Pláž v Chorvatsku – Julie Caplin

Autor: Julie Caplin
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2020
Počet stran: 360

„Se spodinou je ten problém,“ začala konverzačním tonem Maddie, „že nemá žádnou úroveň, říká, co si myslí, a nenechá se urážet nafoukanými snobskými mrchami, jako jste vy dvě. Všichni se nenarodili do bohaté rodiny a upřímně, pokud takhle mluvíte o lidech, měly byste se vrátit do školy a naučit se slušnému chování. Měly byste se za sebe stydět.“

Odplujte do krásného Chorvatska za letním sluncem, třpytivě tyrkysovým mořem a romantickým příběhem, který nedokážete odložit, dokud ho nedočtete!
Maddie je milá a rozumná třicetiletá žena, ale má i svou bohémskou stránku: vystudovala dějiny umění a chtěla by se prosadit jako výtvarnice. Zatím neměla štěstí, je bez peněz, a tak přijme nabídku letní brigády: bude pracovat jako hosteska na luxusní jachtě v Chorvatsku, na které se plaví parta přátel z módní branže.
Práci jí dohodila kamarádka Nina, jejíž bratr Nick je jedním z hostů na lodi. Pochází z úplně obyčejné farmářské rodiny, ale teď chodí s modelkou Tarou, se kterou se seznámil, když na jeho farmě probíhalo focení módy.
Maddie se snaží obstát v roli hostesky a vyhovět zhýčkaným hostům, jenže arogantní Tara jí to moc neulehčuje. Mezi Nickem a Tarou to začíná pomalu skřípat, přece jen pocházejí každý z jiného světa. O Maddie se zajímá jeden z hostů, hezký a bohatý Simon, který oceňuje její výtvarný talent a plné křivky – myslí to ale upřímně? Zároveň si Maddie uvědomuje, že se jí čím dál tím víc líbí Nick…

Pátým romantickým útěkem v pořadí je Pláž v Chorvatsku. Protože je pro mě tato série zaručeně dobré čtení, jak už jsem se zmínila v minulých recenzích, tak jsem si užila hezkou chvilku. Škoda, že to pro mě byla zase jen chvilka, protože jsem knihu opět měla přečtenou jedním dechem. Tentokrát vás příběh zavede do Chorvatska a proplujete dalmatské pobřeží na luxusní jachtě.

Příběhem vás provede Maddie, třicetiletá žena, která dokončila studium umění v Paříži a po návratu domů, do Anglie, stále nemůže najít práci v oboru. Má v hlavě ukotveno, že nemá talent, protože pochází z chudých poměrů.
Když ji zavolá kamarádka Nina, která vlastní cukrárnu v Paříži, což byl třetí romantický útěk, že její bratr jede na dovolenou na loď a místní hosteska nemůže nastoupit, chytne Maddie šanci za pačesy.
Za pár dní stojí v přístavu ve Splitu a kouká na luxusní jachtu, kde má dělat hostesku bohatým lidem. Ještě, že zná z vyprávění Nicka, ve kterém doufá, že najde spojence. Opak je ale pravdou a když se hosté nalodí a Maddie zjistí, kdo že je ten hodný bratr, zatmí se ji před očima, protože takového snoba nečekala. Její radost z toho, jak si užije dva a půl týdne na lodi se vytrácí.

Nick pochází z velké a obyčejné rodiny, která vlastní farmu s chovem ovcí. Při focení módy na jejich farmě se seznámí s modelkou Tarou a ta ho pozve na dovolenou do Chorvatska. Jde o plavbu na luxusní lodi okolo ostrovů. Protože na lodi budou stejně bohatí a známí lidé jako Tara, tak chce Nick zaujmout a začne se chovat povýšeně, ale nějak se necítí ve své kůži. Už po pár dnech zjišťuje, že tohle není jeho rybník a že Tara nebude ta pravá.
Samozřejmě na to nepřijde úplně sám, protože mužům většinou trvá moc dlouho probuzení ze špatného snu. Nickovi konkrétně pomůže až drsně upřímná a přímočará Maddie. Otázkou ale nakonec zůstává, zda dokáže svůj sen proměnit ve šťastný včas. A to už se dozvíte v knize Pláž v Chorvatsku.

„Skalnatý břeh byl porostlý stromy a na vzdáleném konci zátoky se mezi všudypřítomnými rozeklanými bílými balvany skrývala maličká divoká pláž. V pravidelném rytmu na ni narážely zčeřené vlny, na hladině se třpytilo slunce a voda byla tak čistá, že byly vidět kameny a skaliska na dně zátoky a proplouvající hejna tmavých ryb. „

Chorvatsko jsem už navštívila, sice ne ostrovy a na lodi, ale i pevnina je krásná, takže když se začala popisovat  města, příroda, moře, tak jsem si to dokázala živě představit a zatoužila jsem tam znova být. Hlavně teď, v tomto počasí.
Pláž v Chorvatsku je opravdu romantická plavba zalitá sluncem a letní pohodou, jak se píše na obálce knihy. 

Spisovatelka opět uměla dobře vystihnout charaktery postav. Modelka byla opravdu modelka, jak je známe z televize, protivná a hubená mrcha se vším všudy a byli tam hned dvě. Skupina přátel, kteří obývají loď, byla dobře poskládaná, aby nastalo vzrůšo a nebyla to jen pohodová romantika bez zápletek. Kromě modelek nesmí chybět méně pohledný mecenáš a namyšlený frajírek, co si myslí, že pět minut slávy mu zajistilo jisté místo na výslunní.

I v této knize autorka zmiňuje Ninu z třetího příběhu, ale nevadí, pokud jste ho nečetli. Není to nic podstatného, co by vám pokazilo příběh a navíc to důležité je řečeno. Každopádně zatím není uvedeno kdy bude nějaký další útěk (ale bude!), takže pokud by tohle byla vaše prvotina v sérii, tak věřím, že najdete zalíbení k celé sérii a pokud čtete poctivě jako já, tak věřím, že vás ani Pláž v Chorvatsku nezklame a užijete si báječnou čtecí chvilku.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Cosmopolis, kde si knihu Pláž v Chorvatsku můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *