Pravidla touhy – Rachel Van Dyken

Autor: Rachel Van Dyken
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2019
Počet stran: 344

„Ta Gabi, o které jsem přísahal, že bych se jí nikdy nedotkl, ani za milion dolarů. Jenže mi bylo jedenáct, když jsem to Ianovi slíbil.
Ona nebyla jen nedosažitelná.
Byla nedotknutelná. Jediný způsob, jak zničit přátelství mezi mnou a Ianem, byl vytvořit propast tak hlubokou a širokou, že by nešla překonat.
„V pohodě.“ Rychle jsem zvedl ruce před sebe. „Nic se nestalo.“
„Nic se nestalo?“ Gabi divoce potřásla hlavou a zírala na mě.“

Lex nenávidí Gabi. Gabi nenávidí Lexe. A teď spolu musejí přežít několik týdnů. Lex má Gabi naučit, jak se stát novou dohazovačkou, a pak už od ní bude mít pokoj. Jenže teď když spolu musí pracovat, hádají se pořád častěji… a ještě víc to mezi nimi jiskří. Lex sám netuší, jestli by ji radši uškrtil, nebo si to s ní rozdal na nejbližším stole.
Gabi má ovšem tajemství, které skrývá nejenom před svým nejlepším kamarádem Ianem, ale i před svým úhlavním nepřítelem Lexem. Brzy však pochopí, že Lex není takový zmetek, za jakého ho vždycky považovala… a začíná pro ni znamenat mnohem víc.

Romány mistryně vtipných milostných příběhů, spisovatelky Rachel Van Dyken se objevují v žebříčcích nejúspěšnějších bestsellerů v New York Times, Wall Street Journal a USA Today. Rachel, milovnice kávy ze Starbucks, sladkostí Swedish Fish a reality show Vem si mě, žije v Idahu se svým manželem, synem a dvěma boxery.

A máme tady druhý díl série Dohazovačů s.r.o. Pokud Vás bavil první díl, tak si nenechte ujít ani Pravidla touhy. Je stejně sarkastický, vtipný a vkusný. Je pravda, že se změní pole hry a je to jen o lásce, nenávisti a přátelství, ale i tak si tam najdeme to, co nás v těchto knihách baví.

Lex Luthor – záporák, ničema, ten na Temné straně Síly, takto o sobě mluví hlavní hrdina Lex. Jak už víme z prvního dílu, umí být hodně zlý, myslím slovně, ale taky má svou světlou stránku a v sobě kousek kladného hrdiny. Která jeho část vyhraje? Gabs s ním zamává. Nejlepší kamarádka jeho nejlepšího kamaráda. Holka, kterou zná už od dětství a taky ji skoro tak dlouho nenávidí, a snaží se ji co nejvíce vyhýbat. Přijde ale situace, která to celé zkomplikuje. Gabs začne pro ně pracovat, protože potřebuje peníze. Lex ji musí zaučit a protože jeho největší vášeň jsou počítače a hackování, chce zjistit proč Gabs potřebuje tolik peněz, aby to mohl vyřešit, a co nejrychleji se ji zbavit. Pomalu tak ale odrývá spoustu neznámých a je čím dál zvědavější, co Gabi skrývá. Takže nakonec s ní tráví spoustu času a co to udělá se dvěma lidmi opačného pohlaví? Znáte přece tu hlášku: Co se škádlívá, to se rádo mívá. Lex se, ale snaží držet ruce za zády, kdysi dávno dal Ianovi slib, že se jí nikdy nedotkne a to hodlá dodržet.

Gabriella tedy Gabs, jak ji říká její nejlepší kamarád Ian, kterého má jako bratra  který ji vždy ze všeho vytáhne a pomůže ji. A pak má ještě jednu přezdívku a to Sluníčko, takhle ji říká ten nenáviděný, odporný a nechutný Lex. Nejlepší kamarád Iana, když ho znala jako dítě, byl to pro ni hrdina stejně jako Ian, ale pak ji ublížil, rovnou dvakrát, a ona ho od té doby nenávidí a bude ho nenávidět do konce života. Máte pocit, že už teď přesně víte o co tady jde? Ta známá slova ženy, dívky, slečny – nenávidím ho, vždycky už ho budu nenávidět. Tušíte správně. Gabi prochází těžkým obdobím, odstěhují se spolubydlící, takže nemá na celý nájem, finančně vypomáhá rodičům, takže nemá ani na jídlo, ale je tak hrdá, že Iana o peníze nikdy nepožádá. Jak se to nakonec vyřeší a ztratí Gabi svého nejlepšího kamaráda kvůli lásce? To zjistíte, když vydržíte a dočtete knihu dokonce, i když si myslím, že to nebude problém.

„Lex mi otevřel dveře teprve po mém třetím rázném zaklepání. Černé kalhoty mu visely nízko na bocích, u krku se mu rozevíralo vintage tričko týmu Mariners a na nose měl brýle v černých obroučkách, které dělaly jeho oči tak přitažlivé, že by se to mělo zakázat.
„Sluníčko,“ řekl a jeho úšklebek se ještě zvětšil, když si založil svalnaté ruce na hrudi.„Debile,“ usmála jsem se. „Máš nový brejle. Vypadá to, že mají silnější skla než ty předchozí.“
„To abych tě lépe viděl.“ Naklonil se a oči se mu zúžily do tenkých škvírek. „Á, tady jsou.“ Natáhl se a dotkl se jednoho mého ňadra.
Odmrštila jsem mu ruku tak prudce, až mě z toho rozbolela dlaň.
„Tohle nejspíš nebude nejlepší způsob, jak zacházet se svými novými klienty.“ Mávl rukou a vydal se zpátky do obývacího pokoje, dveře zůstaly doširoka otevřené. Neměl vůbec žádné slušné vychování.“

Už v prvním díle mě bavilo hašteření Lexe a Gabi, přidávalo to šťávu celému ději. Tady se jejich schopnost být vtipní, sarkastičtí a ironičtí rozvine úplně a mě nezklamala. Jejich roztržky byli vtipné a zábavné. I když přesně víte, jak Pravidla touhy skončí a děj není tak napínavý a vzrušující jako první díl, kde máme více postav, které se hašteří, tak je stejně návykový a vtáhne Vás s sebou do děje. I když se tam stále objevuje Ian a sem tam i Blake, už to není ten namyšlený a namachrovaný frajírek, láskyplný vztah ho trochu zklidnil.

Po formální stránce je kniha opět napsána dobře. Rozdělení kapitol je už lepší, dělí se na Lexe a Gabi, takže vidíte situaci z obou stran. I když si myslím, že knihu neodložíte, tak kdyby se tak stalo, volně navážete a pokračujete bez jakýchkoliv problémů.

Úplně stejně jak jsem Vás zvala u prvního dílu, k odpočinkovému a zábavnému čtení, platí to i tady. Takže doporučuji, dejte nohy nahoru, udělejte si drink a pobavte se s Lexem a Gabi.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Pravidla touhy můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *