Pět polibků – Rachael Anderson

Autor: Rachael Anderson
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2022
Počet stran: 280

„Nejste pro mě nic než slizký, fňukavý, ropuchami se živící sup, pane Petere Hatchi. Pokud už vás nikdy neuvidím, nebude to ještě dostatečně dlouho.“

První polibek zničí celý její svět. Druhý ji zneklidní. Třetí vyvede z rovnováhy. Čtvrtý jí zamotá hlavu. A pátý, ach, pátý… 
Když se slečna Sarah Meachamová hned na prvním plese přesvědčí o nevěře svého vyvoleného, neudrží se a ranou pěstí mu zlomí nos. Za to se jí dostane přezdívky slečna Saň a před odsouzením společnosti ji zachrání pouze přízeň prince z Walesu. Sarah si poté slíbí, že už nikdy nebude důvěřovat žádnému muži.
Její slib je podroben zkoušce o pět let později, kdy otec odmítne její mladší sestře Bethii dát svolení k sňatku s milovaným mužem, dokud se Sarah přinejmenším nezasnoubí. Sarah hledá někoho, kdo by se jí alespoň zdánlivě dvořil, a zoufalý snoubenec Bethie přistoupí k zoufalému činu a sám od sebe sežene muže, který se má Sarah dvořit jen naoko. Podnikatel Ian Collum nevěří, že by ho aristokratka Sarah mohla brát vážně, ale odříkaného chleba největší krajíc… Jak vše dopadne, když se provalí původní záměr obou ctitelů sester Meachamových, se dočtete v půvabné a vtipné romanci spisovatelky Rachael Anderson. 

Autorku Rachael Anderson mám moc ráda. Její historické romance nejsou jen „naivní“, ale dokáže do příběhu dát tolik vtipu, že ji vše ostatní, co by se vám případně nelíbilo, jste ochotni odpustit. Její hrdinky jsou někdy vzteklé, někdy skoro šílené, ale vždy silné ženy, které vědí, co chtějí ještě dřív, než to chtějí. 🙂 A proto, teď vás čeká recenze na její nejnovější knihu, Pět polibků.

Sarah, žena – dívka, která vyrůstá se svou mladší sestrou a otcem. O matku přišla a někdy se přistihne, že ji její chytrost a laskavost chybí. A proto, když dojde k první „krizi“ co se týče mužů, vyrovná se s tím Sarah po svém. Začne všechny ostatní odmítat, ignorovat a chovat se, jako by na světě žádný mužský neexistoval.
Jenže tohle její chování se nelíbí ani jejímu otci, ani její sestře. Nechce být přeci starou pannou, navíc její sestra se nesmí vdát, dokud Sarah nepovolí a nezačne přijímat pozvánky od mužů. A to je ten zádrhel, jak má Sarah vědět, že další muž, který bude tvrdit, že k ní chová city, bude upřímný a nebude lhát?! Na všechno dostanete odpověď v příběhu Pět polibků.

„Měj víru, má drahá. Slunce zase vyjde, ozval se tiše hlas její matky. Zněl téměř skutečně, jako by seděla vedle ní.
Sarah zvedla hlavu a zadržela dech, když spatřila zvonka, který létal kolem květiny a mával zuřivě křidélky. Přes své trápení pocítila, jak na ni padl teplý, pokojný pocit jako prachová pokrývka. Její matka měla vždycky ráda zvonky.“

Sarah přesně odpovídá typu hrdinky od Rachael Anderson. Její povaha je na dobu, kdy žije, trochu hrrr, ale to je právě to, co přidává na knize Pět polibků atraktivnosti.
Nečekejte žádnou upejpavou holku, která sedí v rohu. Sarah se dokáže porvat se vším, co se ji postaví do cesty a hlavně, vždy se vztyčenou hlavou.
Jako u ostatních příběhů od autorky, i tady můžete čekat předvídatelný děj, ale to, jak se k tomu hrdinové dopracují, je vtipné a zábavné a proto stojí za to tuto knihu číst.

Pokud máte rádi historické romance, ale už vám naivní dámy lezou na nervy, tak se rozhodně poohlédněte po tomto kousku. Pět polibků má v sobě určitou ztřeštěnost, vtip, humor a věřím, že při jejím čtení se nudit nebudete, i když budete už od začátku tušit, jak to dopadne.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Pět polibků můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *