Nevěsta z kláštera – Manuela Schörghofer

Autor: Manuela Schörghofer
Nakladatelství: Alpress
Rok vydání: 2022
Počet stran: 320

„Pravá láska nikdy nemyslí na sebe.“

Franka, mladší dcera pána z Marienfeldu, se jen těžce smiřuje s osudem řeholnice, zatímco pohledná sestra Melinda se může vdát. Franka si chce ještě naposledy užít svobody a vyjede si potají na projížďku do lesa. Tam potká Wulfa, Melindina nastávajícího, který v ní probudí hluboké city. Z úcty k rodině ovšem Franka odejde do kláštera, ale ani zde nenalézá klid, dějí se tu totiž podivné věci.

Historické romance jsem si v poslední době oblíbila, ale stále to nepatří mezi příběhy, které bych chválila. Ale Nevěsta z kláštera všechny pomyslné zdi boří, dostala se mi pod kůži a tento příběh mě doslova uhranul. Přečetla jsem knihu téměř na jeden zátah a jestli chcete vědět, o čem je a co se mi na ni líbilo, tak čtěte dál…

Nejdříve něco o ději. Nevěsta z kláštera totiž lehce vypovídá o tom, co můžete od příběhu očekávat. Franka, mladší dcera z rodiny, je určena k tomu, stát se řádovou sestrou a její matka s ní má hodně veliké plány. Její sestra, starší Melinda je tou nejkrásnější široko daleko, a proto bylo jasný, že ona je určena muži, který ji zaopatří a stane se jejím mužem.
Jenže osud tomu chtěl jinak, nebo bych spíše mohla napsat jeden divočák. A ano, myslím to zvíře, divočáka. To se ovšem dozvíte sami, jak to s ním je.
Každopádně, důležité je, abyste věděli, že Franka opravdu do kláštera vstoupí, stane se tam cennou členkou řádu, ale i v klášteře jsou lidé, kterým Franka nebude po chuti, díky její otevřené a usměvavé povaze. Její vstup do kláštera ovšem udělal čáru přes rozpočet Wulfovi, který to tak nechat nechce, ale nic jiného mu nezbude. A tím začíná jejich životní cesta, každého úplně jiná, než si představovali.

„Jsi krásnější. Jinak nic.“
„A co bude, až budu stará a tvoje oči už nedokáže oblažit ani moje krása?“
Wulf se smutně usmál. „Pak,“ řekl, „nezbude už – nic.“

Nevěsta z kláštera je knihou, kterou autorka skvěle napsala, do příběhu zasadila i spoustu okamžiků, které pořádně zamíchají kartami, a tím pádem se děj posunuje úplně jinam, než má čtenář pocit. Naprosto skvěle vymyšlené zvraty, kdy některé se vám budou líbit, jiné rozhodně ne, ale o to jde, vzbudí ve vás nějaké emoce, takže to čtení se vám zaryje pod kůži ještě mnohem více. Ač se píše rok 1224 (cca), tak lidé a hlavní hrdinové, jsou úplně normální, samozřejmě dodržují řád a pravidla tehdejší doby, ale nic není přemrštěné a vše je napsáno srozumitelně.

Rytířské turnaje, zbojníci, určené manželství, ale také křížové výpravy, láska, nenávist, humor, trocha krve, nějaká ta smrt a i vražda. To vše a ještě mnohem více je v knize Nevěsta z kláštera, která je nejen historickou romancí, ale také tak trochu detektivkou. Jestli patříte mezi fanoušky romantických knih, kde ovšem není všechno růžové, máte rádi příběhy, které se odehrávají v jiné době, než je ta naše, tak tato kniha bude pro vás tou správnou volbou.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Alpress, kde si knihu Nevěsta z kláštera můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Jedna odpověď na “Nevěsta z kláštera – Manuela Schörghofer”

  1. drahá Daro,

    moc děkujeme za úžasnou recenzi.
    Jsem moc ráda, že se vám kniha tak líbila. Bylo by hezké, kdyby bylo více mých románů přeloženo do češtiny.

    Vřelé pozdravy
    Manuela Schörghofer

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *