Obrázkové čtení – Nejznámější české pověsti – Barbora Stluková

Autor: Barbora Stluková
Ilustrace: Veronika Balcarová
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2022
Počet stran: 56

Přečtěte si s dětmi nejznámější staré české pověsti o praotci Čechovi, o Krokovi a Libuši, o Bivojovi a také o Horymírovi a jeho věrném koni Šemíkovi. Některá slova jsou nahrazena obrázky a děti budou nadšené, že vlastně dokážou číst samy a s knížkou je skvělá zábava.
Díky roztomilým ilustracím si obrázkové čtení zamilují a zábavnou formou se seznámí s příběhy z české historie.

Dnešní článek opět není tak úplně recenze, na které jste u mě zvyklí, ale ráda bych vám představila a trochu přiblížila dětskou knížku, obrázkové čtení a to konkrétně Nejznámější české pověsti od Barbory Stlukové.
Minulý rok jsem vám ukázala od stejné autorky Nejznámější lidové pohádky a tentokráte se kouknem na historii dětskýma očima.

Čeká na vás šest nejznámějších pověstí, které my dospělí známe velmi dobře. Pro vaše děti to samozřejmě budou nová dobrodružství. Vše je napsáno jednoduše, takže každé dítko, které se s vámi vrhne na čtení, pochopí, o co v příběhu jde. Mi osobně, a vlastně i mému synovi, se nejvíce líbil Bivoj, ale i ostatní Nejznámější české pověsti stojí za to. Děti poznají Praotce Čecha, Libuši a Přemysla nebo Horymíra.

Ale to, co je na Nejznámější české pověsti to nejlepší, tak je Obrázkové čtení. Místo určitých slov jsou obrázky, takže i nečtenář, který potřebuje předčítat, může mít pocit, že si čte, protože rodiče budou číst písmenka a dítě doplní obrázek a tím pádem společně tvoříte celý příběh. Je to úžasně strávený čas dohromady. Navíc jsme se synem skvěle potrénovali skloňování slov (i když neví ještě co je to skloňování, ale už ví, že je les a říká se blíž k lesu :-)).

Nejznámější české pověsti je nejen poučné čtení, kde si děti přičichnou k historii našeho státu, ale také je to kniha, u které můžete se svými ratolestmi strávit báječný čas dohromady, formou hry, formou zábavy a když k tomu přidáte právě to ponaučení a četbu, tak je to téměř dokonalost sama. 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Nejznámější české pověsti můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *