Poslední řecké léto – Mandy Baggot

Autor: Mandy Baggot
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2020
Počet stran: 392

„Alex zavrtěl hlavou, už se však nedíval na obnažené trámy pod odlupující se omítkou, ale skrz domek ven na pláž. Po písku kráčela žena se světle hnědými vlasy a s plážovou osuškou přes ruku mířila k domu. Alex měl najednou všechny smysly ve stavu nejvyšší pohotovosti. Nejen proto, že žena byla atraktivní. To, jak se pohybovala, její sklon hlavy, mu připomněly minulost….“

Beth Martinové je třicet jedna let, právě se rozvedla a čeká, co jí život přinese… Její nejlepší kamarádka Heidi je přesvědčená, že všechny odpovědi leží na Korfu – ostrově, kde byly před deseti lety na nezapomenutelné dovolené. A tak se opět vydají na sluncem zalitý řecký ostrov, na cestu do minulosti za skvělým jídlem, koktejly… a Alexem Hallasem, na kterého Beth nikdy nezapomněla. Když spolu tančí pod hvězdami, s pískem pod bosými chodidly, začnou se vynořovat staré city a Beth má možná šanci na nový začátek. Pokud se oba dokážou naučit milovat lidi, kteří se z nich stali…

Tropické léto za námi, sluníčko se začíná schovávat a vy si uvědomujete, že toho letos bylo málo a že chcete ještě, že vám to nestačilo.
V tom případě vás aspoň částečně může uspokojit kniha Poslední řecké léto, která se odehrává na prosluněném Korfu, a vy tak aspoň na chvíli můžete zavřít oči a zasnít se nejen do teplého počasí, ale i zamilovaného příběhu se špetkou toho napětí, zda láska opět vyhraje nad rozumem.

Beth Martinová se právě rozvedla s milionářem, pro kterého pracuje. Je jí třicet jedna let a nemůže najít jinou práci, aby se od svého bývalého manžela úplně odtrhla. Po tom, co si uvědomí, že už nemusí trpět jeho nevěry, protože to hlavní, co ji v životě nabídl, což byla finanční pomoct na léčbu pro její matku, která umřela, už nemusí předstírat, že je šťastná.
Ocitla se na křižovatce a neví co dál, a tak ji její nejlepší kamarádka vezme na dovolenou. Místo kam vyrazí je to samé, kde před deseti lety, než zjistila, že je její matka nemocná, prožily šílenou jízdu plnou nadějí a snů.
Když se Beth s Heidi ocitnou na Korfu, domluví se, že všechno hodí za hlavu a vrátí se o deset let zpátky a budou si užívat jako jednadvacetileté. Když ale Beth uvidí Alexe Hallase, jako by se do těch jednadvaceti opravdu vrátila. Protože přesně s tímhle mužem prožila nejvášnivější noc svého života a jen tohoto muže ve svém dosavadním životě milovala.

Alex Hallas má těžký život. Má tři práce, stará se o hospodářství, o nemocnou a tvrdohlavou matku, která je povahou pravá Řekyně a tajně dělá se svou sestřenicí na výzkumu, aby zbohatl a mohl si splnit svůj dávný sen, i když už stárne.
Alex chtěl být vždy DJ a odstěhovat se na Ibizu, ale jeho matka o tom nechce ani slyšet a snaží se ho všemožnými způsoby udržet na Korfu. Že tím svého syna dusí a neumožňuje mu mít nějaký soukromý život, nevidí a Alex zatím nemá dostatek odvahy, aby se ji postavil.
Pak přijde pár situací najednou a mu se změní život, odstartuje to propadlý strop v jedné vilce, kde je poslán jako údržbář a když zjistí, kdo tam bydlí, jako by se mu vrátil elán a síla bojovat, jak za své sny, tak i za lásku, kterou si před deseti lety nechal utéct.

„Když Beth vstoupila do domu, vyjekla a osuška jí spadla z paže na zem. Určitě se ji to zdá. To je šílené. Má halucinace. Asi to souvisí se změnou světla, jak vešla z venku do přítmí uvnitř. Nemá pořád ještě na očích sluneční brýle? Málem se píchla do oka, když se to snažila zjistit. Zavřela oči a zase je otevřela. Nic se nezměnilo. Pořád stála pár metrů od svého prázdninového milence z doby před deseti lety. Alex Halla. Lex.“

Mandy Baggot představuje svou další knihu – Poslední řecké léto, která se odehrává na jejím nejoblíbenějším řeckém ostrově Korfu.
Ten, kdo už její dřívější romány četl ví, jak je z jejího pohledu Korfu krásné a kouzelné, někdo možná díky ní tento ostrov i navštívil a udělal si představu sám.
Ani v tomto románu tedy neujdeme popisu krásných míst, scenérií a vůní tohoto ostrova a protože to Mandy umí, tak vás dokáže vtáhnout, a když se tomu trochu poddáte a otevřete svou mysl, tak možná to slané moře, ouzo či pečené lilky ucítíte také.

Pokud jde o samotný příběh, Poslední řecké léto je klasická zamilovaná romance, kdy Angličanka a nádherný Řek prožijí nezapomenutelnou noc, a i po deseti letech, kdy je náhoda svede opět dohromady, se jim ta noc vybaví do každičkého detailu.
I když víte, co vás čeká, tak si knihu užijete.

Tento román je letní oddechovkou, která vás zbaví napětí a uvolní vaši mysl od dennodenních problémů. Děj je čistý, jasný, kapitoly na sebe navazují, takže žádná komplikace s orientací nehrozí. 
Věřím, že tenhle román je pro každého, kdo nečeká záludnosti, těžkou literaturu či jiné konkrétní specifikace, jako vraždu, sexuální praktiky, psychopaty.
Jde o jednoduchý příběh s nádechem romance, který je napsán k tomu, abyste si oddechli po těžkém dni a na chvíli vypli. Za  mě se to Mandy povedlo a věřím, že Poslední řecké léto bude mít stejný efekt i na Vás.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Poslední řecké léto můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *