Pohádkové únikovky – Marcela Kotová, Tereza Kotová

Autor: Marcela Kotová, Tereza Kotová
Ilustrace: Irena Lachoutová
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2021
Počet stran: 88

„V jedné velké jeskyni se usadil drak Drapák a držel v zajetí princeznu Rokytku. Král slíbil, že kdo ji zachrání, dostane půl království a její ruku. Bohužel nikomu z udatných princů, zbrojnošů i vojáků se nepodařilo zdolat dračí cestu, splnit úkoly a princeznu vysvobodit. Dokázal bys to?“

Pohádky nejsou jen k vyprávění, můžete je zažít na vlastní kůži. Připravili jsme pro vás čtyři napínavé pohádkové hry, které si určitě zamilujete.
Vyjděte vstříc velkému dobrodružství, zapojte mozkové závity a vyluštěte všechny hádanky a úkoly kouzelného světa. A nebudou to úkoly lecjaké. Čekají vás i nejrůznější překvapení a nástrahy.
Kouzlit se bude na zemi i pod vodou, kde se potkáte s drakem Drapákem, zlým čarodějem Zlobuchem, vodníkem Brekelínem i zakletou princeznou.

Pohádkové únikovky se ode mě nedočkají recenze jako takové, protože zde není co „recenzovat“. Ale určitě si zaslouží upozornění na sebe, že se něco takového na knižním trhu objevilo, protože věřím, že tohle bude bavit všechny děti, které rády luští a hádají a hledají a malují. Všeho toho se v těchto pohádkách totiž dočkají.

Co děti čeká v knize Pohádkové únikovky? Pohádky. Ale aby se dozvěděly tu nejdůležitější informaci z každé, musí vyluštit několik úkolů, mezi 13-15 na každou z nich, aby se dobrali vyřešení.
Budou hledat písmena, čísla, budou se snažit najít tu správnou cestu přes bludiště, budou přemýšlet nad správnou odpovědí, ke které je dovede hádanka, autorky nevynechaly ani hledání předmětů v obrázku nebo počítání.

„V jedné řece jménem Nil
narodil se krokodýl.
Šťastná byla mamička,
když vyklubal se z vajíčka.
Hned se začal vody bát,
byl to pěkný akrobat.“

Knížka Pohádkové únikovky je pro děti od šesti/sedmi let, protože je pro ni ideální, aby zvládly základní počty a písmena v abecedě, ovšem mám odzkoušeno, že když rodiče pomůžou, zvládnou to i mladší kluci a holky a taktéž si užijí spoustu zábavy. S mým pětileťákem jsme došli do stádia, že se naučil i pár písmenek, které ještě neuměl.
Další věc, krom úkolů, se mi na tomto sešitě líbí, že každá pohádková bytost ke svým čtenářům promlouvá. Po každém úkolu jsou děti pochváleny, jsou povzbuzovány, takže to působí opravdu dobře.

Samozřejmě je jasné, že Pohádkové únikovky nenahradí předčítání před spaním a ani samotné pohádkové příběhy, ale je to určitě velmi příjemné zpestření. Navíc to beru jako jistou formu učení, k tomu jako doplněk společenských her na dovolenou nebo dlouhé zimní večery či nudné odpoledne, když venku prší.
Mnoho z nás, dospělých, vyhledáváme únikové hry, ať už jde o útěk z nějakého vězení, nebo hororovou chatu, tak proč nedopřát vašim dětem něco podobného, ale méně drastického a dramatického? Za mě je právě tato kniha ideální, aby i děti měly pocit, že hrají to, co jejich rodiče.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Pohádkové únikovky můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *