Pan Pracháč – Vi Keeland, Penelope Ward

Autor: Vi Keeland, Penelope Ward
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2021
Počet stran: 280

 „Dex: Chci, aby věděli, že jsem víc než nějaký týpek v obleku, že se každý den probouzím s tím, že jsem přísahal, že každou hodinu využiji, co nejvíc. Jsem si jistý, že je o mně spousta předsudků. Téměř všechny jsou nepravdivé. Lidé se domnívají, že moje vyhýbání veřejnosti je trik, abych se nějak mystifikoval v nepolapitelnou celebritu. Pravdou je…jen se snažím uchopit zdání normálnosti. Jsem obyčejný člověk, který chce ve svém životě mír, Bianco. Nejsem nějaký velký zlý vlk, který chce naštvat krásnou, hnědookou dívku ze Staten Island.“
 „Ten poslední řádek kolem mě hodil smyčku a způsobil, že se má kůže zahřála.“

S Biancou jsem se potkal ve výtahu. Když jsme uvízli, jela se mnou pořídit rozhovor.
Kvůli mému oblečení mě krásná novinářka s havraními vlasy považovala za poslíčka. Neměla ani ponětí, že ve skutečnosti jsem Dex Truitt, bohatý, úspěšný obchodník, jehož pojmenovala „Pan Pracháč“ a s nímž měla provést interview.
Bianca mi řekla, jak moc nemá ráda lidi Dexova typu – snobské, přechytralé, nažehlené muže, kteří nedokáží ocenit ty nejjednodušší věci v životě.
Takže když se výtah konečně rozjel, zrušil jsem rozhovor a zanechal ji v domnění, že jsem někdo úplně jiný – kurýr jménem Jay, co jezdí na kole. Líbilo se mi, jak se dívala na toho chlapíka, a nechtěl jsem, aby to skončilo.
Začal jsem s ní chodit jako „Jay“ – a její rozhovor s mým skutečným já s ní vyřídil po e-mailu.
Nečekal jsem, že naše vzájemné jiskření bude stejně silné i přes internet.
Nečekal jsem, že z toho vzejde takový blázinec.
Nečekal jsem, že Jay a Dex se do ní zamilují.
A že ona se zamiluje do těch dvou.
Až na to, že oba muži jsem byl já. A když to zjistila, oběma nám hrozilo, že ji ztratíme.
Na ten den mě nemohlo nic připravit. A já jsem nebyl ani zdaleka připravený na to, co přišlo potom.
Všechno krásné musí jednou skončit, že?

Další kniha v pořadí dua Ward a Keeland je Pan Pracháč. Čeká vás neobyčejný příběh tajné identity, skrývání bohatství a odhalování své vlastní povahy. Kromě toho má tento příběh nečekaný zvrat, který mě stál nejeden nehet.

I když má žena přednost, tak tentokrát dám přednost muži, protože Dex nebyl klasický Pan Pracháč. Zdědil firmu po svém otci, který měl pověst zloděje a lháře. Aby ho tato vlna nestrhla, začal se věnovat své práci naplno a vzdal se své totožnosti, aby svět viděl jen jeho činy, ne jeho vzhled a soukromý život. Takže se Dexter Truitt ml. stal mužem bez tváře. Nedával rozhovory, nikdo ze zaměstnanců ani blízkých nesměl zveřejnit jeho fotografii či osobní informace. Když už všechno vypadalo dobře, rozhodl se poskytnout osobní rozhovor, ale když uvízne ve výtahu s novinářkou, se kterou se má sejít, všechno se změní.

Bianca George pracovala na Wall Street, ale svět velkých peněz, obleků na míru nebyl pro ni. Od dětství má s bohatými lidmi, co si zahrávají s životy obyčejných lidí, problém. Teď píše pro časopis Finance Times. Dělá rozhovory s vlivnými lidmi. Když uslyší, že Truit ml. se rozhodl poskytnout svůj první rozhovor, hned po tom skočí. Hodlá ho zničit, protože jaký otec, takový syn a jeho otec ji připravil o dětství. Bohužel na to, co zjistí není vůbec připravená. Nenávidí lži a podvádění a přesně tohle vystihuje její dosavadní život.

 „Káva mě probudila, ale úplně jsem nevystřízlivěl – což jsem považoval za celkem dobrou věc. Uber mě vysadil před Bianciným bytem, dvacet minut jsem nehybně stál a zíral na její okno. Viděl jsem z ulice, že v ložnici svítila, ale nebyl jsem si jistý jestli ho nenechala rozsvícené už z dřívějška. Potřeboval jsem, aby mi narostly zasraný koule, abych mohl vejít do tý zatracený budovy a zkontrolovat, jestli je doma, a pak najednou světlo zhaslo a já dostal odpověď. Byla doma. Zhluboka jsem se nadechl a vešel dovnitř, než bych mohl změnit názor.
    „Dexi?“ Bianca otevřela dveře, když jsem zvedl ruku, abych podruhé zaklepal. Dívala se na mě, téměř znepokojeně. „Jsi v pořádku? Je to horší nebo něco?“
   „Můžu jít dál?“
    „Samozřejmě. Jasně.“ Ustoupila stranou.“

Musím uznat, že role Dexe mě mile překvapila. Jeho myšlení bylo osvěžující. Celá jeho postava byla díky tomu okouzlující a více sexy, takže věřím, že si ho brzo zamilujete. Bianca viděla svět černobíle, ale z časti to nebyla její vina, ovlivnilo ji dětství.
Přesto stačilo sundat ty černé brýle a lépe by se ji dýchalo, takhle musela prožít velké dobrodružství, které její svět obrátilo vzhůru nohama. A my dostali úžasný příběh.

I když už je Pan Pracháč za nějaký ten rok několikátá jejich kniha, tak vždy najdeme odlišný příběh. Ano, všechny jsou o lásce dvou lidí, ale postavy, zápletka, problémy i jejich vztah jsou odlišné. Musím uznat, že toto duo mám v oblibě. Pokaždé se u jejich knih zasměju, odpočinu a nechybí ani trocha napětí, sexuálního vzrušení a kapka sarkasmu.

Ani nepřemýšlím o tom, že by někdo tohle duo neznal pokud čte tento žánr. Chápu, že někomu nesednou všechny, ale věřím, že většina ano. Pan Pracháč patří k většině a to díky Dexovi a jeho povaze. Takže už vás nebudu zdržovat ve čtení. Přeji přijemné a zábavné chvíle s novou knihou od dua Penelope Ward a Vi Keeland. 

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Pan Pracháč můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *