, zeptal se jednoho ze svých andělů, co by měl ještě přidat, aby byl muž atraktivnější. Anděl nechtěl použít nehodné slovo, a tak jen řekl: „Dej mu velký klacek.“ Bohužel dal Bůh ten poslední kousek dozadu, a teď se všichni hezcí chlapi rodí s velkým klackem vraženým v zadku.“

Od nejprodávanějších autorek New York Times Vi Keeland a Penelope Ward přichází nečekaná love story o odložených srdcích a druhých šancích…
Všechno to začalo záhadným modrým vzkazem všitým do svatebních šatů.
Něco modrého.
Vydala jsem se do luxusního butiku prodat své vlastní svatební šaty. Tam jsem zase našla „něco starého“, co patřívalo jiné nevěstě.
Do podšívky nádherných šatů s motivem ptačích per tam byla všita ta nejkrásnější zpráva, co jsem kdy četla: Děkuju ti, že jsi mi splnila všechny moje sny.
Na modré papírové cedulce bylo vyraženo jméno Reed Eastwood. Očividně to byl ten nejromantičtější muž, jaký kdy žil. Rovněž jsem zjistila, že je to ten nejnádhernější muž na světě. Kdyby jen moje fantazírování o pravé lásce tady skončilo. Později jsem totiž o tom zamilovaném pánovi zjistila ještě další věci.
Je arogantní, cynický a má nesmyslné požadavky. Vím, o čem mluvím. Vlivem nečekaného zvratu osudu je z něj můj nový šéf. To mě ale nezastaví, abych odhalila příběh, jenž se za tím milostným vzkazem skrývá. Milostným vzkazem, po němž spolu nežili šťastně až do smrti…
Ten příběh se však nedá srovnat s tím naším, každým dnem zajímavějším, něžnějším a víc sexy než cokoliv, co bych si kdy dokázala představit.
Něco nového.
Nemám ale nejmenší tušení, jak to skončí…

Duo Keeland a Ward mám ráda, takže když jsem viděla, že napsaly další společnou knihu se zajímavým názvem a ještě zajímavější obálkou, nic by mě nezastavilo od čtení. Jaké to bylo, a co to ve mně vyvolalo za pocity, se dozvíte v recenzi níže.

Nesnáším tě, už tenhle název v tomto žánru knih vás přitáhne a když spatříte obálku a přečtete si přebal, tak už vás nic nemůže odradit od čtení a já se se přidávám. Kupte si knihu, otevřete a čtěte, protože tohle je úžasný příběh.

Se Charlotte Darlingovou se seznámíte ve chvíli, kdy prodává své svatební šaty. Když načapá svého snoubence se sekretářkou, hodí po něm prsten a odejde jen se svými věcmi a svatebními šaty. (Upozornění pro vás holky, slečny a ženy, nikdy nevracejte zásnubní prsten, je váš a přijde chvíle, kdy se vám bude hodit.)
A ty jsou v tuto chvíli to nejcennější co má, takže proto stojí v obchodě. Je bez práce, jelikož pracovala ve firmě svého snoubence, bydlí v mini bytě a nemá peníze. Prodej těchto šatů, ji ale změní život. V jiných krásných svatebních šatech najde milostný vzkaz na modré kartičce, která je do nich všitá. Protože zjistí, že nedostane hotovost jen kredit, tak své šaty vymění za tyto, aby ji doma připomínali, že pravá láska existuje a ona měla stále naději, že život neskončil. Její zvědavost rozjede příběh, který vás nenechá vydechnout. Když zjistí, že muž, který kartičku napsal, se neoženil, hodlá zjistit proč a na této cestě potkává Iris Locklearovou.

Iris je sice vedlejší postava v tomto příběhu, ale zamilovala jsem si ji od první chvíle, takže jsem se rozhodla ji zde zmínit. Je to úžasná, vitální, chytrá, vtipná a intrikující babička Reeda Eastwooda – pana romantického. A na jejich cestě je velmi důležitá, protože bez strážného anděla by spousta párů nebyla.

Reed Eastwood je spolumajitelem rodinné firmy obchodující s nemovitostmi. Patří ve městě ke špičce. Jako každý hrdina, v těchto knihách, má vše. Peníze, postavení, velké ego, chytrý mozek, sarkasmus a krásné tělo. Chybí mu jako vždy milující žena, kterou by i on bezhlavě miloval, což zatím neví. Přesto je Reed v něčem jiný, odlišný od jiných hrdinů. Proč? To už nechám na vás, ať neprozradím, pro mě, největší překvapení celého příběhu Nesnáším tě.

„Žádná zlatá střední cesta neexistuje. Buď s ní buď, nebo s ní skonči. Ze dne na den. Nevoď ji za nos, nesnaž se s ní zůstat kamarád ani si nehraj na nějakýho jejího podělanýho hrdinu, protože oba víme, že to jsou akorát kecy. Stejně jsi tu šanci propásl.
A nerad to říkám, ale jestli se rozhodneš vycouvat, tak spolu nebudete moct pracovat. To nikdy nefunguje.“

Musím uznat, že i když už dopředu u tohoto typu literatury víte, jak to dopadne a co bude překážet té nehynoucí lásce, tak v příběhu Nesnáším tě jsem byla hodně překvapena.
Důvod Reeda mě v žádném mém scénáři nenapadl a to pro mě bylo velké plus. Další velké plus bylo, že jsem prolila pár, dobře, přiznám se, dost slz. Než rozluštíte Reedovou záhadu, tak se smějete tomu škádlení, s nádechem sarkasmu a ironie, které ti dva předvádějí, pak ale přijde zlom.
Musím přiznat, že už jsem dlouho nebulela u tohoto žánru, takže doporučuji si vzít ke čtení kapesníčky.

Po stylistické stránce nemohu nic vytknout.
Příběh plynule navazuje, neztrácíte přehled a kapitoly jsou akorát. Jediné co mi nejde moc do hlavy s příběhem je název knihy, protože si nemyslím, že by Charlotte Reeda za celý příběh nesnášela. Ale i přesto závěrem musím říct, že mě Nesnáším tě dostala, a to v dobrém slova smyslu.

Pokud jde o doporučení, tak tentokrát nevynechám žádnou skupinu lidí. Tohle má v sobě víc než jen milostný příběh se sexuální tématikou, je to o opravdové lásce, utrpení, obětavosti a klikatých cestách života. A každý si podle mě najde v tomto příběhu to své, co ho v životě nějak ovlivní dál.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Nesnáším tě můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *