Novinky v říjnu v nakladatelství Cosmopolis

Ahoj milí čtenáři,
jdeme rovnou na věc. 🙂

Nejdříve vám představím jedno z největších knižních očekávání v tomto nakladatelství, a tím je kniha s názvem Den, kdy jsem zahlídla lásku od Josie Silverové.
Bude vycházet 17. 10. a toto datum si rozhodně zakroužkujte v kalendáři, zvláště vy, kteří milujete romantické příběhy.

DVA LIDÉ. DESET ŠANCÍ. JEDNA NEZAPOMENUTELNÁ LOVE STORY.
Podle Laurie láska na první pohled prostě neexistuje. Život přece není scéna z romantického
filmu, že? Avšak jednoho šedivého prosincového dne si z okna londýnského autobusu všimne
muže. A on si všimne jí… Ten magický moment, kdy se jeden druhému podívají do očí…
A vzápětí autobus i s ní ze zastávky odjíždí.
Laurie je jasné, že toho blonďáka se zelenomodrýma očima už nikdy neuvidí. Přesto jej
po celý další rok hledá na každé zastávce a v každé kavárně v Londýně. Ale marně. Co
na tom záleží? Jenže na vánočním večírku jí její nejlepší kamarádka Sarah představí svého nového partnera Jacka. Prý je to láska jejího života. Jack ovšem není nikdo jiný než „blonďák ze zastávky“.
Laurie se rozhodne jít Sarah z cesty a žít si svůj vlastní život. Ale co když má osud jiné
plány?

„Do téhle knihy se bláznivě zamilujete.“
REESE WITHERSPOONOVÁ
„Krásný příběh o přátelství a lásce.
Tak dobře napsaný, reálné a živé postavy. Je to skvělé.“
AMAZON.CO.UK

Tak a jdeme na další kousky, které jsou neméně zajímavé a zase si vybere každý. Začneme thrillery.

V temnu – Lina Bengtsdotterová
Jistě si pamatujete autorčinu první knihu, Na okraji, která byla skvělá. Čtivá a napínavá. Věřím, že i tato bude pokračovat ve stejném duchu, takže datum k zakroužkování je 7. 10.

V temnu

Francesca Mildová je mladá, inteligentní, i když poněkud zvláštní dívka z bohaté rodiny. Na internátní škole se spřátelí s Paulem, v němž konečně najde spřízněnou duši. Ovšem když Paul zemře, zhroutí se jí svět a ona hledá útěchu v alkoholu a sebepoškozování. Je si jistá, že Paul sebevraždu nespáchal, nikdo jí ale nevěří. Francesca je odhodlaná přijít smrti svého mého nejlepšího přítele na kloub. Za každou cenu… O dvacet let později je Charlie Lagerová právě uprostřed náročného vyšetřování, když ji její strachy a úzkosti přemůžou a ona je nucena vzít si dovolenou. Odjede proto do Gullspångu, místa, kde se narodila a vyrůstala a kam už se nechtěla nikdy vrátit. Pak se doslechne o tom, že před lety se v okolí Gullspångu záhadně ztratila dívka. Francesca. Prostě zmizela a pátrání po ní vyplynulo do ztracena… Charlie by chtěla případ znovu otevřít, aby zjistila, co se s dívkou vlastně stalo. Postupně však zjišťuje, že s Francescou toho měla společného mnohem víc, než se na první pohled zdá. Když ji navíc její kamarádka z dětství Susanne požádá o pomoc, poté, co ji opustil manžel, Charlie se rozhodne v Gullspångu nějaký čas zůstat. Doléhají na ni strachy z dětství i záhada Francescina zmizení. Brzy zjistí, že ne všichni jsou z jejího pátrání po minulosti nadšení.

Další kniha je z pera českého autora jménem Petr Čepek a nese název Sametové iluze. Zde si přijdou na své všichni, kteří mají rádi příběhy se skrytým tajemstvím – a co si budeme nalhávat, takových nás je dost! 🙂 Vychází taktéž 7. 10,

Sametové iluze

Šest spolužáků a jedno skryté tajemství! Sametové iluze vás provedou životy několika spolu osudem spojených postav, které prožívají nelehké časy v Československu 80. let a Česku 90. let. Nechte se vtáhnout do děje barvitým příběhem nesmyslné pomsty, ve kterém nikdo není bez viny. Zákeřnost, nenávist či pokrytectví představují pouze zlomek nástrah, s nimiž se musí porvat jednotlivé postavy v románu. Když za podivných okolností zemře hlavnímu hrdinovi spolužák, skvělá kamarádka a později také jeho učitelka angličtiny, pouští se sám do pátrání, jež mezi těmito třemi úmrtími odhalí překvapivé souvislosti. Několik zdánlivě uzavřených napínavých a čtivých příběhů, které se v závěrečné části románu spojí do vzrušujícího vyprávění o nesmyslné pomstě, ve kterém nic nezůstane takové, jaké se na první pohled zdálo.

Předposlední knihou, kterou představím je dílo se silným tématem. V minulém měsíci vyšly Hitlerovy děti a nyní vycházejí Děti holocaustu. Zullo Allan a Bovsunová Mara dali dohromady skutečné příběhy devíti židovských dětí, kteří museli přežít holocaust ve všech koutech Evropy. Vyšla 3.10.

Děti holocaustu

„Přežiju. Musím. Až válka skončí, musím být ta, která lidem řekne o naší rodině.“ Příběhy „dětí holocaustu“ představují strhující životní osudy devíti židovských dětí, které musely přežít hrůzy holocaustu po celé Evropě. V době největších zvěrstev, která se kdy děla, muselo každé z nich prožít své osobní peklo a projít noční můrou druhé světové války. Tato kniha je pomníkem jejich odvahy tváří tvář smrti. A také oslavou lidského ducha – vůle překonat nevýslovné hrůzy, vůle zvítězit nad zlem, vůle žít. Lidé v příbězích vlastně mají jednu společnou vlastnost – hluboko ve svém srdci věřili, že budou žít, i když mnoho jiných kolem nich umíralo. „Vím, že vznikne lepší svět, až tahle válka skončí. Nemůže to být tak zlé napořád.“

A poslední knihu, kterou jsem si pro vás nechala, jako takové odlehčení všech těžkých a napínavých témat, je Velká kniha vtipu od Jaroslava Kerlese. Tato kniha vyjde 9. 10.

Velká kniha vtipu – Jaroslav Kerles

Tato jedinečná kniha vtipu Jaroslava Kerlese přináší zatím největší výběr kresleného humoru tohoto předního karikaturisty a ilustrátora. Jeho nezaměnitelné kresby a vtipy plné poetiky a člověčenství, v nichž se odráží autorova jihočeská duše a jeho láska k životu a přírodě, si získaly srdce mnoha generací čtenářů. Kniha, která vychází u příležitosti autorových nedožitých osmdesátin, jistě potěší nejen jeho věrné příznivce a znalce ale i všechny, kteří prostě jen mají rádi ryzí humor a s Kerlesovým dílem se setkají poprvé. A jako bonus: Zajímá vás, jak některé Kerlesovy vtipy přišly na svět? I o tom se dočtete v této knize a to přímo z pera Jaroslava Kerlese!

Věřím, že jste si opět vybrali a budu ráda, když mi napíšete, které knihy se staly vašimi favority. 🙂

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

2 odpovědi na “Novinky v říjnu v nakladatelství Cosmopolis”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *