Pořád jsem tady – McGarvey Black

Autor: McGarvey Black
Nakladatelství: Katto.cz
Rok vydání: 2021
Počet stran: 352

„Jsou tu se mnou ještě další lidi, jako jsem já. Taky chodí na houpačky. Každý čeká, až na něj přijde řada. Až uvidíš prázdné houpačky, jak se pohybují samy od sebe, nemůže za to vítr. To se jen snažíme vylétnout až do nebe.“

Quinn Robertsová je mrtvá. Neví, jak a proč zemřela, ani kdo ji zabil. Je naštvaná, zmatená a zklamaná, že pro ni život skončil tak náhle. Rodina se s její ztrátou snaží vyrovnat po svém a skutečnost, že vražda nebyla nikdy potrestána, jim visí nad hlavou jako černý mrak. Quinn má pocit, že ani po smrti nenajde klid a všichni, včetně rodiny a blízkých přátel, na ni rychle zapomněli.
Vyřešit záhadu Quinniny vraždy tak může jen její sestra Erin, která se nechce se ztrátou smířit, a detektiv John McQuillan. S postupem času, kdy se nedaří Erin ani policii přijít Quinnině vraždě na kloub, je její případ odložen a všichni ztrácí naději, že viník bude potrestán.
Dostane se Quinn spravedlnosti, kterou si zaslouží?

Nevšedně napsaný psychologický román – možná to můžu nazvat i thrillerem, Pořád jsem tady vypráví o tom, jak může psychické týrání rozebrat nejen jednotlivce, ale rovnou celé rodiny, na malé součástky. Nevšední pro to, že je vyprávěn z pohledu Quinn, hlavní hrdinky, která byla zavražděna a o které je právě tato kniha napsána.

Quinnin život je v knize Pořád jsem tady popisován od samého začátku. Jak vyrůstala, jaká byla – někdy i neřízená střela – přitom milující a úžasná mladá žena, která se zamilovala do muže, jenž ji zkřížil cestu v tu nejvíc nejočekávanější chvíli.
Láska jako trám vyústila v manželství, které bylo plnohodnotné, měli dvě krásné a skvělé děti, žili život v luxusu.
Jenže.. Co všechno se za tím pomyslným pozlátek úžasného manželství a rodiny skrývá? To všechno se dozvíte, až tuto knihu otevřete a začtete se. Nezapomínejte na to, že nikdy není nic takové, jak se na první pohled může zdát.

„Tak,“ začala jednou večer. „Moc o té svatbě nemluvíš. Už se to blíží. Kdy si půjdeš koupit oblek?“
„Nějak se k tomu dostanu,“ zabručel, aniž by vzhlédl od novin,
„Je to už za čtyři týdny.“
„Já vím, kdy to je, Eileen. Taky za to sakra platím.“
„Nemusíš mi kvůli tomu ukousnout hlavu,“ řekla. „Jsou peníze to jediné, co tě trápí?“
Dlouho bylo ticho.
„Myslím, že je to debil. Moje sladká holčička by mohla mít, kohokoli si zamane, a ona si vybere takovýho šaška.“

Knihu Pořád jsem tady doporučuji všem čtenářům B. A. Paris (nejen). Autorka totiž tady nejen úžasně zpracovala to, co se děje za zavřenými dveřmi, ale také si bude umět pohrát s vašimi city, s emocemi a věřím, že nejedna čtenářka tohoto příběhu bude mít pocit, že by měla někomu uštědřit pohlavek, ať prozře… 🙂
A další výhodou jsou krátké kapitoly, které tak, jako v jiných knihách, dá čtenářům pocit, že děj ubíhá sám od sebe fakt rychle.

To, co se mi líbilo, bylo zasazení detektivní linky do příběhu. Pořád jsem tady není totiž jen o tom, jak se k sobě chovají ti nejbližší, ale také o tom, že dojde k vraždě hlavní hrdinky a vy, společně s detektivy a její rodinou budete hledat vraha. Ačkoliv se přiznám, že já ho zjistila z náznaků téměř hned, přesto mi to nic neubralo na tom, abych si knihu užila a líbila se mi.

Pokud hledáte knihu, která bude mít psychologický nádech, kde půjde o jednu rodinu, o vztahy v ní, o výčitky, nenávist, ale také lásku a důvěru, tak se poohlédněte po příběhu Pořád jsem tady.
Já tuto knihu doporučuji, nechoďte do ní kvůli detektivní zápletce, tu možná uhodnete rychle a byli byste zklamáni, běžte do ní z pohledu vztahů a pak můžete očekávat docela velkou emoční vlnu, která vás smete.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Katto.cz, kde si knihu Pořád jsem tady můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *