Polib mi dortík – Helena Hunting

Autor: Helena Hunting
Nakladatelství: Beta
Rok vydání: 2022
Počet stran: 336

„Alkohol: „Protože žádný skvělý příběh nikdy nezačal salátem.“

Blaire Callowayová se chystá otevřít novou cukrárnu, kde bude prodávat dortíky a koktejly. Všechno má připraveno a do nejmenších detailů promyšleno. Jednu věc ovšem v plánu rozhodně neměla: Ronana Knighta a jeho sportovní bar v sousedství, který zahajuje provoz ve stejný den a nabízí pikantní, tučná jídla a pivo. Podnikatelská bitva je na spadnutí. Musí v ní ale zvítězit jen jeden z nich?

Myslím, že každý, kdo si přečte název, se musí pousmát. Polib mi dortík je opravdu trefné a přiznám se, že doma se to ujalo. Vtipné, dokonce jeden můj kamarád už ani nemluví, pouze v kanclu zvedne knihu do vzduchu a ukáže ji, když po něm někdo něco chce. Tady máte důkaz, že tuto knihu můžete využívat i po jejím přečtení. 🙂

Ale teď už k příběhu, který Polib mi dortík nabízí. Očekávala jsem romantiku s hromadou klišé, ale více jsem se mýlit nemohla. Jasně, je to romantika, jsou tam sem tam okázalé gesta, ale vše je napsané a zakomponované tak, aby se kniha četla příjemně, působila vtipně, aby hrdinové na vás působili sympaticky a pro mnohé z vás se vyprávění stalo návykové. Já osobně to tak měla, ihned od začátku jsem se do děje začetla a s těžkým srdcem jsem kočkování Blaire a Ronana odkládala, když mě bylo potřeba někde jinde.

„Když je život kyselý, přidejte tequilu a sůl.“

Blaire a Ronan jsou dva konkurenti. Blaire si otvírá cukrárnu s cupcaky, do toho tam dělá koktejly a samozřejmě chce prosperovat. Ronan vedle ní otevře svůj bar, kde prodává kuřecí křídla a pivo. Vypadá to, že se jedná o dva různé podniky, ale mají toho mnoho společného a nejde jen o adresu, ulici, na které tyto dva podniky stojí.
Oba jejich majitelé jsou totiž stejní. Tvrdohlaví, rýpaví, protivníci každým coulem. Nenechají si nic líbit, ale přitom se oba navzájem přitahují jako dva magnety.
A zde právě dochází k rozepři a poté na hru kočku s myší. Rozepře je o tom, kdo bude mít víc tematických akcí, kdo bude mít víc zákazníků, komu se lépe povede, kdo přijde dříve s nějakou akcí a ta kočka s myší je jednoduchá – každou chvíli čekáte, že se políbí, ale oni ne, spíše to opravdu vypadá, že si budou psát vzkazy typu Polib mi dortík.

Ohledně děje vám nic víc prozrazovat nechci, protože je to opravdu jednodušší vyprávění a nic tak závratného se v knize Polib mi dortík neděje, tudíž bych mohla spoilerovat a to rozhodně nebudu.
Ale co vám můžu prozradit, tak je fakt, že s knihou se nudit nebudete. Přečtete ji za pár hodin, pobaví vás, ty tweety na konci každé kapitoly jsou velmi příjemným zpestřením, na co se budete těšit a hlavní hrdiny si oblíbíte. Dostanete i trochu rodinných dramat, trochu přátelského podržení a hlavně, možná se dočkáte lásky jako trám. Kdo ví…

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Beta, kde si knihu Polib mi dortík můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *