Píseň sirény – Alexandra Christo

Autor: Alexandra Christo
Nakladatelství: Ocelot
Rok vydání: 2023
Počet stran: 352

Princezna Lira je siréna z královského rodu a je ze všech nejsmrtonosnější. Ve své sbírce má srdce sedmnácti princů a je uctívána po celém moři, dokud ji ovšem zvrat osudu nedonutí zabít příslušníka vlastního druhu. Aby mořská královna potrestala svou dceru, promění Liru v to, co se jim nejvíce hnusí – v člověka. Lira, zbavená své písně, musí do zimního slunovratu odevzdat mořské královně srdce prince Eliana, nebo navždy zůstat člověkem. Oceán je jediné místo, které princ Elian nazývá domovem, přestože je dědicem nejmocnějšího království na světě. Lov sirén je víc než jen podivný koníček – je to jeho poslání. Když zachrání v oceánu topící se ženu, zjistí, že je něčím víc, než se zdá. Slíbí, že mu pomůže najít klíč k definitivnímu zničení celého siréního rodu – ale může jí věřit? A kolik dohod bude muset Elian vyjednat, aby zlikvidoval největšího nepřítele lidstva?

Než začnu svou recenzi na knihu Píseň sirény, musím vám položit důležitou otázku. Znáte Malou mořskou vílu? Pokud ano, tak je dobré si zodpovědět ještě jednu. Disneyovku i Andersena? Tento příběh má totiž něco z každé, čeká vás napětí, krutost i krvelačnost.

Lira je monstrum stvořené matkou. Někde hluboko uvnitř by chtěla být jiná, ale její poslání je jasné. Každé narozeniny vyrvat srdce jednomu princi. Už jich má 17. Jednoho dne naštve matku a ta ji potrestá tím, že ji vezme její moc a dá nohy. Z Liry je najednou člověk. Když ji zachrání princ Elian, který má být jejím vykoupením u matky, uvědomí si, že má možnost postavit se matce a změnit svůj osud. Povede se ji to? Nebo její zakořeněná krutost přebije její nové poznatky lidskosti a jejich světa?

Jednoho dne má vládnout velkému království, ale jeho domov je oceán. Jeho posláním je vyhubit sirény a zlo, které páchají. Princ Elian je vlastně vrah s dobrými úmysly. Dobro a zlo, věčná otázka v pohádkách, ale je princův způsob vyhubení zla ten správný? Jeho povaha je trochu zahalena tajemstvím, což je škoda, poznat ho lépe, by pomohlo si postavu více oblíbit a užít si příběh samotný.

Po přečtení knihy Píseň sirény mám rozporuplné pocity. Příběh je přitažlivý, zábavný, poutavý. Harmonie a sarkasmus mezi hrdiny oživující a vzrušující. Bohužel mě zklamala první půlka, která se celkem táhla a pak pasáže, které byly místy nesrozumitelné a nejasné.

Když pominu ty negativní stránky a nebudu se v tom pitvat, tak Píseň sirény splňuje odpočinkovou četbu. Neočekávejte žádnou hloubku a spisovatelské mistrovské dílo. Jen knihu, která vás pobaví a smysluplně zaplní váš volný čas.

Pokud se nebojíte pohádky, která má v sobě krvelačný thriller, tak je kniha Píseň sirény vaše gusto. Na zimní večery, kdy za oknem mrzne a brzo se stmívá, je takové vzrušení vítané. Kapka romantiky a plné doušky nebezpečí a zla.

Hvězdné hodnocení: 3 z 5

Za recenzní výtisk děkuji portálu megaknihy.cz, kde si knihu Píseň sirény můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *