Objevujeme dinosaury – Cristina Banfiová

Autor: Cristina Banfi
Ilustrace: Giulia de Amicis
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2020
Počet stran: 72

Pobláznili vás dinosauři a trpíte stejně jako my dinománií? Pak je tato kniha určena právě pro vás, protože vám o vašich oblíbencích přinese všechny možné podrobnosti. Na jejích stránkách znovu ožijí alespoň někteří z těchto prehistorických tvorů, kteří před miliony let vládli Zemi, ale pak je evoluce nechala zmizet. Zajímá vás, jak k tomu došlo? Každá stránka knihy je nabitá aktuálními informacemi o podobě i způsobu života těchto úžasných druhohorních plazů. Zároveň jsou různé údaje o těchto prehistorických tvorech porovnávány se současnými živočichy, abyste mohli lépe pochopit, jak dinosauři vypadali, čím se živili, jak se rozmnožovali a jak se chovali.

Už pár dní nám doma na nočním stolku leží kniha s názvem Objevujeme dinosaury. Ač to není žádná pohádka, ale naučná knížka, ilustrace mého syna nepřestávají udivovat. Odtud také plyne naše víkendová návštěva v dinoparku. A myslím, že i Ježíšek na nějakého toho dinosaura nezapomene, začínají být v kurzu v naší domácnosti. 🙂

Objevujeme dinosaury je knihou, kde se dozvíte vše potřebné, spoustu informací, které jste třeba ani netušili. Na zadní straně je napsáno, že díky speciální infografice, kterou objevíte, budete ušetřeni všech vědeckých názvů a zdlouhavých popisů a jednoduše pochopíte opravdu všechno. Musím se přiznat, že já sama osobně jsem dlouho hledala smysl v té infografice, nedokázala jsem se zorientovat, můj přítel (grafik :D), mi řekl, co to asi je, ale ani on v tom neviděl příliš velký přínos. Takže tímto bych upustila od té infografiky, která je zde vyzdvihována a spíše se budu orientovat na obsah jako takový.

Samotný obsah knihy Objevujeme dinosaury je na jedničku. Líbilo se mi základní rozdělení od samého začátku až na konec, a také kapitoly, které se zabývají snad vším, co mohli dinosauři mít a nemít.
Když to vezmu popořadě, nejdříve se dostanete k tomu, kdo to ve skutečnosti dinosaurus byl, poté už přichází rozdělení prehistorického období a co tato doba obnášela a koho jste v ní mohli potkat.

A v dalších kapitolách už se věnujeme všemu, co je na dinosaurech tak zajímavého. Od stavby kostry a těla, přes zuby, brnění, kůži, drápy až po mláďata, vejce, život ve skupině, hledání partnerů. Autorka nezapomněla ani na to, aby vysvětlila, aspoň ve zkratce, jaká byla evoluce ptáků a věnuje se také životu pod vodou.

Objevujeme dinosaury je velmi obsáhlá publikace, která zaujme vaše děti nejen svou velikostí, ale také barevností a ilustracemi. A ač se tam někdy objeví vědecké výrazy, vše je vysvětleno, dle mého názoru, dostatečně, aby to děti pochopily.
Pokud máte doma malého badatele nebo přímo milovníka dinosaurů, určitě se poohlédněte po této knize. Věřím, že vaše ratolesti nezklame.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Objevujeme dinosaury můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *