Pekárna v Brooklynu – Julie Caplinová

Autor: Julie Caplinová
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2019
Počet stran: 363

„Každé ráno se probudíš se dvěma možnostmi, spát a dál snít, nebo se vzbudit a zkusit si sny splnit. Volba je na tobě.“

Romantický a vtipný příběh o cestě do Brooklynu, lahodných dortících, lásce i přátelství. Vydejte se na výlet do města, které nikdy nespí, a nechte se okouzlit!
Sophie doufá, že ji její přítel James už brzy požádá o ruku. Jenomže všechno dopadne jinak a Sophie se rozhodne přijmout stáž v americkém časopise. Odjezd do New Yorku je pro ni spíš útěk než životní příležitost. Naplno se vrhne do práce a nemyslí na nic jiného. A už vůbec ne na lásku.
Ubytuje se nad maličkou pekárnou sympatické Belly, která peče ty nejúžasnější dortíky v celém Brooklynu. Spřátelí se a Sophie začne volný čas trávit v její pekárně a pomáhá jí s pečením sladkostí i svatebních dortů. Jenže Bella má bratrance Todda, obletovaného, šarmantního a naprosto neodolatelného. Má jen jednu chybu – odmítá jakýkoliv vážný vztah. Jenže ten nehledá ani Sophie, takže jejich přátelství zdánlivě nestojí nic v cestě…
Další romantický příběh od Julie Caplinové, autorky oblíbené Kavárny v Kodani, vás tentokrát vezme na výlet do životem kypícího New Yorku a přesvědčí vás, že z útěku se může vyklubat dobrodružství a že lásku někdy najdeme, až když ji hledat přestaneme.

Julie Caplinová je závislá na cestování a dobrém jídle. Neustále se snaží vypátrat dokonalý gin a je až obsesivně vybíravá ohledně sklenic, toniku a ozdob. Mezi běžnými ochutnávkami ginu napsala svůj první román, který se odehrává v jednom z mnoha měst, která během života poznala.
Jako PR ředitelka se mnoho let potloukala po Evropě a brala nejlepší žurnalisty zabývající se jídlem a pitím na novinářské exkurze (takzvané služební cesty), aby ochutnali gastronomické pochoutky v nejrůznějších městech v Itálii, Francii, Belgii, Španělsku, Dánsku a Švýcarsku. Byla to náročná práce, ale někdo to dělat musel.

S knihou Pekárna v Brooklynu se ocitnete ve světě plném dortíků, sladkých polev, romantických chvil, ale také v prostředí, kde přátelství, láska a důvěra hrají velkou roli. Po první knize s názvem Kavárna v Kodani se autorka vytasila s dalším příběhem, který byl snad ještě lepší než předchozí. Aspoň tedy pro mne.

Na začátku všeho se Sophie dozví, že její přítel James není ten, za koho se vydává a proto přijme nabídku na stáž v americkém časopise a odletí na půl roku do New Yorku. Odjíždí, vlastně utíká, ze svého domova v Londýně a ocitá se ve městě, kde všechno je veliké, hektické a tak odlišné od Londýna, že se cítí na ztracená a sama. Její nová kamarádka Bella, také dívka, jež ji pronajímá byt nad svou pekárnou, ji pomalu vrací „do života“. Seznámí Sophii se svými přáteli, mimo jiné i s bratrancem Toddem, který nejen, že pracuje jako redaktor pro stejný časopis, ale je to hlavně on, kdo ji ukáže jak v New Yorku nejen přežívat, ale žít.
Vděčnost a přátelství se může změnit v něco víc, ale Todd nechce žádný vztah, má své vlastní démony, kteří mu v tom brání a Sophie se právě rozešla s Jamesem, takže ani ona není stavěná pro nějaký vztah, který by měl budoucnost. Srdci neporučíš, ale srdce se může i opakovaně zlomit…

Pekárna v Brooklynu je opravdu sladké čtení. A to myslím do slova. Na stránkách knihy se nejen setkáte s dorty, zákusky, skořicovými šneky, ale také s fůrou romantických gest. Tato kniha se opravdu může pyšnit titulem „romantická“.
Každý takový příběh, který se vám dostane do rukou, je vždy předvídatelný a zde to není jinak. Jsou tam určité pasáže, které vaši jistotu nahlodají, ale přeci jen tušíte, že tento žánr má své happyendy, takže budete číst dál a čekat, jak to autorka vyřeší, aby byli všichni, na všech barikádách, spokojeni.

„Krájení dortu je první věc, kterou manželé dělají společně. Je to symbol jejich spojení. Toho, že dělají věci jako tým. Jejich budoucnosti. A jejich budoucnost zahrnuje i celou rodinu, protože se o dort dělí s hosty. Nabízejí ho svým nejbližším. Stávají se členy širší rodiny. Je v tom tolik krásy. Není to jen dort.“

Při čtení si určitě oblíbíte hlavní postavy. Snad krom jedné, Madison (která je fakt mrcha), jsou všichni velmi sluníčkoví lidé. A to nemyslím nijak hanlivě. Měla jsem pocit, že i když se někomu něco nedařilo, tak stále měl hlavu vzhůru a byl plný optimismu, že zítra to půjde líp… Bych takovou povahu chtěla mít. Ta pozitivní nálada na vás bude ze všech stránek tryskat jako nějaký gejzír. A i přesto, že se hlavní hrdina Todd potýká s docela nepěknou situací, tak má kolem sebe lidi, kteří tu negativní atmosféru opět přetvoří v něco pozitivního.
Pekárna v Brooklynu je stoprocentní terapií pro ty ženy, které se cítí na dně. Až si tuto knihu přečtete, budete chtít se na všechny smát a budete chtít péct dorty a dortíky, budete chtít odjet do Brooklynu a budete chtít „svého“ Todda…

V celé knize jsem si nejvíc oblíbila závěr. Bylo tam toho plno „k řešení“, nemůžu vám napsat, co konkrétně, protože by to byl spoiler, ale můžu vám napsat, že se opravdu máte na co těšit. Pár démonů vyleze na zemský povrch, a bude se zdát, že všechnu snahu o to žít normálně, šťastně a spokojeně, dokáží rozcupovat během několika minut na padrť.
Pekárna v Brooklynu je ideálním čtením pro všechny romanticky laděné čtenářky, ale také je to úžasná pohodová, milá kniha, která vám vykouzlí úsměv na rtech a chuť na sladké, i přesto, že tomuto žánru přímo neholdujete. A i když se budete tvářit jako zarytý odpůrce těchto romantických a sladkých řečiček, až vám nebude dvakrát do zpěvu, zkuste tuto knihu otevřít. Nechte si ji v záloze a pak uvidíte, jak vám „prosluní“ náladu. 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Cosmopolis, kde si knihu Pekárna v Brooklynu můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Jedna odpověď na “Pekárna v Brooklynu – Julie Caplinová”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *