Poskvrněná svatozář – Julie Johnson

Autor: Julie Johnson
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2021
Počet stran: 240

„Zvednu bradu, abych ukázala, že se nebojím. Asi bych měla pokorně sklonit hlavu, asi bych měla být milá – koneckonců stojím před novým králem – ovšem pro muže, který mě a mou mámu odhodil jako ten kondom, co měl mít nasazený tu noc mého početí, nenacházím ani ždibec respektu.   
Bastard.   
Jo, počkat. To jsem vlastně 
.   
Rozhlédne se po každé osobě v místnosti a tónem zesíleným královskou autoritou vyřkne slova, která mi změní celý život.   
„Jmenuje se Emilia Victoria Lancasterová. A je to moje dcera. Což momentálně znamená… že je další v pořadí nástupnické linie. Korunní princezna Germanie, krví i právem.“

Jako nemanželská dcera vévody žila Emilia Lancasterová dvacet let jako běžný občan, přestože jí v žilách kolovala modrá krev. Ovšem když celá královská rodina tragicky zahyne při smrtícím útoku, následnická linie prudce změní směr. Se svým nemocným otcem ustanoveným králem a bez právoplatného dědice je Emilia nucena vystoupit ze stínu a začít se smiřovat s osudem, po kterém nikdy netoužila.
Chtějí, aby se chovala jako hodná holčička.
Chtějí, aby si na hlavu nasadila blyštivou korunu a držela jazyk za zuby.
Brzy je čeká zklamání.

Nová série spisovatelky Julie Johnson začíná knihou s názvem Poskvrněná svatozář. Dostáváme se do života monarchie dnešní doby. Nahlédneme za oponu, kde se odehrává úplně jiný svět, než vidíme na jevišti. Bohatství s sebou nic dobrého nepřináší a pokud k němu máte neomezenou moc, pak se stává zbraní, která může ničit nebo pomáhat.

Emilia Lancasterová žije obyčejný život. Díky své píli se dostala na vysokou a skvělou stáž, splátky hypotéky ji šlapou na paty a jediný rodič, kterého měla ji umřel. Bojuje v životě sama a vedle sebe má pouze svého nejlepšího kamaráda Owena. Její otec se ji zřekl, opustil její matku i ji. Nechce o něm slyšet a tak neposlouchá zprávy, ani nečte noviny, protože její rodina je v ní pořád. Je totiž nemanželská dcera vévody. Bratra jejich krále.
V žilách ji koluje modrá krev, ale jediný kdo to ví je Owen. Jeden večer, když sedí se svými přáteli a spolužáky v hospodě, v televizi proběhne naléhavá zpráva. Její život se zastaví, Emilia má pocit, že ztrácí pevnou půdu pod nohama a tak utíká na čerstvý vzduch, kde ji násilím posadí do černého SUV. Po šoku z únosu a z toho, co právě slyšela, začíná uvažovat co bude dělat a v té chvíli k ní přisedá nejvíc sexy chlap, kterého kdy viděla. I když se na konci cesty vzpouzí, má smůlu, její titul ji dohnal a ona teď musí najít plán, který bude všem vyhovovat. I když studuje psychologii, zapomíná na své studia a nechá se přelstím mužem, který je její nový král a zároveň otec.
Umí Emilie hrát hodnou holčičku a být vězněm, kterému svět říká princezna? I když nikdy nechtěla v této rodině být, tak palác se ji zamlouvá a její nevlastní sourozenci ji přirůstají k srdci. Chloe je pro ni kamarádka, kterou nikdy neměla a z Cartera je ten sexy chlap z auta. Kdo další ji podrazí a kdo naopak bude stát při ní už brzo zjistí.

První díl Poskvrněná svatozář je zatím v režii Emilie, ale věřím, že v druhém díle se nám více představí i její muži. Owen je skoro dvacet let její jediný kamarád, který o ní ví úplně vše a to je ta největší zbraň, která ji může srazit na kolena. Když se totiž propálí její tajemství, zůstává bez něj. Poprvé jsou opravdu pohádaní a ona neví, co má dělat, teď když ho nejvíc potřebuje.
Další muž, který ji zkomplikuje život je Carter, její nevlastní bratr. V jeho přítomnosti nemůže rozumně myslet a jejich shledání vždy končí hádkou. Jeho pohled bez špetky emocí ji nahání strach, ale zároveň ví, že se zatím jeho pohledem něco skrývá, protože ho sem tam prozradí ta lidskost, kterou v sobě má.
Poslední je Alden, mezi jejich rodinami je spousta historie a jeho sestra je zasnoubená s jejím bratrancem, následníkem trůnu, který stále bojuje o život v nemocnici. Alden s ní stráví pár chvil a Emile se v jeho blízkosti cítí velmi příjemně, je jako klidná voda, úplný opak Cartera.

Ty jsi tak pitomá, nadávám si, zatímco se mi svírá srdce a štípou mě slzy v očích. Každý si nezaslouží druhou šanci.
   „Emilie.“ Linus přistoupí blíž a uchopí moje skleslé ruce do svých. Takhle blízko jsem u sebe nikdy nestáli. „Vím, že by sis tuhle životní cestu nikdy nevybrala. Ale pevně věřím, že právě proto jsi pro ni jako stvořená.“ Na moment se odmlčí. „Jedna moudrá žena mi jednou pověděla: 
,Ti, kteří aktivně vyhledávají moc, jsou ti, již si ji zaslouží třímat nejméně.,“ 
„Máma,“ zašeptám a zadrhne se mi hlas. „To říkávala máma.“   
Přikývne. „Nikdy jsem na to nezapomněl.“

Příběh Poskvrněná svatozář se čte sám, je to klasická odpočinková četba. Nic nerušilo pocit ze čtení, vše na sebe navazuje. Děj je napsán tak, aby vás stále držel v napětí a očekávání, co dalšího Emilie bude muset zkousnout a jak se její život bude vyvíjet.
Láska zatím není na pořadu dne, i když pár záblesků tam je, které vás naladí na pokračování v dalším díle. 
Tohle je jedna z věcí, která se mi líbí. Nejsou v prvním díle odkryty všechny linky příběhu. Točíme se kolem odhalení její modré krve a i když je jí dvacet, tak milostný život vejde do pozadí a čeká na svou chvíli.

Poskvrněná svatozář ukazuje, že žít jako princezna není takové, jak známe z pohádek. Emilie o svůj titul nestojí, přesto je donucena ho přijmout. Klacky, které ji její nová rodina hází pod nohy jsou přímo celé stromy a její bezpečí je ohroženo. Všichni myslí jen na svůj prospěch a každý si chce urvat co největší kousek z koláče jménem moc.

Nechci předbíhat, ale pokud zbytek série bude stejně čtivý a záživný jako Poskvrněná svatozář budu spokojená. V této knize najdete příběh, který vypadá, že bude mít vše, co román této kategorie potřebuje. Napětí, sexuální pnutí, nevraživost, podrazy, lesk a třpyt. Pokud hledáte knihu, kde se budete moc ztratit a nevadí vám královské prostředí, tak je série Zapovězená královna pro vás jako dělaná. Přeju hezký zážitek a doufám, že se potkáme i u Žhavého trůnu.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Poskvrněná svatozář můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *