Přímo před očima – Jack Jordan

Autor: Jack Jordan
Nakladatelství: Katto.cz
Rok vydání: 2021
Počet stran: 412

„Snažila se vzpomenout, jaké šaty si ráno oblékla, bála se světlého oděvu, který by prozradil její úkryt.
Muž zklamaně povzdechl a jeho kroky se začaly vzdalovat. Les utichl, přišla chladná noc.
Naomi se chvěla zimou, ale zůstala schoulená, dokud s prvními slunečními paprsky nezačali zpívat ptáci.“

Naomi Hannahová je od narození slepá. V malém, stísněném městě Balkerne Heights je nešťastná, a proto se rozhodne vzít si život. Než se k tomu odhodlá, narazí na tělo mladé ženy, která byla brutálně zavražděna. Cítí, že na místě činu není sama – někdo ji pozoruje. Naomi sice nevidí vrahův obličej, ale je jediná, kdo jej může identifikovat.
Pro Naomi se všechno změní: když je její život v nebezpečí, uvědomí si, jak moc chce zůstat naživu. Zatímco policie pátrá po pachateli a mrtvých osob přibývá, Naomi vyčkává a snaží si odpovědět na otázku, která může ovlivnit její osud: proč ji vrah nechává žít?

Nakladatelství Katto.cz začalo na knižním poli zářit díky svým knihám. Specializují se na thrillery a psychothrillery a jestli se řadíte mezi čtenáře tohoto žánru, určitě vám některý z jejich titulů neunikl. A mezi ty skvělé, které jsem měla možnost si od nich přečíst, patří i Přímo před očima.

Hlavní hrdinka příběhu Přímo před očima Naomi je slepá. Má za sebou těžké dětství, ale zase pro změnu měla štěstí na „novou“ rodinu. Její patnáctileté manželství ztroskotalo, ale se svým ex-manželem má skvělé styky.
Jednoho dne otevře dveře svého domu, kde žije sama s Maxem, což je její vodící pes, a i přes dotaz, kdo tam stojí, se nikdo neozve.
Den předtím byla svědkyní vraždy, což samozřejmě nevidomá Naomi neví, takže si začíná dávat dvě a dvě dohromady a když se pár dnů, co dnů, hodin na to, stane další vražda a pak další, které mají stejný modus operandi, policie ví, že má problém a Naomi ten problém začne cítit na svém vlastním životě…

„Zaschlá krev se mu odlupovala z rukou jako vločky seškvařeného tuku ze spáleného masa.
Cítil ji, kdykoli si olízl rty, a připomněl si horký gejzír, který mu stříkl do tváře, když ji prořízl hrdlo.“

Čím víc thrillerů a psychothrillerů přečtete, tím více vám bude u dalších podobných příběhů docházet, co se doopravdy děje. Měla jsem to takto u knihy Přímo před očima. Téměř od začátku mi bylo jasné, kdo za všechno může, a ač se autorka snažila svézt mě ze stopy, obalamutit mě, sice jsem byla místy nahlodána, ale neodbočila jsem a udělala dobře.
Ovšem tady to vůbec nevadilo, že jsem objevila pravdu hned od startu. Naprosto jsem si užívala čtení a o to víc, když přišla jedná dotyčná osoba na stránky, protože mi neskutečně pila krev. Ale přátelé, ta ženská byla jako osina v zadní části těla, byla to mrcha, kterou jsem nemohla vystát pro její zabedněnost a sebestřednost. 🙂 Ta mi hnula pokaždé žlučí tak, že jsem přemýšlela, jestli knihu neodložit a neuklidnit se jinak. 🙂

Líbí se mi, jak je kniha Přímo před očima napsána. Kratší kapitoly, děj je vyprávěn z více pohledů, jak Naomi, tak detektiva Marcuse, který se vám bude zamlouvat. Jeho uvažování je totiž přesně takové, jaké byste od někoho, kdo má pomáhat a chránit očekávali, ač vás stejně zklame. 🙂
Nechci víc zabředávat do různých popisů a přibližování děje, protože mám pocit, že bych vám mohla prozradit až příliš, nebo vás navézt na správnou stopu, což rozhodně nechci, protože si tím musíte projít sami, aby se ze čtení dostavil ten správný požitek, že jo… 🙂

Takže už to ukončím, napíšu jen jedno. Přímo před očima je bezvadný psychothriller, který mnohé z vás může zaskočit, protože ten konec je… No, přesvědčte se sami, že tohle čtení opravdu stojí za to.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Katto.cz, kde si knihu Přímo před očima můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *